Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #21

Wolverine vol. 3 #21

Wolverine vol. 3 #21

"Enemy of the State" - part 2

Postacie
Cytat

Nick Fury na widok lądującego Air Force One: "All these years and this job still takes my breath away sometimes."

Streszczenie

Na oczach Elektry Wolverine tnie na plasterki oddział agentów SHIELD. Przygotowując maczety, zabójczyni stwierdza, że ostrzegała ich przed otwieraniem ognia. Kierowany szałem bojowym Logan myśli tak samo, ale głos w jego głowie każe mu zapomnieć o wyrzutach sumienia. Tymczasem Elektra wyczekuje na odpowiedni moment by zaatakować. Bierze rozbieg. Rosomak kontynuuje rzeź a głos Hydry podżega go jeszcze, szepcząc że śmierć to jedyna nagroda życia. Elektra skacze i wbija maczety w odpowiednie punkty na ciele Logana, paraliżując go na chwilę. To daje czas na ucieczkę nielicznym ocalałym agentom. Kobieta próbuje przemówić Wolverine'owi do rozsądku. Został poddany praniu mózgu, ale to nic, czego SHIELD nie mogłoby usunąć. Tymczasem głos Hydry szaleje z wściekłości na widok zdrajczyni. Elektra zauważa, że Wolverine się uśmiecha. Statkiem wstrząsa wybuch. To arsenał, który Logan zaminował aby osłonić swoją ucieczkę. Wybuchł dokładnie o czasie. Zabójczyni traci równowagę i Rosomak wyrywa się z jej uścisku. Zadaje cios pazurami, ale kobieta osłania się maczetami. Ostrza pękają, jednak Elektra jest na tyle szybka, by wbić kikuty w szyję przeciwnika. Podnosi kawał metalu by dokończyć dzieła, kiedy sabotaż Logana przynosi zamierzony efekt i zatapiająca statek woda zalewa korytarz. Resztką sił Wolverine wyciąga ostrza ze swej szyi i przemyka do drzwi pancernych. Woda zmywa w głąb statku kilku agentów, jednak Elektrze udaje się złapać czegoś i pozostać na powierzchni. Tymczasem Logan wychodzi na korytarz i zamyka drzwi pancerne, pozostawiając Elektrę w napełniającym się wodą pomieszczeniu. Kobieta rozpaczliwie próbuje otworzyć drzwi, jednak nagle dostrzega inny ratunek - kombinezon chroniący przed promieniowaniem z własnym aparatem tlenowym.


Wolverine opuszcza statek dołem, płynąc wśród szczątków i ciał tonących marynarzy. Współczuje im, ale głos Hydry zagłusza to współczucie. Gdy przez dziurę w kadłubie wypływa na zewnątrz, wpada wprost na ucztę, jaką rekiny urządziły sobie z trupów. Głos Hydry domaga się krwi, więc Rosomak wysuwa pazury i zabija jedną z podwodnych bestii.


Piętnaście minut później helikoptery ewakuują ocalałych z tonącego statku. Elektra alarmuje agentów, że Wolverine zhakował ich system bezpieczeństwa. Jeden z informatyków potwierdza; wziął wszystko - kody bezpieczeństwa Pentagonu, szczegółowy plan Białego Domu i inne tajne dane. Elektra dochodzi do wniosku, że to nie oni znaleźli Rosomaka w Argentynie. Specjalnie to zaplanował żeby zostać znalezionym i dostać się na statek.


Sterowiec SHIELD unoszący się nad Manhattanem, 24 godziny później. Trwa narada dowództwa. Emma Frost powiadomiła ich właśnie, że wykryła fale mózgowe Wolverine'a w okolicach miasta. Jego osłony są tak silne, że nie może powiedzieć nic więcej. Na prośbę Fury'ego Elektra wyjaśnia zebranym sposób działania Hand - zabijają swoich przeciwników by wskrzesić ich jako ślepo posłuszne maszyny do zabijania. Według niej właśnie to spotkało Wolvetine'a. Informatycy złamali też zabezpieczenia plików, które znaleziono niedawno w kościele. Wszyscy przywódcy super-istot nie byli jak przypuszczano wcześniej, przeznaczeni do eliminacji. Mieli zostać ożywieni jako agenci. Hand, Hydra i japońska sekta Gorgona zawiązała sojusz by przejąć nad nimi kontrolę. Fury rozkazuje zawiadomić wszystkie potencjalne ofiary i ewakuować cywilów z kwater supergrup. Prezydent jest już w drodze do bezpiecznego Owalnego Gabinetu w ich sterowcu. Po chwili wszyscy obserwują lądowanie Air Force One.


Szkoła Xaviera. Shadowcat uspokaja zgromadzone w najlepiej zabezpieczonym pokoju posiadłości dzieci. Nie sądzi, aby Wolverine ich zaatakował, ale muszą zachować ostrożność. Kitty gasi światło i przechodzi do swego pokoju, który dzieli ze Storm. Ma nadzieję, że skoro ich modlitwy o odzyskanie Petera podziałały, podziałają też na Logana.


Baxter Building. Dwóch ludzi z obsługi budynku wychodzi, zgodnie z rozkazem ewakuacji. Plotkują o członkach Fantastic Four, których uważają za dziwaków, jednak nie mogą powstrzymać zachwytu, kiedy widzą przy wyjściu niewidzialną sylwetkę Susan, stojącą w strugach deszczu. Mężczyźni opuszczają wieżowiec a Sue wchodzi do środka. Na górze Thing uruchamia pole siłowe, które nie pozwoli przez noc nikomu wejść do budynku. Nie wie, że Wolverine już tam jest i obserwuje go z szybu wentylacyjnego.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.