Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #115

X-Men #115

X-Men #115

"E is for Extinction" - part 2

Postacie
Cytat

Wolverine: "Kid! Any mutant talents we can use?"
Ugly John: "I got three faces, mate... and they all look like pigs..."

Streszczenie

Nova i Trask prowadzą rozmowę wewnątrz Master Molda. Trask mówi, że nie spodziewał się, iż będzie winny śmierci piętnastu milionów ludzi na co Nova poprawia go - nie zabijają ludzi a "brudnych, śmierdzących mutantów".


W Ekwadorze są już Cyclops, Wolverine i Ugly John, którzy lecą właśnie X-Wingiem do fabryki. Szybko zostają zauważeni i chwilę po tym atakuje ich grupa wild sentinels, którym udaje się zniszczyć jeden z silników odrzutowca. X-Men rozbijają się u stóp Master Molda i Cyclops zmuszony jest uruchomić procedurę samodestrukcji statku... a raczej tego, co po nim zostało. Nie zamierza on bowiem zostawiać surowców do budowy sentineli. Trójka mutantów katapultuje się, a chwilę potem X-Wing eksploduje. Cyclops zastanawia się teraz w jaki sposób ochronią Ugly Johna, Logan natomiast zauważa, że nowe roboty są odmienne od tych, z którymi walczyli niegdyś. Wkrótce X-Men zostają zaatakowani przez kolejne sentinele. W trakcie walki zniszczeniu ulega wizjer Cyclopsa, on sam, podobnie jak pozostała dwójka, zostaje schwytany.


Instytut Xaviera. Beast pisze list do swojej miłości - Trish Tilby, w którym gratuluje jej nagrody za reportaż o wojnie w Genoshy. W dalszej jego części Hank próbuje wyjaśnić dziennikarce mutacje, dzięki którym zmienił się jego wygląd. Nagle coś odrywa go od pracy.


W innej części posiadłości Jean siedzi przy łóżku Xaviera. Profesor bezskutecznie próbuje ją przekonać, że wszystko z nim w porządku a po ataku [poprzedni numer - dop. viqa] nie ma śladu. Phoenix pyta przyjaciela po co mu broń, na co ten odpowiada, że jego mózg jest rzeczą zbyt cenną by mógł się dostać w niepowołane ręce, i że w razie kolejnej próby "włamania" nie zawacha się użyć broni. Profesor chce też jak najszybciej wrócić do Cerebra i zidentyfikować nowego wroga. Jean nie zamierza mu jednak na to pozwolić i nakazuje Xavierowi odpoczynek. Rozmowę przerywa Beast, który informuje dwójkę mutantów, że stracił łączność ze Scottem i Loganem, a X-Wing zniknął z radaru. Teraz Profesor jest zmuszony skorzystać z Cerebra aby się z nimi skontaktować.


Ekwador. Trask wysyła sentinels do miejsca na planecie, gdzie jest największe zagęszczenie mutantów. Robiąc to zaczyna się obawiać, że właśnie stał się największym mordercą w dziejach. Nova próbuje przekonać mężczyznę o słuszności jego postępowania i przypomina mu, że pozbywa się on jedynie robactwa z powierzchni Ziemi. Daje mu jeszcze wykład o pojmowaniu dobra i zła po czym morduje z zimną krwią niepotrzebnego już jej Traska, udało jej się bowiem skopiować w końcu jego łańcuch DNA. Teraz to jej rozkazów będą się słuchać maszyny. Do fabryki przylatuje sentinel z trójką uwięzionych mutantów. Ugly John próbuje przekonać kobietę, że nie należy do X-Men i prosi ją aby nie robiła mu krzywdy. Nova zdaje się nie interesować wyjaśnieniami chłopaka i nakazuje robotowi usmażenie go żywcem. Chwilę później budzi się Wolverine. Mutant błyskawicznie uwalnia się, rzuca na kobietę i obezwładnia ją. Logan przystawia Novie pięść do skroni i grozi, że każda próba wydania polecenia sentinelowi oznaczać będzie jej śmierć. Cyclops używa swojego promienia, aby skrócić męki umierającego Ugly Johna. Nova wydaje się być rozbawiona zaistniałą sytuacją, a Logan zastanawia się dokąd mogła wysłać swoje sentinele.


Genosha. Emma Frost prowadzi lekcję w klasie mutantów. Jedna z jej uczennic zdradza, że przez całą noc dręczył ją sen, w którym wszyscy umierają. Moment później cała wyspa zostaje zrównana z ziemią w wyniku ataku robotów. Widzimy też Magneto na wózku inwalidzkim w swojej cytadeli [nie pytajcie mnie jak mu się udało przeżyć cios Wolverine'a z X-Men #113 - dop. viqa], która również zostaje zniszczona.


Profesor, Jean i Hank dzięki Cerebra obserwują rzeź Genoshy i spadającą błyskawicznie populację wyspy. 16.000.000... 11.000.000... 8.000.000... 800.000... 700...

Autor: viq

Galeria numeru

X-Men #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.