Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #10

Cable & Deadpool #10

Cable & Deadpool #10

"The Burnt Offering" - part 4: "Born Sinners"

Postacie
Zapowiedź

Ostateczna walka - Cable kontra Silver Surfer - i zgadnijcie kto ma wyłonić zwycięzcę? Deadpool musi dokonać wyboru, czy uratuje życie Cable'a, czy też całą Ziemię.

Cytat

Deadpool: "Hey, Cyclops, frickin' one-eyed angst-cushion! You zapped me from behind!"
Cyclops: "The same way you shot Bishop and Wolverine...?"
Deadpool: "Yeah, well, I'm supposed to be a schmoe! You're the big mutant hero leader of the X-Men!"

Streszczenie

Rozpoczęło się starcie tytanów! Cable i Silver Surfer zwarli się w pojedynku, a ich uwolnione energie w niewyobrażalnie krótkim czasie rozniosły Providance i scaliły na nowo. To dzięki telekinezie, Nathan na bieżąco naprawiał poczynione zniszczenia, ale ponieważ musi się skupić, żeby porozumieć się z Surferem, nie będzie mógł odtworzyć lotniskowca, przez który właśnie przelecieli. Zaczyna przeczuwać, że nie skończy się to dobrze.


Deadpool właśnie wspina się z powrotem na taras, wkurzając się na Cyclopsa. Po upewnieniu się, że to prawdziwy Silver Surfer właśnie przybył, zamierza się oddalić, by uczynić to, po co tu przybył. Ruszając, nie zauważa jednak linki, która opadła na jego szyję i zaostaje lekko podduszony. The Cat, który również dotarł na Providance (dzięki pomocy Weasela), upewnia się, że Wade wciąż ma przy sobie skradzione komponenty urządzenia zakłócającego i oferuje swoją pomoc, pod warunkiem, że razem ocalą świat. Cyclops także postanawia się przyłączyć, a w tej samej chwili, wszyscy na stacji odczuwają wstrząs.


Walczący w innej części miasta X-Men i Six Pack postanawiają się dogadać. Podejrzewają, że Nate i Surfer uszkodzili generatory grawitacyjne i całej stacji grozi katastrofa. Na szczęście, Cable zapoznał Domino i jej grupę z systemami Providance, więc ona, Nightcrawler i Solo spróbują dostać się do maszynowni, podczas gdy reszta zajmie się mieszkańcami miasta oraz próbą wyłączenia z gry Nathana.


Wydaje się jednak, że z tym ostatnim Silver Surfer poradzi sobie sam. Pojedynek przeniósł się już nad Pacyfik i chociaż Cable za wszelką cenę próbuje się z nim porozumieć, Norrin pozostaje niewzruszony.


Obserwując działania X-Men poniżej, Irene słucha ostatniego wywiadu z Nathanem. Mówił w nim, że przewidział wszystko, do końca, wraz z własnym poświęceniem, dzięki któremu ludzkość zrozumie jego motywy i zjednoczy się. Stwierdził też, że jedynym, co może pokrzyżować jego plany, jest pojawienie się w grze dzikiej karty. Nie potrafił jednak wskazać nikogo, kto mógłby odegrać tą rolę... aż do teraz.


Przelatując przez Sydney, Cable i Surfer kontynuują pojedynek, niszcząc i odtwarzając wszystko na swojej drodze. To wielki wysiłek dla Summersa, jednak nie przestaje tłumaczyć przeciwnikowi swoich celów. W końcu traci cierpliwość i postanawia poprzeć swoje słowa demonstracją siły. Jednym ruchem niszczy deskę Surfera i posyła go na ziemię. Wyjaśnia, że próbował odegrać rolę mesjasza i zwiększył swoją moc do granic boskości, żeby zjednoczyć ludzkość przeciwko sobie - na tym miało polegać jego poświęcenie. Pojawienie się Surfera wszystko zmieniło i teraz nie będzie miał czasu, żeby to odbudować, bo zbyt wielka energia zabija go. Wychodząc ze zniszczonego budynku opery, Norrin Radd odpowiada, że dostrzegł jego pasję. Następnie, wystrzałem z oczu, strąca Summersa z nieba, niszcząc przy tym jego bioniczne ramię, po czym dodaje, że pasja wzmaga tylko głód, który prowadzi do zniszczenia światów. Na to nie mógł pozwolić.


Providance zaczyna się rozpadać i X-Men mają pełne ręce roboty przy ewakuacji cywilów. Grupa, która dostała się do generatorów właśnie odkryła, że są one tylko atrapą, a cała stacja zasilana jest i utrzymywana tylko przez telekinezę Nathana. Na miejscu pojawił się także Hellicarrier SHIELD, z którego wysłane zostają śmigłowce, by pomóc w ewakualcji. Dougan zawiadamia Nicka Fury o odkryciu X-Men i każe przyspieszyć akcję, bo sygnatura energii Cable'a właśnie wygasła.


Wade, Cyclops i Shen Kuei zastanawiają się właśnie, jaką rolę naprawdę pełni brakujący element systemu stacji, który posiadają. Jeśli rzeczywiście może wyłączyć zdolności Nathana, oznacza to zniszczenie stacji, ale to stanie się tak czy inaczej, jeśli Surfer zwycięży. Wilson próbuje przekonać Cyclopsa, że Cable to przewidział i sam chciał, żeby znaleźli to urządzenie, ale ten nie ufa mu i próbuje zaatakować, żeby je odebrać. The Cat pozbawia go przytomności jednym ciosem, po czym wręcza Deadpoolowi ostatni element i mówi, żeby zrobił, co trzeba. Wade łaczy wszystkie komponenty i wzywa teleportację dla dwóch.


Silver Surfer właśnie odleciał, zostawiając Nathana żywego, ale pozbawionego energii. Kiedy tylko oddala się, Cable zostaje teleportowany. Załoga Hellicarriera odnotowuje ten fakt, ale są zbyt zajęci dochodzeniem, dlaczego stacja jeszcze nie spadła do oceanu. To zaś jest zasługą Rachel Summers, która wykorzystuje całą swoją moc, lecz z trudem utrzymuje w powietrzu całe miasto.


W małym domku pośrodku Alp, ledwie żywy Nathan prosi Wilsona, żeby podłączył tajemnicze urządzenie do jego głowy. Ten ma pewne opory, ale robi to, a wtedy następuje błysk.


Rachel jest już zmęczona, ale nagle słyszy w swojej głowie głos brata, który mówi, że zajmie się stacją. Wszyscy słyszą jego głos, wyjaśniający, że przez krótką chwilę jest obecny w umysłach ludzi na całym świecie, żeby choć raz przekazać im nie tylko swoje myśli, ale też odczucia, związane z dążeniem do naprawienia świata, bo wierzy, że tylko tak, pokaże im, jak bardzo jest to ważne. Kiedy Providance opada na powierzchnię wody, głos milknie.


Irene wiedziała o wszystkim. W ostatnim wywiadzie, Nathan powiedział jej, że to urządzenie, którego wszyscy szukają, jest częścią matrycy teleportacyjnej, która usunie fragment jego mózgu, kontrolujący zdolności na najwyższym poziomie. Członkowie X-Men, Six Pack i SHIELD wreszcie pojmują jego poświęcenie.


Tymczasem, stojąc nad nieprzytomnym Nathanem, Wade zadaje sobie i jemu pytanie: Czy było warto?

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #10 Cable & Deadpool #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.