Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #7

Wolverine vol. 3 #7

Wolverine vol. 3 #7

"Coyote Crossing" - part 1

Postacie
Cytat

"Please, try to rob me" - afisz w sklepie z bronią Blaine'a

Streszczenie

Samotna stacja benzynowa na północ od El Paso. Logan zatrzymuje motor przed wejściem i wchodzi do środka, nawołując obsługę. Biuro jest puste, jednak Wolverine wyczuwa coś podejrzanego zza drzwi do garażu. Rzeczywiście, jeden z przebywających tam mężczyzn, Merrick, celuje z pistoletu do widocznego na drzwiach cienia przybysza. Jego roztrzęsiony towarzysz, Lake, przeszukuje kieszenie zabitego właściciela stacji w poszukiwaniu kluczyków do stojącej w garażu ciężarówki. Nagle cień Logana znika. Merrick opiera się o ścianę przy drzwiach, gotując się do strzału. Z drugiej strony Wolverine wysuwa pazury i przebija przepierzenie oraz brzuch przeciwnika. Nogą otwiera drzwi i wbiega do garażu. Merrick zwija się na ziemi, obficie krwawiąc. Lake nieśmiało sięga po upuszczoną przez towarzysza broń. Wolverine krzykiem zachęca go, by ją podniósł. W końcu chwyta go za włosy i pyta, czy to on zabił pracownika stacji, jeszcze młodego chłopaka. Przerażony Lake przysięga, że to jego towarzysz, który właśnie przestał się ruszać. Logan przyciska go do ściany i, grożąc wypruciem flaków, każe wyjaśnić, dlaczego. Lake prosi, aby wyszli na dwór, gdzie będzie mógł mu pokazać.


Portland. Cassie Lathrop wchodzi do sklepu z bronią Sycamore'a Blaine'a. Widząc jej legitymację agentki ATF, sędziwy właściciel śmieje się, że wszystkie papiery ma w porządku. Przekomarzając się z nim, Cassie oznajmia, że jest tu w innej sprawie. Chce wiedzieć, czy nie widział kilka miesięcy temu pewnego człowieka. Blaine zakłada okulary i uważnie przygląda się pamięciowemu portretowi Logana, po czym z uśmiechem oznajmia, że nigdy go nie widział. Proponuje jednak kobiecie, aby korzystając z okazji wypróbowała kilka jego spluw. Cassie zapewnia go, że nie szuka tego mężczyzny by go aresztować. Chce tylko z nim porozmawiać, bo wydaje jej się, że uratował jej życie.


Teksas. Lake przekonuje Wolverine'a, że to wszystko było pomysłem jego martwego towarzysza. Jemu nie podobał się plan zabicia chłopaka, ale bał się sprzeciwić. Próbował go nawet powstrzymać, ale to Merrick miał broń. Poza tym ludzie są dla Merricka jak mutanci, nie obchodzą go. Podążając w milczeniu za Lake'm, Wolverine zauważa krążące nad nimi sępy. Jego towarzysz kontynuuje, mówiąc że robił to tylko dla pieniędzy i wcale nie jest złym człowiekiem. Rosomak nie komentuje. W końcu docierają na szczyt wzgórza i Lake pokazuje mu ich cel - ukrytego za wzniesieniem tira, obsiedzonego przez sępy. Logan otwiera przyczepę, żeby stwierdzić że jest ona pełna martwych, powoli rozkładających się ludzi. Lake znowu zaczyna się tłumaczyć. Mówi, że prosił Merricka by otworzył na chwilę skrzynię kiedy zaczęli walić w ściany i krzyczeć, tłumaczył mu że jest tam dla nich za gorąco i potrzebują trochę wody i powietrza. Merrick oczywiście się nie zgodził, nie chciał nawet zrobić w skrzyni dziur doprowadzających powietrze, bo bał się że ktoś mógłby usłyszeć ich ładunek. Znali ryzyko kiedy decydowali się na tę podróż. Logan pyta, kto to zaaranżował. Lake przysięga, że nie ma pojęcia, znowu zwalając wszystko na martwego towarzysza. Dopiero na widok pazurów Wolverine'a rozwiązuje mu się język i każe pytać w El Paso o człowieka nazwiskiem Ritter. Logan chowa pazury, chwyta go za kołnierz i niesie do drzwi przyczepy. Mimo że Lake krzyczy, iż to nie była jego wina, każe mu wejść do skrzyni pełnej trupów. I tak będzie miał więcej powietrza niż jego ofiary. Ignorując jego błagania zamyka drzwi na łańcuch i zostawia go.


Portland. Blaine opowiada Cassie jak służył z Rosomakiem w Wietnamie. Kobieta zauważa, że na zdjęciach stamtąd nieznajomy wygląda tak samo jak teraz. Jej gospodarz mówi, że nie rozmawia mu się najswobodniej z kimś, kto pracuje dla rządu. Agentka jeszcze raz zapewnia, że interesuje się jego znajomym tylko prywatnie. Zaprzecza jednak jakoby coś do niego czuła. Pyta czy Logan to imię czy nazwisko. Blaine mówi, że wszyscy go tak nazywają. Obiecuje też przekazać przyjacielowi podziękowania za "być może uratowanie życia". Cassie przekonuje go, że sama chciałaby to zrobić i prosi Blaine'a, by pomógł jej go znaleźć. Ten z przykrością odmawia. Agentka opuszcza go i wsiada do samochodu. Tam wyładowuje swój gniew, przeklinając wściekle. W końcu stwierdza, że chyba koniec poszukiwań i odjeżdża.


El Paso. Logan z automatu ulicznego informuje policję o ciężarówce z ciałami. Odkłada słuchawkę i wchodzi do brudnej knajpy Cerveza Pria. Nienagannym hiszpańskim prosi barmana o widzenie z szefem. Ten przechodzi na zaplecze i informuje o przybyszu swego pracodawcę - małego grubego Latynosa w okularkach, z wąsikami i straszliwie tłustymi włosami. Nestor wita serdecznie Rosomaka, który jak się okazuje uratował kiedyś jego syna. Pyta, co może dla niego zrobić. Wolverine mówi, że szuka obywatela tego miasta, niejakiego Rittera. Z zawodu kojota.


Cassie zamawia przez telefon pizzę, jednym uchem słuchając telewizyjnych wiadomości. Newsem dnia jest znalezienie w Teksasie ciężarówki pełnej nielegalnych imigrantów, wszystkich martwych. Jeden z przemytników, zwanych też kojotami, został aresztowany. Znaleziono też dwa ciała na pobliskiej stacji benzynowej. Zatrzymany kojot przysięga, że zabił ich dziwny mężczyzna z pazurami. Cassie z zaskoczeniem spogląda na ekran.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.