Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #25

X-Men #25

X-Men #25

"Dreams Fade"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "Almost too easy, isn't it?"
Wolverine: "You suspect ambush Jeannie?"

Streszczenie

Prezydent USA zawiadamia swojego rosyjskiego odpowiednika o podjęciu przez SHIELD akcji. Skonstruowana przez Forge'a sieć satelitów pokrywa Ziemię ochronnym płaszczem elektromagnetycznym. Magneto obserwuje te działania wraz z Acolytes z Avalonu z rosnącym poirytowaniem. Czuje się traktowany jak jakiś tyran, podczas gdy pragnie jedynie stworzyć w kosmosie wolne państwo mutantów. Postanawia ukarać ludzi za podjęcie tej akcji. Wzlatuje w przestrzeń kosmiczną i kieruje swa moc w stronę planety. Satelity ulegają przeciążeniu, a przez całą Ziemię przetacza się elektromagnetyczny impuls niszcząc wszelkie dane jakie napotka na swej drodze. Świat ogarnia całkowite zaciemnienie.


Dopiero po półgodzienie udaje się przywrócić Beastowi zasilanie w rezydencji. Wraz z Bansheem udają się do sali odpraw, gdzie Xavier zgromadził już resztę X-Men. Scott referuje sytuację. Po uruchomieniu przez SHIELD Protokołów Magneto mających ochronić planetę, Magnus posłał w odwecie elektormagnetyczną falę która uczyniła bezużytecznym całą ziemską elektronikę. Rezydencja ocalała jedynie dzięki technologii Shi'ar, lecz na impuls miał katastrofalne skutki. Samoloty pospadały na ziemię, statki zatonęły a szpitale straciły zasilanie. Ofiary idą w tysiące. Xavier oznajmia, iż Magneto musi zostać powstrzymany, jeż nie tylko dla dobra marzenia lecz i całego świata.


Scott, Hank i Jean zastanawiają się co planuje Profesor. Wkrótce widzą go jak wychodzi do nich odziany w egzoszkielet, napędzany jego telepatią, dzięki czemu może utrzymać się na nogach. Oznajmia iż zbiera grupę uderzeniową, która wraz z nim uda się na Avalon zmierzyć z szaleńcem. Na nic zdają się argumenty Scotta, iż podczas bitwy ta zbroja niewiele mu pomoże. W skład grupy wejdą prócz niego Gambit, Wolverine, Marvel Girl, Rogue i Quicksilver, bowiem według analizy Profesora będzie to skład mogący najefektywniej stawić czoła Magneto. Reszta X-Men ma pozostać na Ziemi. Jak zauważa Hank Xavier nie wierzy, że uda mu się powrócić i najwyraźniej pragnie, aby ktoś poniósł jego marzenie. Xavier mówi, że gdyby było to możliwe pozostawiłby wszystkich, a zwłaszcza Jean.


Grupa zaczyna przywdziewać kombinezony bojowe. Rogue wyznaje Gambitowi, iż po tym wszystkim co przeszła razem z Magneto, nie jest do końca pewna czyją stronę wybierze w tym konflikcie. Storm i Cyclops usiłują odwieść Profesora od szalonego pomysłu, ten jednak oznajmia iż choć Magneto wydaje się że go złamał, tak się nie stało. Marzenie może blaknąć, lecz nie zgaśnie nadzieja i wiara iż X-Men zbudują lepszy świat. Na polecenie Xaviera Cerebro uruchamia urządzenia Shi'ar, które z łatwością obchodzą komputerowe zabezpieczenia Avalonu. X-Men teleportują się do bazy Magneto.


Colossus widzi ich przybycie, lecz wyłącza monitory. Na pytania Acolytes odpowiada, iż wszystko jest w porządku, bowiem w głębu ducha wie iż Magnus dał X-Men powód do odwetu.


W kombinezonach Shi'ar X-Men przemierzają korytarze Avalonu. Natykają się na Rusty'ego Collinsa i Skids, którzy natychmiast usiłują ich zaatakować. Wolverine stwierdza, iż na pewno znowu przeprano im mózgi, lecz oboje twierdzą że są tu z własnego wyboru, bowiem Magneto może osiągnąć to o czym X-Men się tylko śniło. Jean usiłuje dyskutować ze swoimi dawnymi wychowankami, lecz ucina to w zarodku Xavier usypiając Skids i Rusty'ego telepatycznie. Jean zauważa, iż jego działania nie różnią się od akcji podejmowanych przez Stryfe'a i Magnusa. Xavier nie komnetuje, poleca jedynie Pietrowi wykonać zadanie. Ten w mgnieniu oka umieszcza przeprogramowany dysk komputerowy w terminalu, a Acolytes zastanawiają się jedynie nad powiewem wiatru który odczuli. Sterowanie komputera zostaje przekierowane do pomieszczenia w którym znajdują się X-Men. Łatwość ich działań sprawia, iż zaczynają podejrzewać zasadzkę. Xavier przejmuje jednak sterowanie Avalonu i czyni ich niewidzialnymi dla wewnętrznych sensorów. Chwilę później teleportuje zgromadzonych na stacji Acolytes do kapsuły, kóra zostaje wystrzelona w przestrzeń kosmiczną. Nawet Exodus zostaje kompletnie zaskoczony.


