Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #4

X-Men #4

X-Men #4

"The Resurrection and the Flesh"

Postacie
Cytat

Banshee: "Moira, you are only human."
Moira: "... human... and isn't just the problem?"

Streszczenie

Mała wysepka na Morzu Chińskim. Właśnie umierają członkowie Hand, później ich naukowcy. Wszystko po to, aby ich energia mogła posłużyć przebudzeniu jednego mężczyzny: Omegi Red, którego nie tak dawno Matsuo Tsurayaba odebrał Rosjanom. Teraz białoskóra istota pyta o cel swego przebudzenia, zaś Matsuo pokazuje mu zdjęcie na którym Omega rozpoznaje bezbłędnie Logana.


W Salem Wolvie został właśnie przewrócony na ziemię podczas gry w koszówkę przez Gambita. Wściekły stara się uspokoić, pamiętając o tym iż zgodnie z umową podczas gry nie można używac mocy. Lecz gdy Gambit raz za razem umieszcza piłkę w koszu rozzłoszczona Rogue przypomina sobie, iż zwinnośc cajuna jest również jego mutacyjną mocą i przechwytuje piłkę w locie ciskając nią w Lebau. Jubilation oślepia ją fajerwerkami, co sprawia iż Gambit rzuca piłką do kosza, lecz nie trafia bowiem Logan przechyla go po przecięciu pazurami. Remy proponuje, aby uczynić w takim razie grę ciekawszą i ładuje piłkę swą energią.


W sennym koszmarze Moira goni swojego syna, krzycząc iż go ocali, ten jednak spada w przepaść. Moira łapie go, widzi jednak przed sobą Magneto który pociąga ją za sobą, oznajmiając iż nie ocali siebie. Przed oczami kobiety migają twarze X-Men wykrzykujących iż ich zdradziła. Budzi się zlana potem, lecz jest już przy niej Banshee. Ponieważ ma złamaną szczękę Xavier, który pojawił się wraz z Cyclopsem, umożliwia Seanowi porozumienie się z Moira drogą telepatyczną, mając nadzieję iż uda się mu ją uspokoić. Moira oznajmia, iż odchodzi, po tym co się ostatnio wydarzyło, nie może bowiem patrzeć na swych przyjaciół bez poczucia winy. Sean i Scott przekonują ją iż jest inaczej, lecz wówczas przez ścianę wpada Rogue trafiona piłką naładowaną przez Gambita. Moira traci nad sobą kontrolę i ucieka.


W Berlinie Matsuo spotyka się z bliźniakami Fenris, którzy przypominają mu o zawartej umowie [Uncanny X-Men #268]. Wskrzeszenie Omegi Red pozwoli Stuckerom zająć dominującą pozycję w tajemniczej organizacji Upstarts.


W Szkole Gambit trzyma Rogue, zamierzając ją pocałować, lecz pomimo swego hipnotycznego czaru mutantka nie zapomina o mocy swego dotyku. Zadaje mu cios i odchodzi. Logan wzrusza ramionami i rzuca piłką zwrócony plecami w stronę kosza, a Jubilee milknie widząc iż trafił. Sean przekonuje Moirę, iż przesadza, ta jednak obwinia się o to co się wydarzyło, a zwłaszcza o śmierć Magneto i Acolytes. Oznajmia iż nie może już spojrzeć Xavierowi w twarz, bowiem wie iż zdradziła jego marzenie. Sean przekonuje ją aby pozostała, a Moira przytula się do niego nie mówiąc nic. Wieczorem Gambit oczekuje Rogue, którą zamierza zabrac do restauracji. Okazuje się jednak że Wolverine, Jubilee i Beast zamierzają towarzyszyć im w charakterze przyzwoitek, choć na motorze Lebau nie ma dla nich miejsca. W tym celu pakują się do prowadzonego przez McCoya jeepa. Gambit odjeżdża z piskiem opon z Rogue, a Hank rusza za nim zmieniwszy wygląd dzięki jednemu z dawnych urządzeń maskujących używanych przez Nightcrawlera. Obserwuje to Sean, który schodzi do hallu, gdzie widzi Moirę żegnającą się z Cyclopsem i Xavierem. Odchodzi bez słowa pożegnania z Seanem, który opuszcza głowę.


Gambit ucieka motocyklem przed jeepem, gdy pojawia się lina rozciągnęta nad drogą. Zrzuca ona Rogue, a wówczas do Lebau ogień z karabinów otwierają członkowie Hand. Po chwili mutantów chwytają białe macki Omegi Red. Na jeepa spadają pozostali ninja, usiłując najpierw wyeliminować Logana, który według ich informacji jest najgroźniejszy. W wirze walki zostaje postrzelona Jubilee, a Hank traci kontrolę nad kierownicą. Jeep rozbija się a Hand pewni są sukcesu, po chwili jednak przed ninja staje trójka X-Men. Bez problemu pokonują oni napastników, lecz nagle Beast i Jubilee słabną i padają bez sił na ziemię. To dzieło Omegi Red, w którym Logan rozpoznaje kogoś o imieniu Arkady. Omega stwierdza jednak iż Arkady umarł, po czym chwyta Logana mackami. Po chwili przebrani za pielęgniarzy członkowie Hand pakują schwytanych do karetki, koło której przejeżdża taksówka Moiry. Ta jednak oświadcza taksówkarzowi, iż nie chce mieć z wypadkiem nic wspólnego i pragnie jedynie znaleźć się jak najdalej. Samochód odjeżdża.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.