Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #3

X-Men #3

X-Men #3

"Fallout!"

Postacie
Cytat

Cyclops: "So tell me, red... is my kiss as much fun as Wolverine's?"

Streszczenie

Na granicy ziemskiej atmosfery podąża przezroczysty glider ze sztucznych komponentów, zbudowany przez Forge'a i niewykrywalny dla radarów oraz mocy Magneto. Ciągną go Storm i Archangel, a znajduje się w nim reszta złotej formacji: Colossus, Iceman, Marvel Girl, Forge i Banshee. Kierują się w stronę asteroidy. Tymczasem na ziemi w sztabie SHIELD Washin, Fury, Cooper i połączona z nimi teleradiowo Anderson obserwują wchodzące na orbitę działo plazmowe. Cooper i Fury mają obiekcje przeciwko temu co ma nastąpić, lecz ponieważ oficjalne stanowisko USA jest takie samo jak rządu Rosji, nie mogą uczynić nic. Pozostaje im tylko oczekiwać aż działo zajmie swą pozycję. O wszystkim zostają poinformowani X-Men znajdujący się w drodze na asteroidę, którzy wiedzą iż mają coraz mniej czasu. Marvel Girl monitoruje telepatycznie sytuację na asteroidzie, zaś do środka pojazdu powracają Storm i Archangel bowiem szybowiec dotarł do kresu swej podrózy w atmosferze.


Na asteroidzie Cortez pyta mistrza magnetyzmu, czemu nie odmienił także Xaviera. W odpowiedzi słyszy iż Magneto pragnie aby jego oponent został złamany. Następnie znowu oskarża Moirę, o to że wykorzystała go kiedy był dzieckiem grzebiąc w jego DNA. Nie pozwala się jej bronić, zatykając jej usta metalem. Nagle upada bez sił, po czym podbiega doń Cortez używający swej mocy. Przywraca siły Ericowi powiększając jego zdolności, lecz oprócz Corteza jedynie Moira jest świadoma iż Fabian powoli go zabija. W innym miejscu asteroidy X-Men odpoczywają wraz z Acolytes, a Rogue kpi z Gambita. Wolverine wymyka się gdzieś cichcem przebrany do walki, co zauważa Beast.


Na pokładzie szybowca Marvel Girl wystrzela telekinetyczną linę, którą z wielkim wysiłkiem zaczyna zwijać ciągnąc tym samym szybowiec w stronę asteroidy. Obserwuje to z nadzieją Xavier, jak równeiż Moira, przy której nagle wyrasta Logan i wysuwając pazury stwierdza że należy gościom zgotować odpowiednie powitanie. X-Men dokują szybowcem na powierzchni asteroidy, a Iceman zamraża ścianę bazy Magneto, którą następnie z łatwością niszczy Colossus. W ten sposób dostają się do pomieszczenia, w którym znajduje się Xavier. Colossus bierze go w ramiona, wówczas jednak znikąd pojawia się Cylops. Zapytując czy jego pocałunki są lepsze niż Wolverine'a całuje Jean a nastepnie trafia ją salwą. Pojawia się reszta niebieskiej formacji wraz z Acolytes i przypuszcza atak na X-Men. Beast jednak przychodzi z pomocą Colossusowi. Tymczasem Forge nie może uporać się z Gambitem, który odbija kijem jego strzały, wprost w bioniczną nogę Indianina. LeBau zostaje ogłuszony przez Icemana lodowym pociskiem, jednakże swym psychonożem zadaje mu cios Psylocke. Lód eksploduje wokół. Na drodze salwy Cyclopsa staje nagle Rogue, a Scott uświadamia sobie że walczy przeciwko swym towarzyszom. Pojawia się Magneto w otoczeniu Acolytes, którego Scott trafia natychmiast salwą. Sam zostaje przy tym postrzelony. Magneto powstaje i atakuje, ściągając do siebie elektromagnetycznie Xaviera. Profesor apeluje do niego, aby powstrzymał szaleństwo w które się zapędził. Eric nagle opada z sił, a nad nim staje Wolverine i Moira którą uwolnił. Kobieta mówi Ericowi, iż Cortez przesłonił mu prawdę. Zmieniła jego DNA, lecz powiązanie mózgu z kodem genetycznym było zbyt ścisłe i każdy umysł, poddany w ten sposób praniu powracał po jakimś czasie do pierwotnego stanu. Nikt poza Magneto nie jest więc odpowiedzialny za jego decyzje. Ponadto Cortez okłamał go, mówiąc iż go leczył. Dawał mu jedynie poczucie złudnej siły, powiększając jego moc, co jeszcze bardziej osłabiało Erica. W tej chwili jak dostrzega Logan Cortez ucieka w kapsule, najwyraźniej wiedząc o mającym nastąpić o odpaleniu działa plazmowego, o czym Storm informuje właśnie zebranych. Cortez przelatując obok działa uruchamia je, bowiem posiadał skądś kody dotępu. Zamierza uczynić z Magneto męczennika, który rozpali płomień sprawy Acolytes.


Salwa trafia w asteroidę, a X-Men rozpoczynają ewakuację. Magneto odmawia opuszczenia tego miejsca, bowiem nie zamierza stać się ofiarą ludzi w nadchodzącej wojnie z mutantami. Zamiast zginąć jak owca idąća na rzeź, woli umrzeć niczym bestia, stając się symbolem. X-Men odlatują widząc destrukcję asteroidy wchodzącej w atmosferę ziemską. Kierują się w stronę planety, zamierzając pozostać tym kim są: bohaterami, którzy zbudują świat gdzie marzenie Xaviera się ziści.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.