Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #97

X-Men #97

X-Men #97

"The End of the World as We Know It" - part 2

Postacie
Cytat

Cable: "We'll all die here today before I'll let your future... my future come to pass!!"
Apocalypse: "You cannot stop me now, Cable. You never could..."

Streszczenie

Pod piramidami trwa zacięta walka. X-Men bronią się ostatkiem sił, zaś Skrulle atakują coraz bardziej zaciekle. Ich szczególną wściekłość wzbudza Fiz, którego nazywają zdrajcą. W ostatniej chwili jego życie ratuje Beast, który stwierdza iż ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.


Wewnątrz piramidy Apocalypse mówi do uwięzionego X-Mana, iż był pierwszym mutantem na Ziemi. Wydarł technologię Celestialom, gdy swiat był jeszcze młody. Następnie przez stulecia poszukiwał energii mogącej zasilić ich maszynierię, tworząc legendę o Dwunastu i rozpuszczając ją po świecie. Maszynerię, w której uwięzieni są schwytani członkowie Dwuanstu, którzy zasilą maszynę. 11 mutantów reprezentujących wszystkie rodzaje mocy, 12 - Living Monolith - będący przekaźnikiem. Skieruje cała moc w Nate Greya, najpotężniejszego mutanta na świecie, którego obawia się nawet Xavier. Albowiem pojął już on do czego zmierza Apocalypse. Przejmie ciało X-Mana.


Na powierzchni wódz Skrulli ponagla do ataku resztę, a Fiz powala. Skrull-Z'Cann jest przerażony perspektywą kary, lecz Fiz prosi aby użył swych mutacyjnych mocy i zajrzał w głąb jego mózgu i posłuchał nauk Xaviera. To zupełnie inny świat, a oni nie muszą żyć w terrorze przywódców.


Apocalypse przygotowuje się do zlania w jedno z Nate'm, przez którego ciało przepływają gigantyczne energię, gdy zasilanie w maszynie słabnie. En Sabah Nur nie ma pojęcia, iż Magneto wyczerpał swe siły i potrzebuje ciągłego zasilenia Fabiana Corteza, po tym jak usiłował zmieć pole magnetyczne Ziemi. X-Man kpi z Apocalypse'a, ten jednak nie zamierza się zatrzymać. Oznajmia iż dokończy ten proces nawet przy użyciu Jedenastu, tylko szybciej. Uwięzieni mutanci krzyczą z bólu, gdy maszyna zaczyna wysysać z nich energię. Xavier wzywa Monolitha, aby spróbował stawić opór, ten zaś niespodziewanie dostaje szału. Wyzwala swą energię niszcząc maszynę, lecz mutanci zostają uwolnieni. Monolith nie słucha próśb Xaviera, którego przed jego ciosem ratuje Phoenix. Podczas gdy Polaris ocala Magneto, pozostali X-Men usiłują powstrzymac Monolitha. Scott wykrzykuje, iż Abdul przetwarza energie i przesyła je do Apocalypse. Ten rozpoczął właśnie proces zlewania się w jedno z X-Manem. Tymczasem na zewnątrz z odsieczą X-Men przyszły Skrulle, które zaczynają walczyć między sobą. Fiz oznajmia iż pokazał im, że mogą być wolne od tyrani swych dowódców, a X-Men korzystając z okazji wbiegają w głąb piramidy, gdzie En Sabah Nur wciela się właśnie w Nate'a. Na ratunek biegnie mu trójka Summersów wraz z Xavierem, lecz na ich drodze stają Wojna, Głód i Zaraza, czyli Deathbird, Caliban i Ahab. Wówczas skacze na nich Michaił Rasputin, przenosząc wraz ze sobą do innego wymiaru. X-Men dobiegają do komnaty, w której Apocalypse zlewa się z Greyem. Odrzuca telepatią i telekinezą napastników, śmiejąc się z Cable'a iż nie jest i nigdy nie był dlań zagrożeniem. Najbliżej niego upada Cyclops. Tymczasem pozostali usiłują powstrzymać Monolitha, a MAgneto znajduje sposób aby skorzystać z mocy Polaris i użyć swojej czerpiąc z pola alektromagnetycznego Ziemi. Bishop zaczyna asymilować moc Monolitha, a gdy wysysa z nigo cała moc słania się z wyczerpania. Wówczas fala temoporalna porywa o do miejsca i czasu, z których przybył. Do świątyni wbiega reszta X-Men, stając obok powalonego Monolitha.


Cyclops uderza salwą optyczną, lecz Apocalypse skonieciem ręki kieruje moc ku niemu. Okazuje się jednak, iż wszystko zostało zaplanowane, bowiem skoncentrował się na Summersie i zapomniał o Phoenix, która uderza weń pełną mocą telekinezy. Zbroja En Sabah Nura spada, a zaszokowana Jean widzi iż w jej środku znajdował się mały, zasuszony starzec. Ten natychmiast ją powala, wyjaśniając iż pojęła już czemu potrzebuje nowego ciała. Nieopodal wstaje Scott, i spogląda na świat swymi oczami, bowiem atak całkiem wypalił jego moce i nie potrzebuje już wizjera. Podejmuje decyzję i rusza biegiem w stronę Apocalypse, przekazując Jean iż ją kocha. Wypycha Nate'a ze strumienia energii zajmując jego miejsce. Grey podnosi się, mówiąc iż mają te same geny, więc wszystko czego Apocalypse pragnie uzyska także od Scotta. Energie i ciała zlewają się w jedno. W miejscu gdzie stał Cyclops i Apocalypse stoi teraz jedna istota, a po Summersie nie ma już śladu.


[Cable #76 << ]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.