Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #123

X-Men #123

Postacie
Streszczenie

Instytut Xaviera. W koronie jednego z drzew siedzi skulona Angel, która z dystansu obserwuje resztę szkolnej społeczności. Nowe zajęcia odbywają się na zewnątrz. Emma i Jean prowadzą dyskusję na temat ostatnich zajść w szkole - w rozmowie przewija się epidemia grypy i wizyta ludzi z mediów. Jean uważa pomysł zaproszenia dziennikarzy za szalony.

 

Esme całuje się z jednym z mutantów, pochodzącym z Japonii. Jej siostry nie wydają się zachwycone tym faktem, gdyż bez niej ich moc nie jest kompletna. Telepatki sugerują nawet, że chłopak przejął kontrolę nad umysłem ich siostry. Panna Frost wyjaśnia jednak dziewczynkom, że miłość i inwazja telepatów może mieć podobne efekty.


Angel stwierdza w końcu, że nie cierpi reszty dzieciaków z instytutu. Wolverine wyjaśnia jej, że wszystkie nastolatki są takie same, nawet jeśli tego nie dostrzegają. Do dyskusji włącza się, jak zwykle subtelna, Emma. Oprócz kilku złośliwych uwag informuje, że jej dziewczynki wykryły wokół szkoły dziwne wibracje. Logan jest jednak pewien, że to tylko ich buzujące hormony i zazdrość o chłopaka Esme.


Tymczasem od frontu Henry McCoy wprowadza do szkoły największe osobistości ze świata mediów. Zaznacza, że specjalnie na tę okazję szkołę odkurzono.


W podziemiach posiadłości Jean telepatycznie rozmawia z Xavierem. Widzi jego marzenie w czystej formie. Przypadkiem odbiera też przejmujące wspomnienia z dzieciństwa. Obiecuje profesorowi, że go nie zawiedzie, po czym udaje się na konferencję. Na miejscu Beast, któremu właśnie skończyły się anegdoty o mutantach, przedstawia Jean dziennikarzom. Od tej pory pałeczkę przejmuje pani Grey-Summers. Przenosi ona wszystkich obecnych do telepatycznego pokoju spotkań. Tutaj w konferencji mogą uczestniczyć nawet ci, których nie ma na miejscu. Jean wyjaśnia nieobecność mentora X-Men i zaczyna odpowiadać na pytania poszczególnych "gadających głów". Kiedy jedna z nich nazywa Beasta potworem Emma interweniuje telepatycznie wmawiając jej, że jest brodatą bigotką. W wyniku tej operacji Jean jest zmuszona do wymazania z umysłów dziennikarzy ostatnich kilku minut. Beast nie przejmuje się zbytnio atakiem, gdyż aktualnie pracuje nad próbką krwi zakażoną "grypą" i nie jest nawet w stanie w pełni uczestniczyć w konferencji. Niedługo potem odkrywa straszliwą prawdę o szkolnej epidemii...


W barze Logan ogląda konferencję na żywo. Jean porównuje walkę ludzi i mutantów do walki dwóch palców jednej dłoni, gdyż oba gatunki mają wspólne korzenie. Jeden z dziennikarzy zapewnia, że jest grupa ludzi, którzy mają podobne poglądy.


W innej części ogrodu Kato (chłopak Esme) składa właśnie komuś meldunek w dziwnym języku...


Nagle Jean odbiera bardzo silny sygnał telepatyczny - szkoła została przeskanowana, a Cyclops jest w ogromnym niebezpieczeństwie - jego statek został zestrzelony przez Strażników Imperium Shi'ar. Beast nakazuje ukryć dziennikarzy, i objawia prawdę o epidemii - za chorobę odpowiedzialne są Nano-Sentinele... Kato zaczyna się przeobrażać - okazuje się być syntetycznym, przypominającym wielką bakterię szpiegiem Cesarzowej. Chwilę później, w szkole ląduje Straż Imperialna z Gladiatorem na czele. Dostali oni rozkaz wybicia wszystkich mutantów...

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.