Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #22

X-Men #22

X-Men #22

"The Mask behind Facade"

Postacie
Cytat

Gambit: "We jus' came t'look, lissen an' learn, eh?"
Silver Samurai: "LeBeau, I have never known you to battle, when running would serve you equally well."

Streszczenie

Srebrny Samuraj stoi nad ciałem leżącego Beasta, a Gambit radzi mu wycofać się. Ten oświadcza iż nie szuka awantury z Lebau, lecz z Psylocke którą zamierza zabić, bowiem dzięki temu Klan Yashida odzyska utracony honor. Nyoirin w zamian za śmierć Betsy przejmie nad nim kontrolę i na powrót postawi na należnym mu miejscu pośród innych rodzin. Samuraj atakuje Gambita swym mieczem usiłując wytrącić mu karty z ręki. Remy uskakuje, a Samurajem zajmują się obie panie Braddock. Jedna zadaje mu cios psychokataną, zaś druga wbija weń psychonóż. Samuraj pada na ziemię. Tam otrzymuje silny cios od oprzytomniałego Beasta, który rozbija mu maskę. Gambit podchodzi do wiszącego na ścienie portretu, przeciętego kataną Srebrnego Samuraja i wyciąga stamtąd ujawniony pergamin. Okazuje się iż w obrazie ukryty był dziennik Nyoirina.


W Tokio z zaparkowanej limuzyny wysiada Shinobi i przenika przez drzwi, a następnie ścianę restauracji. Wewnątrz oczekują nań już Matsuo Tsurayaba, Tetsu'o i Nyoirin. Shinobi zauważa brak reprezentanta Hong Kongu na tym przestępczym zgromadzeniu, lecz jak stwierdza Matsuo według ostatnich wiadomości Mandarin opuścił ten świat. Shinobi oświadcza iż nie interesuje go dzielenie schedy po nim, bowiem nigdy nie chciał uczestniczyć w rozgrywkach yakuzy. Zbyt wiele zła kojarzy się z Japonią, jako że jego matka dużo przeszła z powodu Sebastiana Shawa. Słowa o rodzinie rozsierdzają Tetsu'o, którego nie tak dawno usiłowała zabić własna córka [X-Factor #64]. Rzuca się na Shinobiego i powala go, a ten z dziwnym uśmiechem na twarzy przeprasza za swe zachowanie.


Na Alasce dziadkowie Scotta nie mogą otrząsnąć się z szoku, po tym co od niego usłyszeli. Cyclops tłumaczy im, iż wysłanie w przyszłość Nathana było jego jedyną szansą na ocalenie, albowiem umierał zarażony dziwnym wirusem. Utracił go patrząc jak znika w kuli światła. Lecz Scott uważa iż tym samym zniszczył jego życie, albowiem powrócił on z przyszłości jako szalony demagog-terrorysta - Stryfe. Oznacza to, iż wybór Scotta aby posłać go do przeszłości zmienił go w szaleńca. Summers wyznaje iż nie rozmawiał do tej pory o tym z nikim ze swych przyjaciół, usiłując stłumić w sobie te przeżycia. Pozostaje jeszcze zagadkowa sprawa Cable'a. W tym momencie Scottowi przerywa pukanie do drzwi. To Mike Milbury, stary przyjaciel dziadków Scotta, kóry przyszedł w odwiedziny. Scott nie przypomina go sobie, lecz Mike twierdzi iż spotkali się gdy był dużo młodszy. Spogląda na Summersa, zaś na jego czole pojawia się czerwona gwiazdka.


Psylocke stwierdza, iż nie potrafi odczytać dziennika Nyoirina, bowiem jej umysł pozostał wciąż europejski pomimo przemian jakie przeszła i nie zna japońskiego. Beast radzi aby udali się na pokłada blackbirda i tam się tym zajęli, lecz Revanche zadaje cios psychokataną Betsy wykrzykując iż odpowiedzi ukryte są w jej umyśle i ona je pozna. Ranna Betsy słucha poprzez łącze telepatyczne Revanche zdradzającą tajemnicę dzienników. "Kwannon nie powróciła - zapisał Nyoirin - bowiem gdy zabójczyni ninja wykonała swą misję na jednej z wysp, nagle ktoś pojawił się na molo. Była to Psylocke, która w tym miejscu wypadła z Siege Perilous. Kwannon dotknęła jej, a wówczas ich umysły nagle się połączyły zlewając w jedno. Kwannon uciekła i znalazł ją Matsuo przerabiając na własną modłę, także dawna kochanka Nyoirina stała się ninja. Nyoirin odnalazł Betsy i zaopiekował nią zmieniając w Revanche".


Revanche spoglądając na Psylocke stwierdza iż jest ona zdrajczynią na usługach Hand. Dla Beasta i Gambita nie jest to tak jasne, bowiem zastanawiają się skąd Revanche w brytyjskim ciele Betsy zna japoński.


W Tokio Shinobi wytyka Matsuo związki z Upstarts. Shinobi wytyka Tsurayabie iż na razie spełzły one na niczym, bowiem utracil Omegę Red i nie pokonał X-Men. Wówczas pojawia się koło nich holoprojekcja Mistrza Gry. Przypomina on Shinobiemu, iż gdy gra się rozpoczęła i wybrano go na rozjemcę, nie określono iż do gry nie może dołączyć nikt inny. Mistrz Gry znika mówiąc iż Matsuo ma prawo stać się członkiem gry poprzez zabicie Psylocke.


Psylocke zaczyna walczyć z Revanche, lecz rozlega się głos wzywający do spokoju. To Nyoirin mówiący, iż obie są Kwannon i Psylocke w takim samym stopniu.


Na Alasce Scott podchodzi do samochodu pana Milbury. Lecz ten zmienia się, mówiąc iż obserwuje jego rodzinę od dawna bowiem interesuje go jej drzewo genetyczne. Po chwili przed Scottem staje Mr Sinister.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.