Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #93

X-Men #93

X-Men #93

"Hidden Lives" - part 1: "Open Wounds"

Postacie
Cytat

Mystique: "I need your help. Must i beg, Pryde?"
Shadowcat: "I bet you will."

Streszczenie

Grupa odzianych w dziwne kombinezony ludzi atakuje Sabretootha. Creed szybko rozprawia się z nimi, po czym transformuje w Mystique. Raven zastanawia się kim jest grupa która ją ściga i czego od niej chce. Są uzbrojeni w najnowszą broń i świetnie wytrenowani. Mystique zdaje sobie sprawę, iż najwyższa pora aby znalazła sobie sprzymierzeńców.


Na Manhattanie Kitty i Rogue świetnie się bawią, spędzając miły wieczór. Kurt nie może zapomnieć jednak o tym co się stało. Całe jego życie stanowiły ideały Xaviera i X-Men, lub Excalibur. Teraz to się skończyło, a on wciąż nie ma pojęcia co się stało. Rogue przypomina mu, iż Xavier rozwiązał grupę, która nie chciała poddać się jego warunkom i zasadom. Wymagał od nich zbyt wiele. Tak wiele poświęcili i ryzykowali swe życie wielokrotnie ratując świat, iż nadeszła pora aby mieli wreszcie własne życie. Niech Xavier weźmie odpowiedzialność za podjęte dezycje, a Kurt używa życia korzystając z induktora obrazu. Nightcrawler przyznaje jej rację, po czym opuszcza ich towarzystwo mówiąc że byłby kiepskim kompanem na dzisiejszy wieczór.


Nieopodal Manahattanu znajduje się japońska łódź podwodna należąca do wojska. Dowódca zostaje powiadomiony o porażce agentów. Tokio postanowiło posłąć kogoś specjalnego, kto z pewnością schwyta Mystique. Wkrótce przybędzie na Manhattan.


Kitty i Rogue bawią się w dyskotece. Rogue reaguje nerwowo, gdy obcy mężczyzna kładzie jej dłoń na ramieniu i rzuca nim przez pół sali. Po chwili okazuje się iż to Raven, która prosi obie mutantki o pomoc. Prowadzi ich do jednej ze swych kryjówek. Tymczasem Kurt modli się w jednym z kościołów na Manahattanie, gdy dostrzega klęczącą Lornę Dane. Gdy zbliża się do niej, ta atakuje go i ucieka. Kurt pojawia się przed nią po zdezaktywowaniu induktora obrazu jako Nightcrawler, a Lorna rzuca mu się przerażona w ramiona. Oznajmia iż od tygodni jest ścigana.


W porcie w NY Mesmero rozmawia z Mastermindem o Mystique, którą tropi teraz Jakiba, japońska grupa uderzeniowa. Mastermind stwierdza, iż służy to ich planom, lecz Mesmero przypomina mu iż ich mistrz chce jej eliminacji. Obawia się, iż Raven może wezwać na pomoc X-Men. Mastermind przypomina mu, iż ich najwięksi wrogowie przestali istnieć. Choć Raven ich obserwowała, nie będą nastawiać to na jej życie, pozostawią jej wyeliminowanie Jakibie. Mesmero wyraźnie nie podoba się ten pomysł.


Rogue, Shadowcat i Mystique docierają do jednej z kryjówek Raven. Podczas gdy Rogue zamierza opatrzyć rany Mystique, Kitty spogląda na jej zdjęcie wraz z Raven i Destiny. Kitty udaje się na zwiad, a Raven zauważa iż wciąż jej nieufa. Rogue przypomina, iż podczas ich pierwszego spotkania usiłowała ją zabić [Uncanny X-Men #142], na co Raven oświadcza iż nie było to ich pierwsze spotkanie, bowiem dużo wcześniej podczas były sojuszniczkami, o czym Pryde jeszcze nie wie, lecz nie chce mówić nic więcej [wyjaśnienia w miniserii X-Men Forever]. Raven mówi, iż ninja zaatakowali ją tydzień wcześniej i od tamtej pory ścigają, a ona nie ma pojęcia dlaczego. Rozmowa schodiz na Destiny, a Mystique stwierdza iż do tej pory nie może sobie darować, iż Irene przewidziała to wydarzenie i nie zrobiła nic aby mu zapobiec. Nie dała im także szansy aby się z nią pożegnać. Rogue oznajmia, iż musi się odświeżyć, lecz gdy wróci chce aby Mystique opowiedziała jej wszystko.


Lorna wyjaśnia Kurtowi, iż ucieka przed cieniami. Instynkt mówi jej, iż jej ścigana, choć nikogo nie widziała. Wydaje się jej, że wpada w szaleństwo. Oboje rozmawiają o śmierci Alexa [X-Factor #149], a Lorna oznajmia iż pewna jest że on żyje. Kurt zastanawia się, czy nie oszalała.


Rogue udaje się do jednego apartamentów Mystique w swym kostiumie, dostrzegając ślady walki. Zaczyna się rozglądać, lecz jedynym śladem wydaje się teleskop wycelowany w port. Wówczas atakuje Jakiba, której członkowie pewni są iż Mystique przybrała postać Rogue. Rogue po chwili zaskoczenia zaczyna się bronić i zamierza schwytać napastników, mówiąc iż uzyska jakieś odpowiedzi. Pomieszczenie zajmuje się ogniem. Przybył Sunfire, oznajmiając iż morderczyni zapłaci za swe zbrodnie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.