Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 2 » X-Force vol. 2 #5

X-Force vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Cable, Shatterstar oraz spółka łączą się w niełatwy sojusz z osobami z ich przeszłości, gdy Skornn atakują Nowy Jork. Domino wyjawia sekret, który może zniszczyć drużynę oraz jej związek z Nathanem. Gościnny występ Fantastic Four.

Cytat

Cable: "There's no reason to fight us Stryfe"
Stryfe: "Actually Nathan, there is every reason for us to fight"

Streszczenie

Odległa przestrzeń. Gwardia Imperialna Shi'ar kończy walkę z grupą Skrulli, gdy Gladiator informuje pozostałych iż otrzymał niepokojącą wiadomość. Po raz kolejny kłopoty zaczynają się na Ziemi, odczytana sygnatura wskazuje na powrót Skornna, stanowiącego dla wszechświata zagrożenie większe od Galactusa i Phoenix. Krążownik imperialny kieruje się ku Ziemi, a gwardia szykuje się do bitwy.


Skornn ze swą gwardią pojawia się przed Hellfire Club na Manhattanie zamierzając pożywić się po długim okresie hibernacji. Atakuje budynek, wdzierając się do środka, gdzie wyczuwa pokarm. Zaczyna pożerać schwytanych, krzycząc aby dostarczono mu więcej. Jeden z członków Zakonu Pięciu Ostrzy patrząc nań mówi, aby jadł, bowiem w ten sposób ocali ich przyszłość.


W Strażnicy X-Force stają na wprost MLF, wśród których ze zdumieniem dostrzegają Cannonballa i Spectre'a. Obie strony gotowe są rzucić się do walki. Dayspring próbuje dyplomacji, usiłując ustalić kim jest osoba w stroju Stryfe'a, bowiem wie iż nie jest to jego klon. Stryfe oznajmia, iż w przeciwieństwie do Spectre'a mógł przedstawić Cannonballowi dowody na potwierdzenie swych słów, iż w przyszłości Skornnowie zdominowali planetę. Mógł powiedzieć mu więcej o mrocznej przyszłości. Dla Cable'a staje się jasne, kto stoi przed nim, lecz wykrzykuje iż widział śmierć tej osoby w jego własnych ramionach. Stryfe ściąga hełm i okazuje się, że pod nim ukrywała się Domino. A raczej jej alternatywna wersja pochodząca z przyszłości, w której to nie Domino zginęła, lecz Nathan, z rąk Skornna. W tej przyszłości zbroja Stryfe'a została jej podarowana przez Dayspringa. Przybyła gdy Zakon Pięciu Ostrzy udał się w przeszłość, aby wskrzesić Skornna. Zebrała grupę aby go powstrzymać. Cable i Domino decydują się połączyć siły, a Dayspring w swej przemowie do zgromadzonych mutantów wyjaśnia im, iż jedyną szansą na ocalenie świata jest pokonanie Skornna za pomocą Pięciu Palców Anihilacji. Po chwili wszysyc zebrani mutanci zostają teleportowani przez Cable'a i Deadpoola na spotkanie ze Skornnem.


Na Manahattanie szalejącego po ulichach Skornna przybyła powstrzymać właśnie Fantastic Four. Ben uderza na Skornna zadając mu potężny cios i przytrzymuje go, aby Johny Storm mógł go podpalić. Potwora ten atak nie powstrzymuje, bardziej interesuje go dziwna moc jaką wyczuł, nie pochodząca z mutacji. Odrzuca Bena zaciekawiony jak smakować może kosmiczne promieniowanie. Kroczy w stronę Johny'ego a ten wraz z Bennem zastanawia się co robić. W tej samej chwili na pole walki wkraczają mutanci. Wolverine jak zwykle zaczyna się nabijać z Grimma, a Cable patrząc na Skornna oznajmia iż wybiła godzina jego powtórnej śmierci.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force vol. 2 #5 X-Force vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.