Ścianę przebija Magneto, wykrzykując iż nie da się pokonać X-Men. Logan natychmiast skacze z wyciągniętymi pazurami, wiedząc iż skoro nie dało się zaskoczyć Magnusa, należy wykorzystać szansę, lecz zostaje odrzucony. Rogue usiłuje przemówić Magneto do rozsądku, ale ten krępuje ją kablami mówiąc iż ludzkość musi zapłacić i właśnie zaczęła. Gambit rzuca naładowaną kartą w twarz Magnusa i w tej samej chwili telepatycznie atakują go połączonymi siłami Xavier i Marvel Girl. Eric widzi raz jeszcze śmierć swej żony z rąk Nazistów. Wściekły odrzuca te obrazy, wykrzykując iż Xavier posunął się za daleko. Ogłusza Gambita kawałkiem żelaza. Widząc to Rogue atakuje Magnusa, a ten widzi kolejny obraz. Tym razem jest to grób Cyphera, który zginął gdy Magneto kierował szkołą. Uderza Quicksilver, strącając z głowy swego ojca hełm. Magneto nazywa go zdrajcą i atakuje swą mocą. Xavier przesyła mu obraz jego żony Magdy, która uciekła od niego z dziećmi w chwili gdy po raz pierwszy użył swej mocy. Chce w ten sposób skłonić Magneto aby ocenił własne postępki. Pietro kontynuuje atak, wykrzykując iż ma już dośc bycia jego synem. Eric odrzuca go mocą elektromagnetyczną i oznajmia, iż w takim razie, choć jest to bolesne musi go zabić, bowiem nie pozwoli nikomu, nawet swemu synowi zniszczyć raju jaki stworzył na Avalonie. Widząc to Logan zadaje Magneto cios. Jean krzyczy rozrywając połączenie z Xavierem, albowiem Logan usiłował zabić Erica, przez którego głowę jako ostatnie wspomnienie przemknęła zdrada Corteza. Kuląc się ranny Eric oznajmia, iż jeśli ma to byc jego koniec, będzie także końcem Logana. Uderza weń swą mocą i chwilę później z ciała Wolviego zaczyna się wylewać adamantium. Magnrto zaczyna je wyrywać kawałek po kawałku z ciała Logana i nie zamierza zatrzymać tego procesu. X-Men spoglądają przerażeni, a Xavier traci cierpliwość. Chwyta Magneto i oznajmia, iż aby marzenie mogło przetrwać granica musi zostać przekroczona. Aby marzenie o pokoju mogło przetrwać musi zostać popełniona zbrodnia. Uderza pełnią telepatii w Magneto wymazując całkowicie jego umysł. Krzyczy, iż Logan jest ostatnią ofiarą Magneto, bowiem ma już dośc jego ciągłych powrtów. Eric osuwa się na ziemię, szepcząc ostatkiem sił gasnącego umysłu iż nie sądził że Xavier się na to zdobędzie. Obok niego pada wyczerpany Profesor.


Jean klęczy nad Loganem, którego ciało w niepowstrzymany sposób opuszcza adamantium. Pojawia się Colossus mówiąc iż teleportacja X-Men jest niemożliwa, bowiem bitwa uszkodziła większość systemów stacji. Wezwał już Bishopa, który nadlatuje blackbirdem i dla dobra życia Logana powinni jak najszybciej odlecieć. Piotr pozostanie na Avalonie, aby opiekować się pozbawionym umysłu Magneto, bowiem wyłączył system bezpieczeństwa Avalonu na widok X-Men i tym samym ponosi część odpowiedzialności za to co się wydarzyło. X-Men opuszczają go, zabierając umierającego Logana, spoglądając na siebie z bólem, a Piotr trzyma ciało Erica na zrujnowanej stacji.

Autor: Fatal Kumos

Galeria numeru

X-Men #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.