Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #18

Emma Frost #18

Emma Frost #18

"Bloom" part 6

Postacie
Zapowiedź

Do czego jest zdolna Emma, aby ocalić swego ukochanego przed utratą pracy?

Cytat

Emma do bibliotekarki:"So instead of venting your frustrations daily on the E.S.U. students body ... why don't you flex that cellulite and go on some auditions ... or just be dear and head back to the card catalog?"

Streszczenie

Biblioteka Uniwersytetu Stanowego. Rozmawiającą z Ianem przez telefon Emmę stara się uciszyć bibliotekarka. Frost prosi rozmówcę o chwilę zwłoki, po czym zwraca się bezpośrednio do bibliotekarki Leili. Ta jest w szoku słysząć od obcej osoby swoje imię. Emma zupełnie na to nie zważając instruuje ją, by ta nie zajmowała się cudzymi sprawami. Zamiast zazdrościć jej faktu, że jest młodą i atrakcyjną kobietą, powinna wziąć sprawy w swoje ręcę, a przy okazji pozbyć się tego okropnego cellulitu. W przeciwnym razie powinna niezwłocznie wrócić do przeglądania bibliotecznych katalogów.

Mieszkanie Iana. Kendall leżać głową oparty na kolanach Emmy zwierza się jej ze swojego wczorajszego spotkania z Christie, na którym to zaatakował dziewczynę. Sam nie potrafi zrozumieć, jak mogło do tego dojść. W ogóle nie pamięta momentu, w którym rzucił się na McDermott. Emma stara się go pocieszać, jednak nie jest mu w stanie wiele pomóc. Wpada jednak na pewien pomysł. Każe się odprężyć Ianowi, po czym przykłada dłonie do jego skroni i zaczyna delikatnie skanować jego wspomnienia. Widzi teraz rozmawiających Kendalla i Christie. Wymiana słów robi się coraz gwałtowniejsza i wtedy zupełnie niespodziewanie obraz znika. W następnej scenie widać już Christie trzymającą się za gardło pospiesznie opuszczającą biuro Iana.

Kampus. Południe. Widząc McDermott Emma podbiega do niej. Ta wściekła wykrzykuje, żeby nie próbowała jej przekonać do zmiany zeznań przeciwko Kendallowi. Frost zupełnie nie reaguje na te uwagi, jednocześnie skanuje wspomnienia dziewczyny, by porównać je z tymi, które prześledziła wcześniej. Ku swemu przerażeniu dowiaduje się, że Christie faktycznie padła ofiarą ataku Iana. Emma bez słowa zostawia zaskoczoną dziewczynę i odchodzi.

Później. Pokój Emmy i Astrid. Frost telepatycznie zwierza się ze swych odkryć współlokatorce. Opowieść konkluduje przypuszczeniem, że luki w pamięci Iana mogą być spowodowane działalnością telepaty. Na twarzy Bloom maluje się nieukrywane zaskoczenie połączone z przerażeniem. Szybko jednak dochodzi do siebie i stara się wytłumaczyć Emmie, że zrobiła to dla jej dobra. Ta jak rażona piorunem wstaje z łóżka. Każe trzymać się Astrid z dala od siebie. W trakcie burzliwej wymiany zdań Emma telepatycznie dowiaduje się, że Bloom zrobiła to, by pozbawić Iana jego stypendium. Astrid tłumaczy, że zrobiła to wszystko dla Emmy, że dbała o nią, opiekowała się nią, Kendall natomiast tylko wykorzystywał ten fakt pasożytując na dziewczynie, dlatego też nie ma teraz zamiaru mu pomagać. Emma zbiera się do wyjścia. Nie ma czasu na wyjaśnienia, gdyż spieszy się na rozprawę. Astrid ma jednak zupełnie inne plany wobec dziewczyny. Ku swemu zaskoczeniu Emma stoi teraz po kolana w wodzie okalającego fontannę baseniku. Za chwilę też obłok sunący na niebie zaczyna przybierać kształt twarzy Bloom. Na pytanie o miejsce, w którym teraz Frost się znajduje Astrid odpowiada, że tu Emma będzie bezpieczna. Przebywając w umyśle Bloom Frost ma okazję poznać fakty dotyczącej rodziny dziewczyny. Dopiero teraz dowiaduje się, że tak naprawdę nie została przez nich wypędzona z doma. Wykorzystując do tego swoją młodszą siostrę, którą potem biegli psychiatrzy uznali za obkłąkaną, zabiła ich. Frost pada zemdlona u stóp Astrid, która z uśmiechem na ustach udaje się do łazienki. Tam jednak niespodziewanie zaczyna jej lecieć krew z nosa. Bez obracania się wie kto za tym stoi. Obie telepatki stają naprzeciwko siebie, jednak już po chwili wiadomo, jak znaczna jest pomiędzy nimi różnica. Astrid popełniła błąd wpuszczając Frost do swego umsyłu. Tam miała dostęp do całej wiedzy, którą posiadała Bloom. Szybko nauczyła się sztuczek Astrid, które dodatkowo wzbogacone o własne umiejętności stanowią dla Bloom zbyt wysoko ustawioną poprzeczkę. Za chwilę dziewczyna osuwa się na ziemię, a jej oczy zachodzą lekką mgiełką. Emma tymczasem nie czekając ani chwili biegiem rusza w kierunku uczelni, gdzie zebrały się już strony, mające uczestniczyć w sprawie. Frost zastanawia się co zrobić. Wpada na pewien pomysł.

