Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #18

Wolverine vol. 3 #18

Wolverine vol. 3 #18

"Return of the Native" - part 6

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Hello boys and girls. And by "girls" I mean you, mister Murray."

Streszczenie

Warsztat, Montana. Dwójka strażników znajduje otwartą bramę i stojący przed nią samochód. Ku ich zaskoczeniu, pod autem, przygnieciony kołem leży Sabretooth i ze złością pyta ich, kiedy zamierzają to z niego ściągnąć?


Przy wejściu do Warsztatu inny strażnik odbiera meldunek o Creedzie. Victor twierdzi ponoć, że jest sam, ale nie potrafi wyjaśnić kto przygniótł go autem. Mężczyzna każe go przyprowadzić, ale ostrożnie. Kiedy chce powiadomić Willoughby'ego, powala go Wolverine. Po chwili Logan wkracza do budynku, ubrany w strój swej ofiary. Zamyślony mężczyzna w środku otwiera mu wejście do tajnego kompleksu i dopiero potem rozpoznaje Logana. Po chwili Rosomak wbiega do wykafelkowanego korytarza, unosząc jego identyfikator.


Murray obserwuje intruza poprzez kamerę. Przypomina Willoughby'emu, że nie wierzył w jego śmierć. Mutanci są jak karaluchy - trudno się ich pozbyć. Murray zarządza cichy alarm. Po chwili otrzymują informację o Sabretoothu. Willoughby uważa, że mutanci współpracują, ale Murray w to nie wierzy.


Wolverine dociera do rozwidlenia korytarzy i przez chwilę węszy. W końcu wpada na pomysł i wysuwa pazury. Po chwili to samo miejsce osiągają szukający go komandosi. Już mają iść dalej, kiedy jeden z nich zauważa trzy małe dziurki w ścianie. Logan skacze na niego z sufitu i rani pazurami. Teraz, posługując się nim jak tarczą, przyjmuje na jego ciało pociski pozostałych. Kiedy kończą im się naboje, odrzuca trupa i wysuwa pazury. Zapewnia, że zabije ich wszystkich. Korytarz wypełniają dźwięki rozdzieranych ciał. Wolverine szlachtuje wszystkich po kolei. Ostatni żołnierz rzuca broń i rozpaczliwie zaczyna go błagać o litość. Logan zdziera mu maskę i każe się zaprowadzić do Tubylca.


Sabretooth wita swoich byłych pracodawców, nazywając Murraya dziewczyną. Wyraża wielką radość z ponownego spotkania, zwłaszcza z tymi, którzy chcieli go wysadzić w powietrze. Willoughby tłumaczy, że to nie było nic osobistego, po prostu biznes. Creed doskonale rozumie. Tak samo nie będzie nic osobistego w tym, jak on zabije ich. Mężczyźni przyznają że popełnili błąd, ale chcą to naprawić. Mają kłopot, o którym zapewne wie. Murray oferuje mu pięć milionów za zabicie Logana. Victor milczy przez chwilę, po czym stwierdza, że Rosomak musi być bardzo kłopotliwy, skoro oferują tak wiele. Willoughby wyjaśnia, że Tubylec miała w sobie znacznie więcej niż oczekiwali a Logan może im popsuć całą transakcję. Przypomina Creedowi, że nie lubi Logana. Wbijając mu szpony w brzuch, Sabretooth odpowiada, że ich lubi jeszcze mniej. Murray z krzykiem rzuca się do ucieczki. Ignorując strzelających strażników Victor skacze za błagającym o litość mężczyzną. Nie kryjąc pogardy podrzyna mu gardło. Teraz odwraca się do pozostałych.


Logan i strażnik podążają korytarzem. Docierają do nich odgłosy strzałów. Wolverine nasłuchuje przez chwilę, po czym rusza dalej. Mężczyzna pokazuje mu drzwi, za którymi powinna być Tubylec. Rosomak każe mu uciekać, po czym rozwala drzwi. W środku Vapor, pochylona nad stołem operacyjnym, prosi, by jej nie przeszkadzać. Logan radzi jej odejść, a nie zginie. Kobieta przepuszcza go do stołu. Półprzytomna Tubylec rozpoznaje go. Wolverine ostrożnie odłącza ją od aparatury. Dziwi go, że dziewczyna nie odzyskuje sił. Vapor wyjaśnia mu, że zakłóciła jej procesy gojące poprzez radioaktywną kulkę. Zapewnia go, że nie powinno to skrzywdzić dziecka. Domyśla się, że to on jest ojcem, choć brała też pod uwagę Creeda. Logan każe jej się zamknąć. Mówi Tubylcowi, że będzie musiał zrobić jej coś bardzo bolesnego. Pazurem delikatnie rozcina jej bok i wyjmuje kulkę. Vapor bezczelnie mówi mu, że działała bardzo skutecznie. Mogli operować całe trzy godziny zanim rany zaczęły się zamykać. Logan nie kryje wściekłości i zastanawia się, czy nie sprawdzić, jak szybko ona zacznie się regenerować. Kobieta wyjaśnia mu, że potrzebowali komórek jajowych, na które jest wielu kupców. Dla niej nie różni się to od rozpłodu koni wyścigowych. Tubylec powoli wraca do sił i wysuwa pazury. Logan pyta lekarkę, co zrobiła z jajeczkami. Vapor oświadcza, że Willoughby wysłał je w inne miejsce zaraz po zakończeniu zbiorów. Nie rozumie co go tak wścieka, przecież ani on ani Tubylec nie są nawet ludźmi. W tym momencie milknie a z jej ust wypływa strużka krwi. Wolverine chowa pazury i powoli uspokaja się. Pyta swoją towarzyszkę, czy jest w stanie podróżować. Tubylec potwierdza. Logan bierze ją na ręce i wychodzi, nie patrząc za siebie. Sabretooth widzi przez okno uciekającą parę. Odwraca się i spogląda na pokój wypełniony trupami. I zapewnia martwego Willoughby'ego, że dokończy to co zaczął.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.