Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #152

X-Men #152

X-Men #152

"Here Comes Tomorrow" - part 2: "Surrender The Starlit City"

Postacie
Cytat

Tom: "I can't bloody do this, Rover. I can't just fly out on everybody."
Jedna z Dumnych: "Tak the bloody egg to safety, Tom, or I'll tell your mum!"

Streszczenie

Dumni Ludzie stali niewzruszenie, kiedy Apollon Niszczyciel w imieniu Potężnej Bestii nakazał im poddać Starlit City. Zaprzyjaźniony wieloryb przekazał im telepatycznie, że nadciąga wielka armia Pełzaczy, po czym odpłynął w kierunku Megameryki, szukając spokojniejszych wód. Tymczasem Apollon zażądał zwrotu jaja Phoenix. W imieniu społeczności miasta Smith Twórca odmówił. Stojący wśród swoich towarzyszy Tom Skylark ujrzał wtedy chmarę Pełzaczy, materializującą się wokół Apollona i ruszającą do ataku. Podczas gdy jego dwie towarzyszki mocowały na plecach Rovera cenny artefakt, pozostali Dumni śmiało stanęli naprzeciw hordom Bestii. Tom wahał się, nie chcąc opuszczać towarzyszy w potrzebie, ale ich nalegania poskutkowały. Ulokował się bezpiecznie w wielkich dłoniach Rovera i odleciał w kierunku Megameryki. Za jego plecami społeczność Dumnych Ludzi zakańczała życie. Dawali z siebie wszystko, ale ich wysiłki utonęły w smrodzie siarki i feerii groteskowych dźwięków "bamf".


Tom kończy swą opowieść. Słuchające go dzieci - mieszkańcy Instytutu nie są pewne, czy dać temu wiarę. Skylark każe im się przyjrzeć autentycznemu wstydowi na swojej twarzy - stracił jajko, za które jego ludzie oddali życie. Widząc ich dziwne miny, Tom uspokaja dzieci, że dobro zawsze na końcu zwycięża. Jeden z chłopców stwierdza, że dane statystyczne mówią co innego. Przysłuchująca się E.V.A. mówi Tomowi o zmianie planów. W obecnej sytuacji są zmuszeni do frontalnego ataku na Bestię. Trzy-W-Jednym przemówiły i jego obecność w zespole X-Men jest bardzo pożądana. Poza tym, Rover został przywrócony do używalności. Skylark wyznaje, że jest bardzo przybity stratą jaja. Poza tym zna się na maszynach i wyczuwa w niej coś jakby uczucie niespełnienia. E.V.A. mówi, że jej uczucia różnią się bardzo od tego, co doświadczają ludzie. Poza tym od tego, co stało się z Fantomexem, nie weszła w bliski kontakt z innym systemem nerwowym. Tom oświadcza, że jest jednym z niewielu pozostałych na ziemi ludzi, jego gatunek jest na krawędzi wyginięcia, i wie czego chce. E.V.A. wyraża nadzieję, że do tego nie dojdzie. Tom uszczypliwie pyta, czy do intymności, czy do śmierci? Przez swój nadajnik aktywuje prowizorycznie poskładanego Rovera. Sentinel wita go swoim zwyczajowym "zniszczyć". E.V.A. twierdzi, że wyczuwa w jego głosie miłość do Skylarka. Dodaje, że powinni już dołączyć do reszty.


Podczas gdy Wolverine trenuje rozmaite ciosy, Trzy-W-Jednym wygłaszają kolejne proroctwo. Przepowiadają zatrzymanie się ewolucji i erę całkowitej genetycznej uniformizacji. Wszystkie ich wysiłki okażą się bezowocne. Jeżeli Phoenix zdecyduje się służyć Bestii, nie ma dla nich żadnej nadziei. Jajo Phoenix leży na końcu wszystkiego; tak zostało napisane. Cassandra pokpiwa sobie z tej przepowiedni. Może być przecież jeszcze gorzej - Bestia może zakodować geny Phoenix sobie i swoim żołnierzom. Nie są w stanie dotrzeć do Transatlantydy na czas. Miała sny związane z siostrami - coś poszło nie tak, ta rzeczywistość nigdy nie miała zaistnieć. Nova prosi Trzy-W-Jednym, żeby szczerze powiedziały co widzą w przyszłości. Te mówią o oczyszczającym ogniu Phoenix, która dokona Sądu. Logan kończy trening i oznajmia, że czas na gadanie właśnie się skończył.


Na dziedzińcu Cassandra wygłasza krótką przemowę o tym, że wspólny wróg łączy ich wszystkich - mutantów, ludzi, maszyny a nawet stary mózg Marthy Johansson, pilotujący ich szybowiec. Odprowadzeni niewidzącym spojrzeniem posągu Xaviera, Nowi X-Men - Cassandra, Martha, Beak, Wolverine, E.V.A., Tom i Rover ruszają.


Transatlantyda. Apollon zdaje raport Bestii. Dumni Ludzie leżą na stołach do sekcji, wyspa Intereuropa jest w trakcie kolonizacji a okręty przygotowują się do inwazji na Megamerykę. Genetyk przerywa mu, mówiąc że jest zadowolony. Właśnie usuwa z głowy jednego z Pełzaczy specjalnego pasożyta, który próbował mnożyć się w jego myślach. To nowa rasa, którą nazwał Zjadaczami. Apollon nieśmiało przypomina, że jest ostatnim z jego U-Men, stworzonym by być doskonałym. Bestia mówi mu, że w tym upadłym świecie faktycznie taki jest. Obiecuje pochylić się nad jego problemami gdy tylko ostatecznie opanuje świat. Apollon cicho mówi, że całe życie marzył o przeszczepach z ciała Phoenix. Bestia podchodzi do Corony, księżniczki Dumnych, uwięzionej w przezroczystej kuli. Spokojnym głosem mówi, że jego Zjadacze ewoluowały by wypełnić specyficzną niszę. Szczypcami zbliża wstrętną istotę do kobiety. Pasożyt oplata jej głowę mackami i wszczepia swoją larwę. Po piętnastu sekundach istota pożera myśli żywiciela, zostawiając martwą skorupę. Bestia każe Apollonowi pomyśleć o Pełzaczach z takimi zdolnościami. Genetyk porzuca ciało księżniczki i przechodzi do zbiornika z jajem Phoenix. Zbliża się czas wylęgu. Stado Pełzaczy bombarduje zarodek promieniami optycznymi, przyspieszając proces. W końcu jajo otwiera się, uwalniając prawdziwą burzę płomieni. Kiedy ogień uspokaja się, poparzony genetyk podnosi się z ziemi, omiatając wzrokiem zwęglone szkielety Pełzaczy. Dumnymi słowami wita zdezorientowaną, nie do końca uformowaną istotę. Przedstawia się jako starsza niż życie, starsza od wszystkiego, nieumarła Bestia. Wyciągając rękę mówi, że czekał na nią trzy miliony lat. Przybierająca znajomą postać kobieta chwyta jego dłoń, parząc ją. Mówi, że była w białym, gorącym pomieszczeniu i pyta, czy ma naprawić coś umierającego. W końcu rozpoznaje znajomą postać i pyta Bestię, czy jest Henrym. Ten potwierdza, dodając jednak, że teraz nosi inne imię. Prosi, by nazywała go Sublime.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #152

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.