Avalon » Serie komiksowe » X-23 » X-23 #2

X-23 #2

X-23 #2

Part 2

Postacie
  • * X-23
  • * Martin Sutter, Zander Rice, Sarah Kinney, sensei Tanaka
Zapowiedź

Pierwsza z sześciu części miniserii biorącej swój początek w "NYX". Wreszcie możemy dowiedzieć się prawdy o X-23. Kim jest? Skąd pochodzi? Co łączy ją z Wolverinem? Jeśli odpowiedzi na te pytania wydają się Wam oczywiste... Zastanówcie się jeszcze raz i przeczytajcie.

Cytat

(po tym jak X-23 zamordowała swego mistrza)
Sarah do Martina: "What the hell did you do?!"
Martin: "Well, I'd call that a success."

Streszczenie

Siedem lat później. Projekt X. Do pomieszczenia, w którym śpi X23 wchodzą, w otoczeniu ochrony, dr Rice i mistrz Tanaka, budząc ją jednocześnie. Nadszedł czas na trening. X23 atakuje Tanakę, ten jednak bez wysiłku unika ciosu i rzuca dziewczyną w ścianę. Po japońsku mówi, że to on jest nauczycielem a ona uczennicą oraz pyta się czy rozumie. Ta odpowiada, również po japońsku, że tak. Całe starcie oglądają na monitorach Martin, Zander i Sahar. Trwa właśnie debata, czy nie przyśpieszyć sztucznie osiągnięcia fazy mutacji u X23. Jest ona co prawda u szczytu ludzkich możliwości, ale dla dr Sutter to nie do końca wystarcza. Dr Kinney stara się wytłumaczyć, że nie ma sensu przyśpieszanie całego procesu, że wszystko idzie zgodnie z planem, oraz że szpony pojawią się u niej jeszcze przed osiągnięciem wieku dojrzałości. Rice nie podziela jej zdania. Uważa, iż ta chroni jedynie tymi wymówkami swojego "zwierzaczka" przed pójściem pod skalpel. Ich szef ma już dość kłótni i Sarah zostaje grzecznie wyproszona. Gdy wychodzi, każe Zanderowi przygotować podstawy pod trening z bronią. Mogą jeszcze poczekać na proces spojenia. Zander nie rozumie, dlaczego ten wciąż ją trzyma, jako że X23 jest już wystarczająco dojrzała. W odpowiedzi słyszy, że kontrola nad matką to kontrola nad dzieckiem, a jak wszystko inne zawiedzie, z dr Kinney mogą sobie dość łatwo poradzić. Na końcu pyta się jeszcze o postęp nad zapachem uruchamiającym. Lepiej niż można było przypuszczać, pada odpowiedź. Trwa trening X23, sensei Tanaka jest zadowolony z jej postępów.


Sarah, obserwująca szkolenie, dostaje telefon. Jej siostra chce się z nią spotkać i przedstawić swoją córkę. Pragnie się pogodzić i zostawić przeszłość za sobą. Ta nie mogąc opuścić Projektu X, jako wymówkę podaje, ze wciąż nie może jej wybaczyć tego, że odsunęła ją od swojego życia. Mówi żeby więcej do niej nie dzwoniła.


Gabinet dr Rice'a. Rozmyślania Zandera nad śmiercią jego ojca przerywa wejście sekretarki dr Suttera. Ma ona dla niego wiadomość - jest z nim w ciąży. Zapytany, co teraz zrobią, odpowiada jej, żeby powiedziała Martinowi, że to jego dziecko.


Sarah czyta córce "Sztukę wojny". Ta jest jednak tym znużona i zasypia. Wtedy budzi ją, wyjmuje z kieszeni kartki z "Pinokia" i wkłada je do książki, tak aby obserwujący je nic nie spostrzegli.


Trwa kolejny trening. Tanaka atakuje kataną X23, która bez większego wysiłku przechwytuje miecz. Sensei kładzie jej rękę na ramieniu i mówi po japońsku, że jest z niej dumny. Nie uchodzi to uwadze Zandera, który właśnie wchodzi w towarzystwie ochroniarzy. Gdy odprowadzają oni dziewczynę, dr Rice zarzuca mu niewykonywanie jego rozkazów. Zabrania mu traktować ją jak dziecko i dotykać jej, jeśli to nie dotyczy zadania ciosu w walce. Mówi też, kończąc zdanie po japońsku, że myli się jeśli myśli że całe to szeptanie w tym języku coś mu da.


Chcąc przyśpieszyć pełną przemianę, X23 zostaje poddana napromieniowaniu. Ma to na celu pobudzenie wciąż uśpionego w niej czynnika odpowiedzialnego za regeneracje, beż którego nie przeżyje operacji łączenia z Adamantium. Jeszcze podczas zabiegu wysuwają się jej szpony ze stóp i dłoni. Pełny sukces...


Sarah próbuje nakłonić Suttera do zmiany osoby kierującej operacją, ale bez skutku. Jako argumentu używa, faktu iż Zander stał się za bardzo zaangażowany emocjonalnie ale w odpowiedzi od Martina słyszy, że jeśli ktoś się za bardzo zaangażował to właśnie ona.


Jeszcze podczas trwania rozmowy trwają przygotowania do operacji. Zander decyduje się przeprowadzić operację beż znieczulenia. Gdy jedna z asystentek mówi, że to nieludzkie, denerwuje się i wyrzuca wszystkich z sali. Będąc już sam na sam z Weapon X pyta się jej czy się boi, a potem dodaje że to za jego ojca.


X23 siedzi sama w pomieszczeniu i obserwuje swoje adamantowe szpony... Na zewnątrz obserwuje ją Sarah z jednym z naukowców. Stwierdza on, iż dziewczyna już w pełni wyzdrowiała. Dr Kinney dodaje, że fizycznie, tak. Jej czynnik leczący znacznie przewyższa ten oryginalnego Weapon X, ale to się najprawdopodobniej zmieni, gdy połączą resztę jej szkieletu z Adamantium. Martin gratuluje Zanderowi sukcesu. Ma nadzieje zobaczyć teraz działanie zapachu uruchomiającego. Zander już zajął się przygotowaniem testu...


Dojo mistrza Tanaki. Zander pokrywa rękojeść katany płynem z fiolki z zapachem.


Nadszedł ostatni dzień treningu z sensejem. Gdy ten poszedł po miecz, dziewczyna poczuła coś od niego i zaatakowała z pełną furią, używając przy tym swych ostrzy. Wkrótce, X23 siedzi przy zakrwawionym mistrzu i patrzy na swe ręce ściekające krwią... Tanaka Nie żyje. Sarah wpada do pomieszczenia gdzie całość obserwuje Martin i Zander. W odpowiedzi na pytanie co zrobili, słyszy, że osiągnęli sukces.

Autor: Captain

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.