Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #8

New X-Men vol. 2 #8

Postacie
Zapowiedź

Coś bardzo dziwnego dzieje się z dziećmi w szkole dla mutantów i członkowie New Mutants chcą dotrzeć do sedna sprawy.

Cytat

Icarus: "I couldn't die if I wanted to"

Surge: "And you don't want to, right?"

Icarus: "No Nori, I don't want to"

Streszczenie

Kim usiłuje przekonać zebranych w sali ćwiczeń, iz jest mutantką, która może widzieć duchy. Brat uspokaja ją, lecz Dani po początkowej niewierze wyczuwa telepatycznie czyjąś obecność w pomieszczeniu kontrolnym. Przezroczysta ręka wyłącza protokoły bezpieczeństwa, a przed New Mutants materializuje się symulacja Magneto. Jay startuje zrywając mu z głowy hełm, lecz Magneto ogłusza go nim i ciska na ścianę. Jednocześnie używa swej mocy na metalowych rękawicach Surge, powodując wyładowanie. Mirage sięga do umysłu Magneto wyciągając na światło dzienne jego największy lęk - obawę iż Charles Xavier zdoła go przekonać, że obrał mylną drogę. Symulacja znika, bowiem w pomieszczeniu kontrolnym znalazła się zaniepokojona Karma, która ją wyłączyła. Icarus podnosi się zregenerowany, trochę dłużej wyleczenie z ran zajmuje Elixirowi. Trafia on do ambulatorium Beasta, gdzie zaniepokojona o jego stan przybiega Wolfsbane. Mirage informuje zebranych, iż jej zdaniem Kim ma rację. Szkoła jest nawiedzona, wyczuła w pomieszczeniu kontrolnym obecność kogoś marWtwego. W tymczasie Prodigy informuje o swych podejrzeniach Cyclopsa i White Queen, zastanawiając się czy to co się dzieje, nie jest wynikiem dowcipów telekinety Kellera. Emma bierze w obronę Helliona, a Scott obiecuje iż wszystko zostanie sprawdzone.

W stołówce New Mutants dziwnie czują się widząc puste siedzenia, zastanawiając się czy uczniowie nie zaczęli opuszczać nawiedzonej szkoły, a wszyscy zastanawiają się czy siedzący nieopodal Julian nie ma związku z tym co się dzieje. Przekonują Kim, iż niekoniecznie musi być mutantką, zaś Laurie proponuje Joshowi aby wraz z nim poszła jutro na obiad do jej matki, gdyż powinni odprężyć się poza terenem szkoły. Chwilę później pojawia się Kevin, pytając zaniepokojoną wiatrem an zewnątrz i gałęziami uderzającymi o szyby Laurie, czy wszystko w porządku. Josh czuje przypływ zazdrości i obaj zaczynają się kłócić, grożąc sobie nawzajem. Gdy są już o krok od rozpoczęcia bójki, New Mutants orientują się, iż zniknął stół przy którym jedli. Wisi on w powietrzu, po czym spada na ziemię. Wszyscy spoglądają na Kellera, który zaprzecza aby miał z tym cokolwiek wspólnego.


Hellion przekonuje Cyclopsa, iż nie miał nic wspólnego z tym co się wydarzyło. Ten jednak mu nie wierzy, po wszytkich wydarzeniach z udziałem Julina i przypomina mu, że skoro dostał drugą szansę powinien ją wykorzystać, uprzedzając co się stanie jeśli nie przestanie prześladować New Mutants. Tej samej nocy w szkole prawie nikt nie może zasnąć, wszystkim udziela się poczucie obecności ducha na terenie kampusu. Rankiem New Mutants dochodzą do wspólnych wniosków, iż jeśli na terenie szkoły jest duch, może należeć do kogoś kto zmarł niedawno. Po włączeniu symulacji Magneto, logiczne wydaje się iż mógł to być uczeń, który zginął podczas ataku na szkołę [New X-Men #147]. David usiłuje sprawdzić dane ucznia w szkolnej bazie danych, lecz jak stwierdza są one poufne, a gdyby włamał się do systemu Sage lub Shadowcat z łatwością wykryłyby, iż jest to jego dzieło. Surge sugeruje, aby grupa udała się na cmentarz i sprawdziła wśród nagrobków, bowiem z uwagi na fakt iż po ataku na Nowy Jork wiele dzieci zostało zabranych ze szkoły, sami nie są w stanie stwierdzić czy któreś z nich zmarło. Laurie i Josh po namowach reszty decydują się nie zmieniać swych planów.


White Queen rozmawia z Kevinem, mówiąc iż nie podoba się jej, że w uniesieniu grozi użyciem swej mocy. Znalazła kogoś z kim powinien o tym porozmawiać. Podczas gdy Dani, Shan i Wolfsbane rozmawiają o tym, iż Mirage w przeciwieństwie do Cyclopsa przekonana jest, że w szkole zagnieździł się prawdziwy duch, i powinni sprawdzić co w związku z tym robią New Mutants, ci wraz z Kim udają się w nocy na cmentarz. Stają nad nagrobkiem Grega Van Metera, który znajduje się na liście dzieci które zniknęły ze szkoły, pytając Kim czy mógł to być on, lecz jak się okazuje duch stoi za pobliskim drzewem. Dani i Karma zastanawiają się czy może to być duch jakiegoś mutanta, dsyponującego telekinezą bądź teleportacją, gdy nagle obie uświadamiają sobie o jakie dziecko chodzi, które jak myślały podczas ataku na szkołę opuściło jej teren. Na cmentarzu zjawa stwierdza, że jest martwa a Kim i pozostali nie powinni się tu znajdować. Nakazuje im odejść, dopóki mogą, a cała grupa znika w nagłym błysku.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #8 New X-Men vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.