Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #18

X-Men #18

X-Men #18

"A Skinning of Souls" - part 2: "The Crops Mature"

Postacie
Cytat

Alexandra Rasputin: "Please... No!"

Streszczenie

Omega Red toczy zaciekły bój z istotą noszącą miano Odzieracza Dusz, która właśnie mu to czyni. Arkady ze wszechmiar stara się nie ulec psychicznemu wampirowi, któremu stawia czoła, lecz na próżno. Nagle Odzieracz rozwiewa się, lecz nim Omega ma czas nacieszyć się faktem iż wygrał, jego przeciwnik pojawia się znowu. Gdy Arkady atakuje go mackami, te na jego oczach zmieniają się w czarne robaki, które zaczynają go pożerać. Omega pada bez sił, zaś zielonoskóra istota zwana Odzieraczem zmienia się w brodatego mężczyznę. Omega Red jest teraz jedynie pustą skorupą, jak każdy z tych, którzy dotychczas mieszkali bądź przybyli do Neftelenska.


W stronę miasta podążą blackbird z X-Men i Washinem na pokładzie. Jak wyjaśnia Rosjanin tajemniczy mutant z Neftelenska obserwowany był od czternastu lat, po czym miesiąc temu utracono nagle kontakt z obserwatorem a potem z całym miastem. Nikt nie ma pojęcia co tam się dzieje, zaś kolejne grupy wysyłane w celu wyjaśnienia sytuacji przepadają bez wieści. Scotta zastanawia czemu mutant nie jest widoczny dla Cerebro. Washin wyjaśnia iż mutant emituje jakieś pole zakłócające skanery elektromagnetyczne w Neftelensku, bowiem niewidoczni dla skanerów są także zaginieni tam Darkstar i ojciec Garnoff. Piotrowi wyraźnie nie podoba się, iż władze Rosji przerwały jego wizytę w domu i stwierdza, że jak zwykle stał się tylko pionkiem w grze tych którzy posiadają rząd dusz.


Blackbird dociera na miejsce, a X-Men rozpoczynają badanie miasta. Jest z nimi Washin odziany w psycho-zbroję. Psylocke odkrywa czemu żaden z mieszkańców Neftelenska się nie porusza. Pogrążeni są w jakiejś wegetacji i najwyraźniej zostali pozbawieni umysłów. Iceman i Colossus odnajdują Darkstar i Garnoffa, których także spotkała ta sama przypadłość. X-Men zbierają się znowu razem, a wówczas spod śniegu wyrastają nagle macki. Omega Red atakuje Jubilation.


Na placu czerwonym generał Szatałow oznajmia iż jedynym ratunkiem dla Neftelenska jest użycie mutanta obserwowanego w pewnym syberyjskim kołchozie. Jego rozmówcy stwierdzają, iż może on przy tym zginąć, lecz Szatałow gotów jest na takie poświęcenie. Poświęci także Omegę Red jeśli zajdzie potrzeba, jak wyjaśnia stojącemu nieopodal Matsuo Tsurayabie.


W Tokio przed Nyoirinem staje zabójczyni, którą nazywa on Kwannon. Właśnie wyeliminowała ona wojowników Hand. Aby udowodnić, iż godna jest miana skrytobójczyni musi spełnić tylko jeszcze jedno zadanie - zabić Psylocke.


Logan walczy z Arkadym, pomimo okrzyków Scotta iż Omegę najwyraźniej ktoś kontroluje. Psylocke wbija weń psychonóż, który nie odnosi skutku. Arkady zaczyna wypuszczać swe feromony, pod których wpływem padają Betsy i Bobby. Cyclops i Wolverine odskakują na bezpieczną odległość. Logan ponawia atak, a nim Scott ma czas użyć promienia znajduje się pod wpływem mężczyzny z brodą. Jeszcze raz jak w koszmarnym śnie Scott przeżywa najgorsze dni swego życia: skok na spadochronie z Alexem, śmierć Phoenix, oddanie Nathana Askani, śmierć Stryfe'a. Pada na ziemię, a Odzieracz krzywi się z bólu. Zastanawia się jak Summers może żyć z tak wielkim poczuciem winy, które go właśnie zraniło. Omega ujął resztę X-Men, poza odzianym w zbroję Washinem i Colossusem, na których feromony nie miały wpływu. Odzieracz zamierza zająć się nimi później, bowiem teraz prafnie odebrać duszę Summersowi.


Colossus i Washin uciekają chcąc przemyśleć strategię działania. Pułkownik wskazuje Piotrowi budynek w którym według jego czujników termodynamicznych ktoś się ukrywa. Wewnątrz Colossus odnajduje dzieci. Washin na ich widok stwierdza, iż w takim razie władza Odzieracza na dzieci nie ma wpływu, a to oznacza iż mutant trzymany w odwodzie także nie pokona tego mutanta. Zaczyna przepraszać Piotra.


W kołchozie uzbrojeni po zęby żołnierze wdzierają się do sadyby Rasputinów. Zabijają Aleksandrę i Mikołaja zabierając ze sobą Ilyanę.


Washin wyjaśnia iż jeśli X-Men zawiodą, jego rząd użyje mutanta, którego obserwował w nadziei iż w dorosłym wieku rozwinie moce międzywymiarowej manipulacji energią i teleportacji, tak jak Michaił Rasputin. Mutantem tym jest Ilyana, a rząd zamierza przyśpieszyć manifestację jej mocy. Lecz proces ten może po prostu ją zabić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.