Avalon » Serie komiksowe » Jubilee » Jubilee #4

Jubilee #4

Jubilee #4

"Dude, Where's Her Car?"

Postacie
  • * Jubilation Lee
  • * Shane Shooter
    * Judy Kingsley, Ciotka Hope, Brad, Meg Devereux, Pike
Zapowiedź

Jubilee, chodzący fajerwerk, we własnej serii.

Cytat

Brad: "You ready?"
Hope: "Oh, yeah."

Streszczenie

W domu Jubilation pyta się Hope, czy nadal może iść na tańce organizowane przez drużynę Dale'a Spanglera. Ciotka zgadza się, ponieważ uważa, że młoda dziewczyna powinna mieć rozwinięte życie towarzyskie, a takie imprezy dodatkowo budują charakter. Na pytanie Jubilee o swój stan zdrowia, mówi, że czuje się lepiej i teraz musi skończyć jakąś zaległą prace. Gdy mutantka wychodzi, Hope nakłada czarne okulary i każe Bradowi przynieść jej pistolety.


W swoim pokoju Jubes telefonuje do Meg Devereux. Jubilation orientuje się, że koleżanka po raz kolejny siedzi na czacie i rozmawia z kimś podającym się za aktora Carsona Daily'ego. Niestety nie skutkują tłumaczenia, że to "podszywasz" (copyright to capulet ;) - dop.Gamart). Rozmowa schodzi na temat przyszłej imprezy i gdy Jubilee pyta się z kim Meg na nią pójdzie. Devereux odkłada słuchawkę.


Szkoła Średnia Payton-Noble. Jubes idzie do biura Judy Kingsley. Na miejscu pyta się czy ma z kimś dzisiaj spotkanie. Wyraźnie zasmucona Judy nie odpowiada, więc Jubilation pyta się co jest nie tak. Kobieta wyjaśnia, że jej ukochany samochód został skradziony, a Policja nie ma żadnych optymistycznych wiadomości. Kingsley nie wie co robić. Jubes zauważa na ścianie zdjęcie samochodu i chowając je za plecy mówi, że już wie co trzeba zrobić. Judy prosi o powtórzenie ponieważ nie usłyszała jej słów. Jubilee odpowiada, że to nic ważnego i odchodzi. Na korytarzu mutantka widzi Dale'a flirtującego z kolejną dziewczyną którego nakrywa wściekła Missy.


W nocy Jubes idzie razem z Charlie'm do siedziby gangu Shane'a Shootera który może coś wiedzieć w sprawie skradzionego samochodu. Po drodze dzwoni do ciotki Hope informując, że się spóźni. Hope zajęta właśnie eliminowaniem kolejnych strażników kończy rozmowę mówiąc, że nie ma teraz czasu na rozmowę.


W kryjówce gangu Jubilee spotyka Shane'a który jest zły na Charliego, że sprowadził tu dziewczynę. Wysłuchuje dziewczyny i zgadza się jej pomóc, informując dodatkowo, że nie miał nic wspólnego z kradzieżą. Przed wyjściem Shooter rozkazuje Charliemu nigdy nie wracać do tego miejsca ponieważ drugi raz nie będzie mógł opuścić gangu.


Shane i Jubes trafiają do warsztatu samochodowego niejakiego Dex'a. Mężczyzna pytany o samochód Judy mówi, że nie wie gdzie on jest. Dopiero gdy Shane kieruje w jego stronę palec wskazujący Dex rozumie groźbę i informuje, że nie wie naprawdę niczego o tym samochodzie, ale sugeruje parze mutantów, aby udali się do niejakiego Pike'a.


Na miejscu Jubes i Shooter zostają otoczeni przez Pike'a i jego ludzi którzy zostali już powiadomieni przez Dex'a o przybyciu niespodziewanych gości.


Shane próbuje spytać się o samochód, ale Pike nie jest zainteresowany rozmową ponieważ za bardzo nienawidzi młodego mutanta. Straż otwiera ogień, a dwójka młodych ludzi równocześnie używa swoich mocy, czym oboje są bardzo zdziwieni. Szybko rozprawiają się z przeciwnikami. Pike mówi, że nie wie nic o samochodzie. Rozmowa nie może być kontynuowana ponieważ słychać już syreny policyjne. Jubilation używa swojej mocy do oślepienia przeciwnika i razem z Shane'm ucieka przed przyjazdem policji.


Z powrotem w domu Jubes tłumaczy Hope, że pomagała Judy szukać skradzionego auta. Dziewczyna zauważa dziury po kulach w ubraniu Hope. Ciotka tłumaczy dziewczynie, że musiała postrzępić płaszcz gdzieś w biurze. Pyta też Jubilation jaki samochód został skradziony Judy. Dziewczyna pokazuje kobiecie zdjęcie, po czym idzie spać do swojego pokoju. W tym czasie Hope prosi Brada o telefon ponieważ musi przeprowadzić parę rozmów.


Szkoła. Jubilee wjechała właśnie na parking i ku swojemu zaskoczeniu znajduje tam… samochód Judy. Szybko udaje się do gabinetu Kingsley gdzie zauważa jak kobieta całuje się z dyrektorem. Zawstydzona Judy mówi iż wie już, że jej auto się odnalazło.


Noc. W domu, Hope i Brad stoją ubrani w kuloodporne ubrania i z całym arsenałem broni. Brad pyta się Hope czy jest gotowa. Kobieta odpowiada że tak.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Jubilee #4 Jubilee #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.