Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #20

Wolverine vol. 3 #20

Wolverine vol. 3 #20

"Enemy of the State" - part 1

Postacie
Cytat

Gorgon: "... and just in case you were wandering what happened to the boy... We fed him to our pigs."

Streszczenie

Ichiro wiele lat był kierowcą bogacza, ale nigdy nie zamienił z nim zbyt wielu słów. Za to ich synowie dogadywali się świetnie. W tym wieku dzieci bogatych i biednych nie zauważają jeszcze różnicy, która ich dzieli. Niestety, ktoś inny też się pomylił i przez pomyłkę porwał dla okupu syna Ichiro. Bogacz wyraził swoje ubolewanie, ale nie miał zamiaru wyłożyć żądanych przez porywaczy dziesięciu milionów. Japońska policja okazała się równie mało pomocna, ale Ichiro wciąż się wahał. Zadzwonił do niego dopiero po trzech tygodniach. Logan przyjechał natychmiast, choć Japonia wciąż budzi w nim złe wspomnienia. Ichiro, jako daleki kuzyn Mariko, tylko je podgrzewa. Teraz Rosomak stoi na cmentarzu, trzymając dwie torby z domniemanym okupem. Naprzeciw niego uśmiechnięty gangster w asyście dwóch ochroniarzy. Wolverine wręcza mu torby. Grubas śmieje się z wykrętów Ichiro, który twierdził że wcale nie jest bogaty. Goryle sprawdzają torby, w których są tylko wyprasowane koszule. Gangster pyta Logana, czy to żart. Wolverine odpowiada, że obelga. Goryle wyciągają broń. Zanim są w stanie jej użyć, Rosomak przebija ich obu pazurami. Grubas wydaje okrzyk i spod ziemi wyskakują dziesiątki ninja, atakując Logana. Zaskoczony Wolverine stwierdza, że jego przeciwnicy nie oddychają i śmierdzą zgnilizną. To zombie. Siekając ich na kawałki Rosomak domyśla się, że całe to porwanie niewłaściwego dzieciaka było zastawioną na niego pułapką. Walkę z boku obserwuje kilku potężniejszych wojowników. Ich przywódca chce przyjrzeć się stylowi przeciwnika i zmęczyć go zwykłymi zombie, zanim sam zaatakuje. Tymczasem Logan dziesiątkuje kolejnych wrogów. Cały czas pamięta, że syn Ichiro naprawdę został porwany i musi go uratować. Zastanawia się, z kim walczy. Te żywe trupy śmierdzą metanem i krwawią na zielono. Są z Yakuzy czy z Hand? W końcu powala ostatniego i dopada ukrytego za nagrobkiem tłustego gangstera. Gruby jest przerażony, ale mimo gróźb Rosomaka, nie chce powiedzieć, gdzie jest dzieciak. Nagle jego oczy zachodzą mgłą i gangster umiera. Wolverine nagle orientuje się, że ktoś przebił jego ciało mieczem na wylot, sięgając grubego i rozbijając nawet nagrobek o który ten był oparty. To Gorgon, przywódca ninja. Odpowiada mu, że synem Ichiro nakarmili świnie i unosi miecz do ostatniego ciosu. Logan jest zbyt słaby by się obronić.


Tydzień później Shadowcat rozmawia z opłakującymi syna Ichiro i jego żoną. Kierowca jest podwójnie załamany, bo wciągnął we wszystko Logana, który zniknął. Kitty pociesza ich, mówiąc że znajdą Rosomaka a chłopiec może wciąż żyć. Żona Ichiro wie lepiej. Matka zawsze wie, kiedy jej syn nie żyje. Został im po nim koszyk jajek i ciastek - prezent od współczującego bogacza.


Miesiąc później w Minneapolis Nick Fury w towarzystwie Elektry oglądają miejsce masakry - kościół pełen trupów. Okazało się, że służył za przykrywkę odłamowi Hand. W piwnicach znaleźli bardzo interesujące dokumenty - plan zgładzenia najwybitniejszych postaci z grona superludzi. Z Wolverinem na szczycie listy. SHIELD zdołało ustalić, kto był odpowiedzialny za zamach na Logana - Gorgon, były gangster z Kioto, zgładzony w mafijnych porachunkach i wskrzeszony przez Hand. Oprócz świetnego wyszkolenia ninja posiada mutacyjną moc zabijania spojrzeniem. Fury podejrzewa, że Gorgon pracuje na zlecenie sojuszu Hand i faszystowskiej organizacji Hydra. Dlatego poprosił doświadczoną w tych sprawach Elektrę o pomoc. Jeden z agentów przynosi kolejny meldunek - właśnie znaleźli Wolverine'a gdzieś w Ameryce Południowej.


Dwanaście godzin później Elektra przybywa na okręt SHIELD na południowym Atlantyku. Okazuje się, że Wolverine został znaleziony na wpół spalony w rowie, gdzieś w Argentynie. Dochodzi do siebie w okrętowym szpitalu ale nie odzyskał jeszcze przytomności.


Do owiniętego w bandaże Logana powoli dochodzą głosy. Krzątająca się w pobliżu pielęgniarka przypomina mu, jak spotkali się parę lat wcześniej i dał jej fałszywy numer telefonu. Nagle jakiś głos w jego głowie każe mu ją zabić. Musi się stąd wydostać a ona stoi mu na drodze. Logan nie rozumie, co się dzieje. Kobieta nie daje mu zebrać myśli, cały czas gadając i poprawiając coś przy opatrunkach. Złowrogi głos coraz jest coraz silniejszy. Mówi, że jest teraz na usługach Hydry a kobieta stoi mu na drodze. Ma ją zabić! I Logan czyni to, przebijając zaskoczoną pielęgniarkę pazurami. Strażnik w dyżurce widzi zabójstwo i wznieca alarm. Po chwili kamery przestają działać. Kilka sekund później Wolverine uszkadza główny generator i na statku gasną światła. Powyżej Elektra zrzuca płaszcz i przygotowuje się do działania. Wie, że Logan jest tutaj. Po kilku minutach nieprzyjaźnie wyglądający Rosomak wyskakuje z tunelu wentylacyjnego.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.