Jako pierwsza przesłuchiwana jest Christie, jednak na pytanie o incydent, który miał miejsce poprzedniego wieczoru pomiędzy nią a Kendallem w jego biurze, zaczyna odpowiadać od rzeczy i zupełnie nie na temat. Zaczyna mówić coraz głośniej i coraz szybciej, aż wpada w szał. Następuje natychmiastowa interwencja zebranych mająca zapobiec samookaleczeniu się dziewczyny. Tymczasem przed budynkiem przechodzące obok Emmy osoby przyglądają się jej kpiąco, jak wymachuje rękami, choćby próbowała się skrzywdzić i wykrzykuje o nieszczęśliwej miłości, która jej się przydarzyła.

Później. Siedząc w parku na ławce Ian opowiada Emmie o przesłuchaniu, o załamaniu nerwowym, jakie przeżyła Christie. Teraz dziewczyna przebywa w szpitalu, gdzie znajduje się pod stała obserwacją. Rektor wobec tych wydarzeń uznał, że McDermott w afekcie wymyśliła całą historię żeby się zemścić. Emma odpowiada, że to ona zmusiła Christie do mówienia tych rzeczy. Ian z ironią w oku spogląda na nią. Frost tłumaczy że jest mutantem i że potrafi kontrolować cudze myśli. Kendall początkowo się śmieje, jednak widząc, że dziewczyna jest całkowicie poważna, zrywa się gwałtownie z ławki. Jest przerażony. Każe się trzymać dziewczynie z daleka od niego. Wykrzykuje, że cały czas był jej marionetką i że media miały racje na temat mutantów. Ostentacyjnie żegna się z Emmą po czym odchodzi. Za odchodzącym Emma przez łzy szepcze, że go kocha.

Pokój Emmy i Astrid. Przybyłe pogotowie wynosi nieprzytomną Bloom. Stojąca nad nią Emma dochodzi do wniosku, że interwencja wspołlokatorki w jej moce miała miejsce znacznie przed tym, jak się spotkały i że ich spotkanie było właśnie efektem działań Astrid, która odblokowała moce Frost, a ta przerażona zwróciła się o pomoc do Bloom. Stojąc przed budynkiem słyszy myśli zgromadzonych gapiów, którzy zastanawiają się nad przyczynami całego zajścia, jednocześnie oskarżając Frost o doprowadzenie współlokatorki do obecnego stanu. Emma odchodzi zniesmaczona podzielając niezbyt pochlebne zdanie Astrid o gatunku ludzkim.


[Tak kończą się indywidualne spotkanią z młodzieńczym wcieleniem White Queen. Nic to jednak, gdyż bohaterka ta regularnie występuje w seriach o X-men. Tam również ujrzeć można mroczniejsze zakamarki jej duszy, wyprane z sentymentalizmów i idealizmów, którymi kierowała się stawiając swe pierwsze kroki w karierze mutanta :)]

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Emma Frost #18 Emma Frost #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.