Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #22

Wolverine vol. 3 #22

Wolverine vol. 3 #22

"Enemy of the State" - part 3

Postacie
Streszczenie

Baxter Building. Human Torch i Thing prowadzą konwersację na temat smarowania pleców tego drugiego maścią. Z szybu wentylacyjnego obserwuje ich Wolverine. W bazie Hydry Gorgon i jego ludzie widzą na monitorze wszystko to, co widzi ich zabójca. Ninja zastanawia się, czy Logan się nie zgubił, ale technik zapewnia go, że Rosomak sprawdza po prostu teren przed wejściem do akcji. Wszystko idzie zgodnie z planem a wszczepy działają perfekcyjnie. Tymczasem Wolverine zastanawia się, co właściwie robi? Przecież Reed to jego przyjaciel. Głos Hydry usiłuje zagłuszyć te myśli. Gorgon i towarzyszący mu baron Strucker widzą, jak w końcu osobowość Logana ustępuje i rusza na poszukiwanie Richardsa.

 

Susan przypomina pływającemu w swoim zbiorniku Reedowi, że miał opowiedzieć dzieciom bajkę na dobranoc. Fantastic próbuje się wymigać, ale w końcu zgadza się włączyć interkom, żeby nie przerywać pracy. Żona pyta go, czemu po prostu nie zrobi sobie chwili przerwy? Reed wyjaśnia, że zaprogramował urządzenie, żeby udawało jego osobowość. Dzieci nie zauważą różnicy. Sue chce wiedzieć, jakie ma gwarancje, że w tej chwili również ona nie rozmawia z iluzją męża? Richards odpiera, że komputer potrafiłby udzielić przekonywującej odpowiedzi. On nie potrafi. Kiedy Susan odchodzi, Fantastic powraca do konferencji ze Starkiem i Pymem w ich prywatnej anty-sferze. Przedstawia im swój nowy wynalazek, który ma zmienić świat - terratransformer. Zamierza użyć tego małego urządzenia do przemiany afrykańskich pustyń w żyzne obszary. ONZ zastrzegło pięcioletni okres próbny, ale perspektywy są optymistyczne. Nagle rozlega się alarm. Ktoś włamał się do systemu.


Reed alarmuje przebywających w garażu Johnny'ego i Bena. Wykrył obecność Wolverine'a w magazynie danych. Thing po prostu unosi samochód, który reperował Torch i rzuca nim w ścianę. Auto przebija ją i wpada do drugiego pomieszczenia, o centymetry mijając ukrytego w szybie Logana. Torch przybiera płomienną formę i porywa w powietrze zdemaskowanego Rosomaka. Przyciska jego nadgarstki do ściany, uniemożliwiając wysunięcie pazurów. Logan wykorzystuje wszczepione mu przez Hydrę urządzenia i uruchamia alarm przeciwpożarowy. Sikawki gaszą ogień na Johnny'm i wytrącają go z równowagi. Wolverine podbiega z wysuniętymi pazurami. Aby ratować przyjaciela, Thing uderza pięścią w podłogę. Konstrukcja pęka i Logan razem z Torchem spadają poziom niżej. Chwilę później zeskakuje do nich wściekły Ben. Rosomak cofa się. Thing wyrywa elementy zbrojenia, zamachując się nimi na przeciwnika. Głos rozsądku podpowiada Loganowi, by dać się pokonać i mieć to za sobą. Głos Hydry nie poddaje się i Wolverine kontratakuje. Jego pazury wbijają się w kamienne ciało Thinga i olbrzym pada nieprzytomny. Tymczasem nadciągają urządzenia ochronne. Gdzie indziej Susan zabezpiecza dzieci wysyłając je dwadzieścia minut w przyszłość [???? - Christoff]. Rosomak odpiera ataki robotów bezpieczeństwa. Nagle maszyny cofają się a podłoga pod Loganem przybiera niebieski kolor. Reed otacza Wolverine'a płachtą ze swego ciała, cały czas przekonując go by porozmawiał. Zamiast tego Logan prosi bazę, by go teleportowała. Po chwili pojawia się w innym miejscu budynku i zaczyna przedzierać się przez legiony robotów ochronnych do wyjścia. Nagle zaczyna mu brakować powietrza. Przełącza wizję na podczerwień i widzi Invisible Woman, która otoczyła go polem siłowym. Używając swojej mocy, Sue wyłącza jego nerwy wzrokowe. Rosomak używa interfejsu Hydry i kontaktuje się z kimś zwanym Witch. Po chwili ściana za Susan wybucha i kobieta pada ogłuszona. Rosomak jest wolny. Wylatuje z budynku na latającym pojeździe prowadzonym przez tajemniczą partnerkę. Human Torch rusza za nimi w pościg. Logan zostawia Witch ukradzione przez siebie urządzenie i skacze na nadlatującego Torcha. Wytrąca go z równowagi i obaj spadają wprost na stację benzynową. Następuje wybuch.


Później, lekarze opatrują człowieka, który twierdzi że jest Johnnym Stormem. Jest tak spalony, że owinęli go całego bandażem. Mimo to usiłuje coś powiedzieć i z trudem unosi ramię. Ramię, z którego wysuwają się pazury. Trochę dalej jeden ze strażaków mówi Fantastic Four, że ich towarzysz jest w karetce nieopodal. Nagle zdrowy i cały Torch wychodzi z pogorzeliska. Strażak z przerażeniem dostrzega wystającą z ambulansu nieruchomą rękę.


Baza Hydry. Zawiadomić AIM, że będą mogli wykorzystać nowy projekt Richardsa do produkcji broni. Zawiadomić Hand, że mają podwoić wysiłki w werbowaniu kolejnych agentów spośród superistot. Kiedy Wolverine powróci, ma być przygotowany do kolejnego skoku - na Tony'ego Starka i szefa amerykańskiej bankowości. Zanim dziś w nocy przybędzie tajny sponsor Hydry, wszystko ma być gotowe. Takie są rozkazy człowieka nazywanego baronem Struckerem.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.