Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #8

Excalibur vol. 3 #8

Excalibur vol. 3 #8

"Saturday Night Fever" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Profesor X kontynuuje swą misję podtrzymywania prawa i porządku w Genoshy. Czy mieszkańcy wyspy będą go jednak słuchać, gdy poznają jego straszny sekret?

Streszczenie

Xavier, Magneto i Callisto patrzą na panoramę zniszczonej Genoshy. Czas zabrać się za odbudowę. Wkrótce przebywający w statui Unus i jego ludzie widzą, jak Shola przystępuje do burzenia zniszczonych budynków. Przygotowuje w ten sposób grunt dla Freakshowa, który zmienia się w ogromną dżdżownicę i pożera gruzy, wydalając [sic! - Christoff] spulchnioną, żyzną ziemię. Tymczasem Magneto przygląda się, jak Wicked nadzoruje swoje duchy, poszukujące w ruinach rzeczy, które można jeszcze wykorzystać.

 

Pod pomnikiem Xavier i Callisto namawiają Unusa do współpracy. Charles uważa, że dla wspólnego dobra powinni razem pracować nad odbudową. Angelo oświadcza, że jeśli chcą z nim robić interesy, zrobią to na jego warunkach. Oburzony Xavier odchodzi. Unus jest pewien, że i tak wróci, kiedy będzie musiał.


W zaimprowizowanym więzieniu Karima rozmawia z Dark Beastem. Interesuje ją, że nigdzie nie ma danych o bliźniaku McCoya i jest ciekawa, który z nich jest prawdziwy. Sam Henry nie ukrywa swej fascynacji cyborgiem. Twierdzi też, że to McCoy z Westchester podszywa się bezczelnie pod niego - prawdziwego geniusza. Zapewnia, że cały atak był nieporozumieniem i proponuje swoje zasoby i wiedzę w zamin za wolność. Kpi z tak zwanego prawa, które tu zaprowadzają, a które zależy tylko od woli Xaviera. W klatce obok trzymani są egzekutorzy, którzy nie kryją swej odrazy do mutantów. Karima pyta ich, po co najechali ten kraj? Żeby znów zniewolić mutantów czy po prostu zabić te nędzne resztki, które tu pozostały? Przypomina im, że reprezentowali prawo i proponuje odkupienie przez pomoc w odbudowie kraju. Trzymany w klatce za Karimą troll nagle wyważa drzwi i atakuje dziewczynę. Ta bez trudu odpiera atak i odrzuca stwora w stronę celi Dark Beasta. McCoy wykorzystuje okazję, zdrapując trochę skóry dziwnej istoty. To dla niego cenna próbka DNA. Z celi wyskakują pozostałe dwa trolle i następuje krótka przepychanka, zakończona przez Xaviera, który wyłącza umysły buntowników. Jego astralna projekcja pojawia się w więzieniu i żąda od piratów wyjaśnień. Stripmine uważa za oczywiste, że chcą uciec. Charles proponuje im to, co Karima. Wyspa jest otoczona przez siły wojskowe i trudno z niej uciec. Jeśli pomogą im w odbudowie, w swoim czasie Xavier pomoże im się wydostać. Wszyscy przystają na to, choć z różnych powodów.


Później, Charles zdaje Magnusowi relację, zapewniając że będzie bacznie pilnował tych "zwolnionych warunkowo". Erik przedstawia mu dwóch odnalezionych na wyspie mutantów - jeden z nich potrafi czytać i wyświetlać elektronicznie przekazywane informacje, kobieta w średnim wieku natomiast jest żywą biblioteką. Okazuje się też, że wody w zatoce Hammer Bay są skażone. Nagle obaj są świadkami wytrysku olbrzymiej fontanny wody w środku miasta - to Shola przebił tunel do podwodnego zbiornika. Xavier przedstawia Erikowi i Callisto planszę, na której zaznaczył wykrytych telepatycznie zagubionych na wyspie mutantów. Nie jest ich wielu, ale ze względu na zakłócenia nie zdoła nawiązać z nimi telepatycznego kontaktu. Będą musieli do nich dotrzeć osobiście. Callisto niechętnie przygotowuje swoją uprząż. Na czas nieobecności Xavier przekazuje dowodzenie Magneto. Na pytanie, czy mu ufa, odpowiada żartobliwie, że kontroluje jego umysł.


Wieczorem, Wicked i Freakshow oglądają wyświetlany przez Broadbanda film. Magneto podchodzi do siedzącego z boku Sholi. Okazuje się, że chłopak nadal nie może spać [cierpi na bezsenność od czasu zniszczenia Genoshy - Chris]. Erik zabiera go na miejsce, które rano czyścili razem z Freakshowem. Magnus kazał im nie przetwarzać metalowego złomu. Teraz przy pomocy Sholi przekształca pogięte pręty i blachy, tworząc z nich szkielety przyszłych domów. Kiedy wracają do oglądających telewizję, właśnie nadawany jest komunikat o zniszczeniu posiadłości Avengers i śmierci niektórych z nich. Magneto przypomina sobie o Pietro i Wandzie, którzy mogli tam byći. Shola próbuje go uspokoić, ale w Eriku budzi się dawny gniew. Korzystając ze swej mocy tworzy "robaczą dziurę" i dosłownie przenosi się w przestrzeni, odgrażając się tym, którzy zaatakowali jego dzieci.


Rano, w opuszczonej chacie na łąkach Genoshy, Xavier i Callisto obserwują stado zmutowanych krów [czemu Claremont nie nazwał ich Brahminami, doprawdy nie wiem - Christoff], które zamierzają włączyć do inwentarza kolonii. Cal zauważa, że Charles martwi się o brak kontaktu z Magneto. Profesor przyznaje, że ciągle ma obawy. Poza tym nikt nie wie, jak Erik przeżył. Możliwe, że ma to związek z jego mocą, stawiającą go w jednym szeregu z istotami takimi jak Phoenix. Może kiedyś przyjść dzień, kiedy Magnus pokona wszelkie ograniczenia i będzie w stanie zrobić dosłownie wszystko.


W Hammer Bay zaniepokojony Shola opowiada Karimie o wyczynie Magneto. Uważa, że powinni zawaiadomić Xaviera. Nagle dziura w przestrzeni otwiera się ponownie. Wychodzi z niej Magnus w starym kostiumie, trzymając nieprzytomną Scarlett Witch. I mówi, że to chyba jednak nie czasy dla marzycieli.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.