Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #5

Wolverine vol. 3 #5

Wolverine vol. 3 #5

"The Brotherhood" - part 5

Postacie
Cytat

Jeden z Braci, o tajemniczym napastniku: "Maybe a bear?"

Streszczenie

Nadciąga wieczór. Do zamieszkałej przez Braci starej kopalni wjeżdża samochód. To powracają ci, którzy wspomagali akcję szeryfa Terrila. Obserwujący wszystko ze zbocza wzgórza Wolverine jest zadowolony. Ściąga buty, przygotowując się do dywersji.


Cassie jeszcze raz pyta Kim o liczbę Braci. Dziewczyna stwierdza, że jest ich ponad dwudziestu, wszyscy uzbrojeni po zęby. Ich współwięźniarki również są lojalne w stosunki do oprawców. Sądzą, że są narzeczonymi Płacza albo czymś w tym rodzaju. Sekta wierzy, że zbliża się koniec świata i tylko oni przetrwają. U dziewczyn, które zostały porwane Kim podejrzewa Syndrom Sztokholmski, czyli identyfikowanie się z porywaczami. Cassie jest zdziwiona, że dziewczyna zna całą tą terminologię. Kim wyjaśnia, że przed porwaniem studiowała psychologię. Agentka pyta, jak wygląda sprawa z posiłkami. Okazuje się, że są dwa dziennie - śniadanie i kolacja. Jeden z Braci pilnuje drzwi a drugi podaje. Kolacja będzie za jakieś dwie godziny. Cassie zabiera jednej z sióstr lusterko i rozbija je. Podnosi odpowiedni odłamek szkła i kpiąco oddaje zszokowanej dziewczynie oprawkę.


Podwórze. Strażnicy rozmawiają o nowej dziewczynie, która podobno jest agentką federalną. Gdy odchodzą na drugi koniec zabudowań, Logan przeskakuje przez płot. Szybko przekrada się między zabudowaniami i niezauważony wchodzi do głównego budynku. Przez pusty salon przekrada się do drzwi do kuchni. Tam dwójka Braci przygotowuje właśnie posiłek. Jeden z nich każe drugiemu zaczekać i rusza zawieźć kolację strażnikom w skrzydle mieszkalnym. Wolverine podąża za nim. Ten odkrywa jego obecność dopiero po usłyszeniu "snikt". Przystawiając mu pazury do szyi, Rosomak ostrzega, że zdąży go zabić zanim krzyknie. Każe się zaprowadzić do generatora prądu. Przerażony zbir prowadzi go do piwnicy. Tam Logan wyczuwa słaby zapach Lucy, dochodzący zza zamkniętych drzwi. Jeniec wyjaśnia mu, że to magazyn. Wolverine wściekle rozbija drzwi i wchodzi do środka. Magazyn wypełniają ubrania i drobiazgi, odebrane dziesiątkom porwanych kobiet. Logan ze goryczą znajduje wśród nich zakrwawioną koszulkę i zastanawia się, jak wiele dziewcząt podzieliło los Lucy. Przerywają mu wezwane przez Brata posiłki. Strażnicy każą mu się odwrócić, żeby nie musieli strzelać mu w plecy. W oczach Wolverine'a błyszczy szaleństwo. Wysuwa pazury i skacze na agresorów.


Cela. Cassie owija odłamek szkła szmatą i staje obok drzwi, przygotowana do zadania ciosu. Każe Kim uważać na pozostałe dziewczyny, którym nie można ufać. Po chwili drzwi otwierają się i do środka wchodzi Brat, pchając przed sobą wózek. Kobiety krzyczą ostrzegawczo, ale jest za późno. Cassie chwyta go od tyłu i podrzyna mu gardło. Przerażone Siostry rzucają mu się na pomoc, ale nie mogą już nic zrobić. Tylko widok odebranego zabitemu uzi powstrzymuje je od rzucenia się na Cassie. Agentka i Kim wybiegają na korytarz. Towarzyszka zdaje Cassie szybką relację z rozkładu pomieszczeń. Nagle w całym budynku gaśnie światło. Kim jest przerażona, wydaje się jej, że zrobili to bo odkryli ich ucieczkę. Choć sama myśli podobnie, Cassie każe się jej uspokoić.


Na zewnątrz Płacz jest równie zdziwiony nagłym brakiem zasilania, który przerwał mu igraszki z jedną z Sióstr. Nagle jego i strażników dobiega odgłos strzałów z wnętrza budynku. Seria urywa się i przez okno wylatuje jeden z braci z siedzącym na nim Rosomakiem. Logan dobija ofiarę i spogląda z nienawiścią na stojących przed nim żołdaków. Bardziej przypomina wściekłe zwierzę niż człowieka. W końcu kryje się w cieniu. Płacz każe swoim ludziom zabić intruza.


Ukryty w cieniu Logan słyszy rozmowę dwójki Braci, zastanawiających się, z czym mają do czynienia. Rozpoznaje ich zapach. To oni zabili Lucy i postrzelili jego. Oznajmia im, że wie kim są. Dwójka otwiera ogień. Nie odwracając wzroku, Wolverine skacze na nich. Śmierć jest szybka. Kolejna dwójka, ściągnięta hałasem, zaczyna do niego strzelać. Logan rusza w ich kierunku.


W budzie Płacza, Siostra pyta go, co się dzieje. Guru mówi, że nie wie. Dostrzega ruch za oknem i otwiera ogień. W końcu kończą mu się naboje. Logan wchodzi do środka i ze strasznym uśmiechem patrzy, jak przerażony Płacz próbuje przeładować.


Cassie i Kim wybiegają z piwnic na górę. Z pokoju Płacza dochodzi je straszny krzyk. Cassie podąża w tym kierunku. Zastaje Wolverine'a, stojącego nad martwym ciałem przywódcy sekty. Drżąca ze strachu Siostra kuli się gdzieś za łóżkiem. Logan prosi Cassie, żeby nie strzelała. On nie jest jej wrogiem, nigdy nie był. Chowa pazury i wybiega, pozostawiając zdumione kobiety same.


Rano, do kopalni przybywają śmigłowce ATF. Cassie i Kim już na nich czekają. Patrząc na dziedziniec zasłany trupami, dowódca oddziału pyta agentkę Lathrop, co tu się stało. Cassie oznajmia, że nie ma pojęcia, ale ma zamiar się dowiedzieć.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.