Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #453

Uncanny X-Men #453

Uncanny X-Men #453

"Chasing Hellfire!" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men tropiąc Sage trafiają do kanałów pod Paryżem. Jednakże w tym polowaniu, kto tak naprawdę jest myśliwym, a kto zwierzyną?

Cytat

Storm: "I thought you'd rejoined Cable's cause with X-Force"
Sunspot: "I have. A man can't have more than one project?"

Streszczenie

Bishop stoi nad X-Men których właśnie postrzelił, wyładowując w nich swą energię. Kurt odzyskuje przytomność, rzucając się na niego, lecz Lucas oznajmia iż to co uczynił zrobił, aby ich ocalić. Poleca Kurtowi teleportować ich w podane przez niego miejsce, gdyż jego ciało zapamiętuje zawsze lokacje, w których już był, po czym wszyscy znikają z kanałów w oparach siarki. Pojawiają się w podziemiach muzeum, a gdy Nightcrawler żąda wyjaśnień, udziela mu ich Logan. Oznajmia iż po raz kolejny zostali zainfekowani nanitami, na które Bishop jest uodporniony. Logan walczy z infekcją, zaś pozostałe wyeliminował Bishop, który zorientował się iż nanity znajdują się w kanałach w chwili gdy tylko się tam pojawili. Działania ktore podjął miały na celu ocalenie ich wszytkich, co jak widać się udało. Ten kto zastawił tę pułapkę, wie że X-Men przybyli do Paryża. Nie wygląda to na Sage, bowiem gdyby to ona stała za zasadzką X-Men byliby już martwi, ponadto wie ona o odporności Lucasa na nanity. Styl działania wskazuje na Shawa, którego należy odnaleźć. Bishop pobrał jego bioznacznik podczas ich ostatniego starcia z nim w Austalii [W X-Treme X-Men] i teraz wraz z Ororo udają się go odnaleźć. Kurt ma zabrać Logana do paryskiego X-Corpu, aby mógł pozbyć się reszty nanitów. Co ro Rachel i Emmy, gdziekolwiek by nie były muszą radzić sobie same.


W Hong Kongu Viper oznajmia, iż skoro Emma przegrała, należy teraz do nich. Ta pokazuje jednak Jokera. Tymczasem Rachel przemieszcza się po klubie skanując telepatycznie otoczenie. Natrafia na drzwi osłonięte potężną psycho-blokadą. Pojawia się dwójka ludz, która oznajmia iż to zakazany obszar. Kobieta atakuje telepatycznie Rachel, sprawiając iż pogrąża się w mroku włąsnych wspomnień. Nagle nadbiega Red Lotus [ponownie X-Treme X-Men] podnosząc Rachel z kolan, oznajmia iż są wzywani przez Królową. Kobieta zamierza zatrzymać uciekających, lecz wówczas zaczyna ją pętać niewidoczna do tej pory Selene. Oznajmia, iż Marvel Girl należy do niej.


W Paryżu Logan i Kurt siedzą w kafejce, bowiem Wolvie nie ma zamiaru udać się do X-Corp. Kurta denerwuje fakt, iż jest w publicznym miejscu bez induktora obrazu. Logan najwyraźniej na coś czeka, zabijając czas rozmową o Sage, o raz o celibacie Kurta. Ten dopytuje się o randkę Wolviego z Ororo, mówiąc iż chciałby znowu zatańczyć z nią walca. Logan przypomina mu, iż pocałował Rachel na co Nightcrawle wzdycha stwierdzając, iż bardzo się zmieniła od czasów Excalibur. Obaj spoglądają na zachodzące gwałtownie chmurami nieo, orientując się iż najwyraźniej Storm dotarła do sedna sprawy.


Kilka minut wcześniej Storm i Bishop śladem bioznacznika dotarli do rezydencji Shawa. Stają na wprost niego, zdziwieni przyjaznym powitaniem, zdumieni spoglądając na stojącą obok niego Sage w stroju Tessy. Shaw oznajmia, iż jest ona nią na powrót duszą i ciałem. Pojawia się Sunspot, oznajmiając iż Ororo i Bishop mogą wszystko popsuć, a Shaw przedstawia go jako nowego Black Kinga. Roberto wyjaśnia, iż Hellfire Club nie jest tym czym był dawniej, stał się po prostu ekskluzywnym zgromadzeniem biznesmenów. Na obiekcje Storm odpowiada wskazując, iż Emma Frost niegdysiejszy wróg X-Men stał się ich przyjacielem.


W Hong Kongu Red Lotus oznajmia, iż nie mógł dopuścić aby Rachel popsuła plan. Wraz z Viper i Courtney Ross zamierza zniszczyć biznes łowców mutantów, których sprzedaje się na aukcjach, a z którymi to łowcami Rachel przed chwilą się spotkała. MArvel Girl oznajmia, iż bardziej prawdopodobne jest iż Viper będzie chciała przejąć biznes. Paul wyjaśnia iż w zamian za pomoc Shaw sponsoruje Courtney jako White Queen.


Shaw oznajmia, iż postanowił się zmienić. Wybrać drogę, którą doradzała mu dawno temu Tessa i zmienić charakter Hellfire. Na początek zamierza zniszczyć międzynarodowy rynek handlarzy niewolników, którymi są mutanci. Dlatego posłał Viper i Courtney do Hong Kongu, a ceną za pomoc Viper jest jej ochrona przed prawem. Bish wścieka się, przypominając iż omal nie wysadziła ona Londynu w powietrze przy użyciu bomby atomowej. Roberto odpowiada na pytanie Storm, iż nie musiał konsultować się jako lider X-Corp z Cyclopsem, bowiem działa jako dziedzic milionowej fortuny dzięki której pragnie uczynić coś dobrego.


Przed kafejką zatrzymuje się uzbrojona furgonetka. Logan oznajmia iż wiedział, że jeśli wystawią się na cel, pojawią się odpowiedzialni za ostatni atak, chcąc dokonać tego, czego nie udało się uczynić nanitom. Rusza do walki. Jednocześnie w rezydencji zgormadzeni mutanci zostają trafieni i spętani dziwnymi kokonami. Nadchodzi Donald Pierce, oznajmiając że chyba Shaw nie sądził iż uda mu się odtworzyć Hellfire Club bez jego udziału.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #453 Uncanny X-Men #453

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.