Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #2

Wolverine vol. 3 #2

Wolverine vol. 3 #2

"Brotherhood" - part 2

Postacie
Cytat

Logan, pokazując Baine'owi pocisk: "What you make of that?"
Blaine: "Forty-five, soft-nosed. Been inside of someone too, of the look of it."
Logan: "Yeah. Me. Came out a MAC 10 with a lot of its little brothers."
Blaine: "I'm assuming someone's sorry they did that."
Logan (z uśmiechem): "Not yet. Soon."

Streszczenie

Logan stoi nago przed lustrem. Przykłada palce do ropnia poniżej piersi i wyciska pocisk - ostatni z tych, którymi postrzeliła go dwójka morderców. Przygląda mu się uważnie, po czym przechodzi z łazienki do pokoju i zaczyna się ubierać.


Sklep z bronią "My Cold Dead Hand". Wolverine podjeżdża tu na motorze. W środku jeden z klientów wyraża swą opinię na temat dostępności broni - jeśli wszyscy mają się czuć bezpiecznie, powinni nosić spluwy by móc się bronić. Podchodzącego Logana pyta, czy ma problem. Rosomak odpowiada, że tylko jego, ale po swojej stronie ma Darwina. Skina na sprzedawcę i obaj wchodzą na zaplecze. Czując się jak u siebie, Wolverine wyjmuje z lodówki piwo i rzuca Blaine'owi wyjętą ze swego ciała kulę. Ten rozpoznaje kaliber 45 z miękkim czubkiem. Logan dodaje, że pochodzi z MAC 10. Trafili go serią przez drzwi, prosto w płuca. Zanim doszedł do siebie, już ich nie było. Nie zdążył się im przyjrzeć. Blaine pyta, jat w takim razie rozpoznał MACa 10. Wolverine stwierdza, że strzelano do niego już tyle razy, że nauczył się to rozpoznawać. Pyta handlarza, czy nie zna ludzi, którzy nazywają siebie "Braćmi"?

Blaine ze śmiechem mówi, że w samych Stanach są setki grup nazywających siebie "Braćmi" albo "Bractwami". Logan przypomina, że ci "Bracia" używali MACów 10 i to najprawdopodobniej zmodyfikowanych. To jego ślad. Blaine radzi mu sprawdzić targi. Zawsze jest jakieś stoisko z modyfikacjami, gdzie będzie miał szansę dowiedzieć się czegoś. Radzi mu znaleźć Toma Leedsa - jednego z lepszych w branży. W tym tygodniu będzie na targach w Klamath [Fallout się kłania :) - Chris].


Pokój hotelowy. Młoda kobieta przygląda się przez okno wejściu na targi broni. Sięga po leżący na łóżku plecak i wyciąga z niego, oprócz ubrań, kilka pistoletów. Zakłada kamizelkę kuloodporną i przypasowuje sobie kaburę. Do pokoju wchodzi jej partner Tom Leeds, mówiąc że kocha dziewczyny z bronią. Cassie przypomina mu, że zaraz otwierają swoje stoisko i wychodzi.


Hala targów, sprzedawcy zachwalają swoje towary. Na stoisku Leedsa Cassie sprzedaje właśnie strzelbę myśliwską dwójce ludzi. Sam Tom zauważa człowieka, który nie widzi tego, czego szuka. Logan przyznaje, że poszukuje kilku sztuk AR-15 razem z częściami i amunicją - 10 tysięcy naboi na początek. Leed oznajmia, że może mu to załatwić i dorzucić nawet coś ze specjalnej prywatnej kolekcji. Wolverine wyraża zainteresowanie. Na początek kupuje pistolet USP i odchodzi, umówiony na później.


Lokalny bar, wieczorem. Logan zauważa siedzącą samotnie Cassie i dosiada się do niej, mówiąc że jest umówiony z jej chłopakiem. Ignoruje jednak jej wyciągniętą rękę, oświadczając że nie są przyjaciółmi. Przybywa Tom i Logan zarzuca mu, że się spóźnił. Leeds każe mu usiąść i nie zwracać na siebie uwagi. Pyta, czy przyszedł tu dokonać transakcji czy bronić swej urażonej dumy. Wolverine mówi w końcu, że interesuje go dziesięć sztuk zmodyfikowanych AR-15. Leeds mówi, że to wyzwanie, ale jest mu w stanie je załatwić w ciągu dwóch tygodni.

"Za długo," odpowiada Logan. W tej sytuacji Tom proponuje mu na wtorek 10 sztuk M16 - wojskowej wersji AR-15, która nie potrzebuje modyfikacji. Rosomak pyta o cenę i stwierdza, że piętnaście tysięcy to trochę za dużo. W końcu jednak przystaje, dodając że chce je najpierw sprawdzić. Umawiają się na następny dzień w innym miasteczku. Logan przyniesie 10% zaliczki a Tom pokaże mu jeden z karabinów. Na zakończenie Wolverine pyta o MAC 10 w tej samej konwersji. Leeds stwierdza, że miał je jeszcze niedawno, ale pozbył się wszystkich. Logan wychodzi.


Późna noc, Tom i Cassie wracają do hotelu. Leeds żegna kobietę i wchodzi do swojego pokoju. Ze zdziwieniem stwierdza, że ktoś zasunął zasłony. Logan zachodzi go od tyłu i chwyta za gardło. Przykłada mu do głowy pistolet, który kupił kilka godzin wcześniej i każe powiedzieć, komu sprzedał MAC 10. Ponieważ argumentacja Rosomaka jest bardzo przekonująca, Leeds w końcu wyznaje, że człowiek ten nazywał się Dennis Terril a do transakcji doszło w Westfall. Wolverine odwraca się i zmierza w kierunku drzwi. Tom wyciąga pistolet, ale Logan tylko rzuca w jego stronę swój, któremu właśnie odciął lufę.


Rosomak zapala motor, kiedy wyczuwa zapach Cassie. Kobieta mierzy do niego z pistoletu. Logan radzi jej tego nie robić i odjeżdża. Dziewczyna wyciąga krótkofalówkę i oznajmia komuś, że mają problem.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.