Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #8

Astonishing X-Men vol. 3 #8

Astonishing X-Men vol. 3 #8

"Dangerous" - part 2

Postacie
Zapowiedź

[Tu możecie sobie wstawić co się Wam żywnie podoba, bo już naprawdę nie mieliśmy pomysłu, żeby przekształcić propagandę Marvela w coś sensownego]

Streszczenie

W Instytucie Emma nasłuchuje, zaniepokojona dziwnym odgłosem. Nagle ona i towarzyszące jej Kukułki padają nieprzytomne. Od zamkniętych drzwi Sali Ćwiczeń rozchodzi się grzmot. Cyclops i Wolverine stwierdzają, że wszyscy telepaci zostali wyłączeni. Hank każe Kitty sprawdzić całą szkołę. Pozostali niosą nieprzytomne telepatki do kliniki. Przypominają sobie, co powiedziała wieszcząca dziewczyna, o czyimś nadejściu i odejściu Winga.

 

Gdzie indziej, ukryci na strychu stodoły, dwaj mężczyźni obserwują niezwykłe znalezisko. Znalezisko, które nagle uaktywnia się i spogląda na nich. Po czym powstaje, rozwalając przy tym budynek i zaczyna pełznąć w kierunku tego, co go przyzywa. To częściowo zniszczony, pozbawiony jednej ręki i nóg Sentinel. Mężczyźni z trudem wygrzebują się spod szczątków stodoły.


Wolverine w towarzystwie Colossusa i Shadowcat przeszukuje park. Nie wyczuwa żadnego obcego zapachu, więc zagrożenie musi być gdzieś wewnątrz szkoły. Nie czuje też Winga, podejrzewa jednak, że chłopak nie żyje.


Cyclops pochyla się nad nieprzytomną Emmą, próbując ją obudzić. Uśpiona kobieta oprócz niego słyszy jeszcze jeden głos. Szyderczy głos, kpiący ze Scotta i dziwiący się Emmie, że zdecydowała się z nim związać. Głos obiecuje też, że ich mała gra potrwa jeszcze długo.


Uszkodzony Sentinel przedziera się przez las. Tymczasem w kwaterze SWORD agentka Brand ćwiczy. Trening przerywa jej asystent, donosząc że zamilkły wszystkie pluskwy, które mieli w Instytucie. Ich podwójny agent też nie odpowiada. Brand zastanawia się, czy zostali wykryci.


Klinika. Beast oświadcza reszcie zespołu, że cała dziewiątka szkolnych telepatów jest nieprzytomna. Oprócz utraty świadomości nie odnieśli żadnych obrażeń, ale nie sposób ustalić przyczyny. Wolverine oznajmia, że całą elektronika Szkoły została wyłączona. Są odcięci od świata, chyba że opuszczą Instytut, ale prawdopodobnie o to chodzi tajemniczym napastnikom. Powraca wysłany na rekonesans Lockheed, meldując że coś znalazł. X-Men ruszają za smokiem pod bramę Instytutu. W samą porę by wpaść na Sentinela. Robot atakuje ich, strzelając z oczu laserami. Colossus w ostatniej chwili zasłania Logana a Kitty fazuje przez promień. Kiedy android trafia w budynek szkoły wyrwaną z zawiasów bramą, Cyclops każe Shadowcat wracać do budynku i zaprowadzić wszystkie dzieci do Sali Ćwiczeń. Tymczasem Peter i Logan dobiegają do robota. Scott strzela z bliska w jego ramię. W rewanżu Sentinel trafia go sierpowym, odrzucając na kilka metrów. Robot znów strzela laserem, przebijając mury szkoły i trafiając wprost w jedno z ewakuowanych do Sali Ćwiczeń dzieci. Wolverine i Colossus z niewielkim skutkiem okładają przeciwnika ciosami. W końcu Cyclops każe im się cofnąć i zdejmuje okulary. Siła strzału jest tak potężna, że jego towarzysze przymykają oczy. Gdy je otwierają, widzą przed sobą polanę pełną spopielonych drzew i odrzuconą daleko do tyłu, zniszczoną skorupę Sentinela. Mimo to Summers każe Wolverine'owi dokończyć dzieła. Colossus zauważa, że w trakcie walki robot nazwał ich oprawcami.


Kitty zamyka drzwi Sali Ćwiczeń po upewnieniu się, że wszyscy są w środku. Dopiero teraz zauważa leżące w centrum pomieszczenia połamane ciało Winga. Kitty próbuje zachować spokój i każe płaczącej Hisako wyprowadzić studentów do góry. Okazuje się jednak, że drzwi zniknęły.


Wolverine dociera do nieruchomego Sentinela. Głowa zachowałą jednak zdolność mówienia. Zanim Logan wyłącza ją na dobre, oznajmia mu że jego pani zna ich posunięcia i każe dzieciom zapłacić za grzechy ojców.


Kitty nie wyczuwa wyjścia w miejscu, gdzie powinno być. Każe dzieciom zaczekać chwilę i wychodzi przez ścianę. Po jej wyjściu połamany korpus Winga podnosi się z podłogi, oznajmiając że zabije wszystkich.


Colossus daremnie próbuje sforsować drzwi do Sali. Okazuje się, że pokój kontrolny również jest zablokowany. Mutanci domyślają się, że Sentinel miał służyć właśnie zwabieniu dzieci do Sali, gdzie ukrywa się prawdziwy wróg. Przyprowadzona przez Beasta półprzytomna Emma prostuje ich tok myślenia. Przeciwnika nie ma w Sali Ćwiczeń. Przeciwnik jest Salą Ćwiczeń i jest bardzo zły.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.