Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #23

Wolverine vol. 3 #23

Wolverine vol. 3 #23

"Enemy of the State" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wolverine z mózgiem wypranym przez Hand sieje spustoszenie w całym kraju. Elekrta śledzi jego szlak zniszczenia, a ją tropi kilkudziesięciu ninja z Hand. To wszystko z radością obsewuje baron Wolfgang von Strucker, którego praca i życie prywatne wkrótce zostanie zakłócone przez The Gorgon.

Cytat

Emma o Elektrze: "You remember Daredevil's old girlfriend? That psychotic greek assasin with a very faint moustache?"

Streszczenie

Nick Fury i Elektra oglądają zgliszcza budynków Stark Industries. Oddział żołnierzy Hydry z Wolverinem na czele zaatakował kompleks, zabił dwudziestu pięciu strażników i zapewne zabrał to, czego szukał. Iron Mana nie było w mieście, ale ponoć zginął Spider Man. Najdziwniejsze jest, że podobno po skończonej rzezi ubrany w swój żółty kostium Rosomak podszedł do błąkającego się po pobojwisku psa i zaczął go głaskać. Fury podchodzi do ciała domniemanego Spider Mana, który okazuje się być Hornetem, byłym członkiem Slingers - grupy bohaterów naśladujących Pająka. Nick ze współczuciem stwierdza, że nawet po śmierci nikt nie pamięta jego prawdziwego imienia. Elektra wyjmuje swoją katanę i zamierza się na głowę trupa. Wyjaśnia zaskoczonemu Fury'emu, że dekapitacja to jedyna możliwość powstrzymania Hydry przed wskrzeszeniem bohatera i zrobieniem z niego niewolnika takiego jak Wolverine.


Później, w swoim pokoju w hotelu Elektra ćwiczy. Na ścianie ma mapę z zaznaczonymi atakami Wolverine'a w ciągu ostatniego półtora miesiąca. Jest już całkowicie pewna, że za sznurki pociąga Wolfgang Von Strucker i jego żona Elisabeth. Istnienie tej starej wiedźmy odkryli niedawno. Ma sto siedemdziesiąt pięć lat, jest jedną z najbogatszych osób świata i od dawna finansuje Hydrę. Jest też satanistką i szarą eminencją w wielu światowych korporacjach. Baron i jego organizacja są u niej w niełasce, dlatego Wolfgang zaplanował całą tę operację z Wolverinem i pewnie kolejnymi przemienionymi w zombie bohaterami. Chce zwrócić na siebie uwagę. Elektra, ubrana tylko w bieliznę, wychodzi przez okno i rusza na przechadzkę po zaśnieżonych dachach. W pewnym momencie przysiada na jednym z nich i prosi śledzących ją zombie, żeby wyszli z ukrycia. Duża grupa wojowników podbiega do niej z wyciągniętymi mieczami. Zabójczyni wykańcza kilku pierwszych rzucając odłamkami szkła. Posługując się znalezionym na dachu prętem jako bronią zaczyna masakrować napastników. Walka jest krótka. Kiedy ciała zombich rozpływają się w zielonkawym dymie, Elektra zawiadamia Fury'ego, że ma pomysł jak schwytać Wolverine'a.


Instytut Xaviera. Kitty wypytuje Emmę o Gorgona, którego ta ponoć kiedyś spotkała. Frost mówi, że pamięta go kiedy był dzieckiem i zakochał się w jej czterdziestoletniej przyjaciółce. Już wtedy był szalony, teraz podobno jest z nim jeszcze gorzej. Kobiety wchodzą do sali Cerebry. Elektra wpadła na pomysł, żeby za pomocą urządzenia połączyć siły wszystkich studentów o mocy wieszczenia i przewidzieć kolejny cel ataku Logana.


Dom Struckerów. Smutny baron gra na pianinie. Wszelkie bestialstwa i orgie, które organizował by zwrócić na siebie uwagę żony, zawiodły. Kobieta nie chce z nim spać; zamiast tego na jego oczach flirtuje z nowoprzybyłym gościem - Gorgonem. Starucha zauważa smutną minę i przyznaje Wolfgangowi, że jego ostatnie działania nie robią na niej wrażenia. Cały ten terroryzm to tylko wynik jego kryzysu wieku średniego. Jest reliktem zimnej wojny, chce zastąpienia jednego okrutnego systemu innym, podczas gdy nadchodzi niesiona przez mutantów apokalipsa. Bezlitośnie prosi go, by zagrał jej ulubioną sonatę, kiedy pójdzie kochać się z Gorgonem.


Nowy Jork. Kapitan Ameryka melduje Fury'emu, że właśnie razem z Falconem rozbili kolejną kryjówkę Hydry, tym razem ukrytą w stanicy harcerek. Terroryści są w tym tygodniu wyjątkowo aktywni. Mimo to Steve radzi nadal trzymać super-ludzi w ukryciu i czyścić ulice przy pomocy zwykłych komandosów. Im mniej potencjalnych żołnierzy dla Hydry, tym lepiej. Wolverine'a widziano prowadzącego ataki na kilka miejsc oraz ratującego samotną kobietę przed gwałcicielami. Fury przekazuje Kapitanowi wieści od Emmy - przewidują, że Rosomak będzie chciał zdetonować jedno z ukradzionych Richardsowi urządzeń w okolicy Pensylvania Avenue. W tym momencie coś przerywa połączenie. Przebywający na sterowcu SHIELD Fury stwierdza, że ktoś wyłączył prąd w trzech sektorach miasta. To oddziały Wolverine'a atakują. I rzeczywiście, grupa zombie ninja włamuje się do mieszkania Mutta Murdocka, którego tajna tożsamość od dawna nie jest tajna. Daredevil budzi się ze snu by odkryć, że ma do głowy przystawioną rękę Wolverine'a.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #23 Wolverine vol. 3 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.