Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 2 » X-Force vol. 2 #6

X-Force vol. 2 #6

X-Force vol. 2 #6

"Blood Sacrifice"

Postacie
Zapowiedź

Cable i jego X-Force stają oko w oko ze straszliwym Skornnem! Czy pokonanie przeciwnika będzie wymagało ostatecznego poświęcenia? Kto mógłby się zdobyć na tak bohaterski akt? Jak X-Force to przetrwają? W finale miniserii gościnnie wystąpią Fantastic Four i Imperialna Gwardia Shi'Ar.

Cytat

Cannonball: "Just sparin' you the indigestion Skornny..."
Wolverine: "Skornny?"
Cannonball: "Hey, if you can't beat'em make fun of'em before you die!"

Streszczenie

Walka ze Skornnem trwa już od dłuższego czasu, a kilku członków MLF padło na ziemię. Skornn wyśmiewa wysiłki Cable'a, który przypomina iż wcześniej go pokonał. Dayspring jest już zmęczony walką, podczas gdy Sam wspomina czasy gdy Dayspring stworzył X-Force. Ma już dość ciągłej walki jego towarzystwie. Pragnie spokoju. Odpocząwszy członkowie MLF, X-Force oraz Fantastic Four którzy stoją jeszcze na nogach ruszają na Skornna. Sam stwierdza, iż ten przeciwnik jest gorszy od Apocalypse'a i Magneto razem wziętych. Skornn łapie Tabithę zamierzając ją pożreć, na co Cannonball reaguje rozpędzeniem się i uderzeniem w Skornna całą siłą swego odrzutowego pola. Łapie Meltdown, podczas gdy Wolverine rzuca się na Skornna. Ten łapie go oznajmiając iż użyje jego pazurów, jako wykałaczek do zębów, lecz Sam wyciąga Logana z opresji.


Shatterstar i Spectre atakują Helixa, Członka Zakonu który uwolnił Skornna. Helix będący genetycznie ulepszonym wojownikiem okazuje się potężnym przeciwnikiem. Gdy powala Spectre'a na placu boju pozostaje Shatterstar, stawiając mu czoła przy pomocy swej szabli. Helix okazuje się jednak lepszy i posyła Shatterstara na ziemię, wytrącając mu z ręki broń. Wówczas szablę chwyta Meltdown i wbija ją w Helixa, posyłając poprzez ostrze energię swej bomby. Tymczasem Dayspringowi udaje się zranić Skornna przy pomocy psimitara, a potwór odrzuca go na pobliski samochód. Cable sięga po Pięć Palców Anihilacji i przesuwa dłonią po ostrzu miecza. Spływa po nim jego krew, a Cable czuje przepływającą przez niego moc. Cannonball przeczuwając co Dayspring zamierza uczynić podchodzi do niego mówiąc, iż na to nie pozwoli, lecz Cable wyjaśnia mu że takie jest jego przeznaczenie. Cofnął się w czasie, stoczył niezliczone pojedynki a na początku i końcu swej drogi natrafił na Skornna. Teraz musi się poświęcić. Sam niechętnie startuje do lotu, unosząc Dayspringa w stronę Skornna. Ten spada na niego zadając mu ciosy psimitarem, a wreszcie mieczem. Skornn ryczy, lecz nie chce upaść, a wówczas Cable słyszy głos D'Nardy. Miecz może zabrać życie, lecz musi otrzymać jakieś w zamian. Poprzednio jej śmierć i przebicie ostrzem jej serca mutantki uaktywniło dawną broń Celestian wysyłając Skornna w czasie. Teraz Cable poświęca się i wraz z potworem znika w wirze energii.


Nad ziemią czujniki Shi'ar stwierdzają iż Skornn zniknął z powierzchni planety i został dokądś teleportowany. Gladiator stwierdza, że Ziemianie znaleźli spoóśb aby go powstrzymać. W Nowym Jorku nikt nie może uwierzyć w to co zobaczył - iż Cable poświęcił swe życie aby powstrzymać potwora. Cannonball zapewnia Domino, iż Dayspring na pewno przeżył.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force vol. 2 #6 X-Force vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.