Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #3

Wolverine vol. 3 #3

Wolverine vol. 3 #3

"The Brotherhood" - part 3

Postacie
Cytat

Wolverine: "What's good in the pies?"
barmanka: "The loganberry's fresh."
Wolverine: "Perfect. And cofee."

Streszczenie

Cassie Lathrop, już w mundurze specjalnej jednostki policji ATF, popija kawę. Podchodzi do niej przełożony, żartobliwie pytając, czemu nie bierze prysznica. Cassie oświadcza, że podczas pracy nad Leedsem nigdy z nim nie spała. Chris stwierdza, że to dobrze - firma nie pochwala takich metod. Kobieta pyta, czy mają coś na temat drugiego gościa - kupującego. Chris szydzi, że opierając się na jego rysopisie powinni sprawdzić zoo. Sprawdzili zapamiętane przez Cassie numery jego Harleya. Jest zarejestrowany na kogoś, kto nie żyje. Facet jest nie do wykrycia. Cassie przewiduje kłopoty z jego strony i oświadcza, że chce ruszyć jego śladem. Chris dziwi się, że po skończeniu jednej roboty od razu chce brać drugą. Kobieta stwierdza, że ich tajemniczy klient szuka kogoś i czuje, że to coś poważnego. Chris perswaduje jej, że nawet nie wie gdzie zacząć szukać. Cassie przypomina mu, że Leeds wie.


Pada deszcz, kiedy Logan wjeżdża do miasteczka Westfall. Parkuje motor i wchodzi do miejscowej knajpki. Zamawia kawę i ciastko i każe barmance zatrzymać resztę. Siedzący obok przy barze zwalisty jednooki brodacz pyta o jego motor. Rosomak wyjaśnia, że tylko dostarcza go jednemu z mieszkańców miasteczka - Dennisowi Terrilowi. Na dźwięk tego nazwiska brodacz wstaje. Oznajmia, że Terril nie ma tu przyjaciół a każdy, kto go szuka, również nie jest mile widziany. Radzi gościowi wyjść. Logan odpiera, że chce skończyć ciastko. Jednooki, naciskając go palcem, każe wyjść natychmiast.

"Jem", mówi Rosomak, przyciskając jego rękę do baru. Patrząc na wzburzonych gości, radzi im nie wstawać. Spokojnie kończy posiłek, puszcza rękę brodacza i wychodzi. Na zewnątrz podchodzi do budki telefonicznej i zaczyna wertować książkę z numerami. Jednooki wychodzi w asyście kolegów, którzy otaczają Logana. Ten ignoruje ich agresywne uwagi. Brodacz pyta go, czego chce od Terrila. Rosomak w końcu znajduje to, czego szukał i pokazuje mu w książce. Nie szuka już Terrila, tylko Joe Braddocka. Brodacz prawie krzycząc pyta, dlaczego. "Znałem jego córkę", odpowiada Wolverine. Wykrzykując przekleństwa Joe rzuca się na Logana, który zręcznie uskakuje przed jego ciosem. Wykręcając mu rękę jednocześnie kopie w krocze jednego z pozostałej trójki. Odpierając ich ciosy przystawia jeden pazur do głowy Braddocka, każąc mu ich odwołać. Ten dalej rzuca przekleństwa, zarzucając mu morderstwo córki. Wolverine mówi, że to nie on tylko Bracia. Wyciąga z kieszeni pamiętnik Lucy i podaje go Joe'mu, pytając czy rzeczywiście jest jej ojcem. Tłumiąc rozpacz, Braddock potwierdza.


Areszt śledczy. Cassie otrzymuje pięć minut na rozmowę z Tomem Leedsem. Strażnik pyta ją, czy nie boi się przebywać sam na sam z człowiekiem, którego wsadziła za kratki. Kobieta zapewnia go, że sobie poradzi. Po chwili do strażnika docierają odgłosy uderzeń. Kiedy zagląda do celi, widzi Cassie bezlitośnie okładającą Leedsa. Kobieta z uśmiechem mówi, że tylko rozmawiają i prosi Toma o potwierdzenie. Ten z rezygnacją przytakuje. Strażnik wychodzi ze spuszczoną głową.


Później, Cassie mknie samochodem drogą regionalną. Chris po raz kolejny nawołuje ją przez radio i kobieta w końcu decyduje się odpowiedzieć. Przełożony pyta ją, co zrobiła z Leedsem. Cassie głosem niewiniątka wyjaśnia, że więzień musiał się poślizgnąć. Chris mówi, że strażnik powiedział to samo. Chce widzieć, co z niego wyciągnęła. Cassie mówi mu, że ich znajomy interesował się transportem MAC 10, które Tom sprzedał w grudniu człowiekowi nazwiskiem Dennis Terril z miasteczka Westfall. Ona podąża jego śladem. Chce widzieć, dlaczego nieznajomy szuka Terrila.


Dom Joe'go Braddocka. Gospodarz pyta Logana, czy ma imię, poza Gniewnym Człowiekiem. Rosomak odpowiada, że Lucy nazywała go Złym Człowiekiem. Joe mówi, że jego córka zawsze nadawała ludziom przezwiska. Wolverine pyta, co się z nią stało. Braddock wie tylko, że Lucy zniknęła czternaście miesięcy temu. Skoro była w Portland, to, dzięki Bogu, zdołała uciec Braciom. Logan prosi go o wyjaśnienie. Joe pyta, czemu właściwie go to obchodzi. Wolverine odsyła go do pamiętnika - prosiła go żeby o niej pamiętał. Gospodarz pyta, czy zgodnie ze swym przezwiskiem jest aż tak zły? Logan nie odpowiada.

Joe zaczyna opowiadać. Grupa zwąca się Braćmi Nowego Świata trzy lata temu kupiła posiadłość na pustyni, kilka kilometrów od miasta. Ich przywódca nazywa się Płacz i bardzo lubi kobiety. Logan pyta, czy to on zabrał Lucy. Braddock oznajmia, że to bardziej skomplikowane. Płacz nie zabiera nikogo, one po prostu znikają. Rosomak ze złością prosi go, by nie kłamał. Pyta, dlaczego szeryf nie robi nic w tej sprawie. Joe wyjaśnia, że szeryf nazywa się Dennis Terril. Czternaście miesięcy temu powiedział mu, że złapał Lucy pijaną, razem z jej kolegami z liceum. Oświadczył wtedy, że zamknie ją na noc w areszcie, żeby nauczyć jej rozumu. Następnego dnia zniknęła. Szeryf twierdził, że ją wypuścił i nie ma pojęcia co się stało, obiecał wszcząć poszukiwania. Po kilku dniach oznajmił, że zawiadomił policję stanową. Oczywiście nie zrobił tego. Kiedy Joe zadzwonił do nich, nie mieli o niczym pojęcia. Następnego dnia przyszedł do niego szeryf z kilkoma Braćmi, by, jak mówili, ostrzec go. Wzięli jego oko do "kolekcji", zapowiadając że w razie kłopotów włączą do niej oczy Lucy. Od tej pory nie słyszał o córce niczego aż do jej śmierci. Nagle zaniepokojony Logan podrywa się z miejsca. Nawet przez zasłonięte firanki dostrzegalne są błyski policyjnych kogutów. Szeryf Terril przez megafon daje nowemu przyjacielowi Joe'go trzy sekundy na wyjście z podniesionymi rękami. Liczy do trzech i, mówiąc "Mój Boże, on ma broń", daje znak. Towarzyszący mu Bracia otwierają ogień.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.