Avalon » Serie komiksowe » Rogue vol. 3 » Rogue vol. 3 #7

Rogue vol. 3 #7

Rogue vol. 3 #7

"Forget Me Not" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Nowy scenarzysta - Tony Bedard i rysownik Karl Moline zamierzają skierować Rogue na zupełnie nowe ścieżki! W tym celu przypomną nam o jej kryminalnej przeszłości, która... właśnie powraca by prześladować naszą bohaterkę. Nadchodzą traumatyczne wydarzenie, które zmienią wszystko... na zawsze!

Cytat

Dziewczynka o Rogue: "You got a stripe. Like a skunk. But you're not stinky at all!"

Streszczenie

Działo się to na samotnej stacji benzynowej, przy wyjeździe z małego miasteczka. On obiecał, że wyjadą stąd na zawsze, jak tylko zdobędzie pieniądze. Kazał jej zaczekać w furgonetce, a sam poszedł obrabować stację. Denerwowała się. Wtedy pojawił się ten gliniarz. Nie interesowało go nic, poza dolewką kawy, więc nie zauważył w porę napastnika. Próbowała coś zrobić, ale zanim dobiegła do drzwi, jej chłopak zastrzelił policjanta. Krzyczał, że miała go ostrzec i że teraz nie mają już nic do stracenia. Chciał zabić sprzedawcę, żeby usunąć świadka, ale wtedy ona sięgnęła po broń policjanta i strzeliła mu w plecy. Kiedy dotarło do niej, co zrobiła, zdecydowała, że musi uciekać. Od tego dnia wciąż ucieka i ukrywa się.


Rogue szybko puszcza dłoń kelnerki. Powinna była się tego spodziewać. Ostatnio coraz częściej w ten sposób podkradała wspomnienia innych, więc musiała wiedzieć, że prędzej czy później trafi się coś nieprzyjemnego. Mimo wszystko, nie żałuje, bo poczuła, że Darla jest do niej bardzo podobna - obie wciąż uciekają przed swoją przyszłością. Pomaga jej, kiedy dziewczyna chwieje się i zaczynają pogawędkę. Jednak uwagę Anny odwracają wiadomości telewizyjne. Prezenter informuje właśnie, że japońska prasa ujawniła powiązania rodziny Shiro Yoshidy z Yakuzą. Gdy wymienia kolejne nazwiska, Rogue głośno zaprzecza tym oskarżeniom. Zainteresowanej kelnerce wyjaśnia, że zna Shiro, chociaż nie można powiedzieć, że są przyjaciółmi. W tej chwili na ekranie pojawia się zdjęcie, na którym znajduje się Sunfire w towarzystwie Mystique i Rogue, a komentarz głosi, że jest to niezbity dowód jego powiązań z międzynarodowymi terrorystami. Darla natychmiast rozpoznaje Rogue i zanim ta spróbuje cokolwiek wyjaśnić, wyprowadza ją z baru. Mówi, że nie wierzy w te oskarżenia, ale nie chce, żeby ktoś z gości skojarzył fakty, bo obecność policji byłaby jej nie na rękę. Rogue dziękuje za pomoc, bo wie, co kelnerka miała na myśli. Ma jednak ważniejsze rzeczy na głowie, jak choćby to zdjęcie i rzekome spotkanie z Shiro, którego nie pamięta.


Tokyo. Shiro Yoshida siedzi po ciemku w swoim apartamencie, wychylając kolejną szklankę whisky. Nie odbiera telefony, więc automatyczna sekretarka odbiera ofertę pomocy od Logana. Sunfire nie jest jednak sam. Odstawiając szklankę, dziękuje swojemu kuzynowi, że przybył na wezwanie. Silver Samurai pyta, czy ma złożyć reporterowi wizytę i zmusić go do odwołania tych wszystkich kłamstw, lecz Shiro twierdzi, że to tylko pogorszyłoby sprawę. Wie, że ktoś sfałszował zdjęcie i wysłał je do prasy, ale wszelkie próby znalezienia sprawcy spełzły na niczym. Ale nawet gdyby go znalazł, nic nie zmyje hańby, jaka spadła na rodzinę Yoshida. Tak było od czasu, gdy świat po raz pierwszy usłyszał o Sunfire po jego ataku na Capitol [zamierzchłe czasy Uncanny #64 - Gil]. Cały czas próbował zmyć tę hańbę, ale tylko wyrządzał większe szkody. Kenuchiro dobrze wie, jakie to uczucie, bo od kilku lat zajmuje się dokładnie tym samym. Dlatego też Shiro ufa, że kuzyn zrozumie jego decyzję i zostanie jego sekundantem w tej ostatniej próbie ocalenia honoru, tradycyjnym sposobem. Klęka na macie z rytualnym krótkim mieczem w dłoniach, a Samurai wznosi swój miecz nad jego głową. W tej chwili ponownie dzwoni telefon. Shiro przeklina go, ale gdy słyszy głos Rogue, pytającej, co to za afera z tym zdjęciem, natychmiast zrywa się, żeby odebrać. Najpierw wyrzuca jej, że ona lub Mystique mają z tym coś wspólnego, a potem twierdzi, że to i tak nie jego problem, bo znalazł ostateczne wyjście. W tej sytuacji, Rogue nazywa go głupcem i zwraca uwagę, że ktoś próbuje manipulować również nią, więc powinni się spotkać i razem spróbować rozwiązać problem, zanim rzuci się na miecz. Po chwili namysłu, Shiro zgadza się i każe Samurajowi zorganizować transport dla Rogue.


Jakiś czas później, Rogue czeka na wyznaczonym lotnisku na czarterowy samolot, umilając sobie czas rozmową z małą dziewczynką, która porównuje ją do skunksa z racji białego pasemka we włosach. Kiedy właściciel prywatnego lotniska informuje, że samolot przybył, wychodzi na płytę lotniska. Ale gdy tylko otwierają się drzwi samolotu, Lady Deathstrike rzuca się na nią z pazurami, krzycząc, że zrobiła coś jej ojcu. Rogue unika ciosu w ostatniej chwili, dochodząc przy tym do wniosku, że Sunfire ją wystawił. Ponieważ jej zdolności na nic się nie zdadzą w walce z cyborgiem, postanawia uciekać. Jednak po powrocie do poczekalni, musi zadbać o bezpieczeństwo córeczki właściciela, co opóźnia i dodatkowo utrudnia ucieczkę, kiedy mała dotyka jej skóry. Szczęśliwie, w tym przebłysku wspomnień, jest także upomnienie ojca, dotyczące zabaw przy instalacji gazowej, które podsuwa Rogue pewien pomysł. Zagaduje Deathstrike, pytając, czego chce od niej, a gdy ta mówi, że chce odzyskać coś, co ona i Mystique ukradły jej ojcu, Rogue wbija pogrzebacz w rury z gazem i wyskakuje przez okno tuż przed wybuchem. Yuriko wychodzi z tego bez szwanku, ale gdy ogień dochodzi do znajdujących się na zapleczu cystern z paliwem, następuje drugi, większy, wybuch. Anna wykorzystała ten czas, by dotrzeć do samolotu i dotykiem skraść umiejętności pilota. Odlatuje tuż przed tym, zanim Deathstrike jest w stanie dogonić samolot.


W kwaterze Silver Samuraja, ktoś jest bardzo zainteresowany wynikiem tego starcie. Kenuchiro donosi o porażce Yuriko, lecz ukryta w zacienionym pomieszczeniu kobieta nie wydaje się zaskoczona. Samurai twierdzi jednak, że nie chciał, by Rogue zginęła tak szybko. Chce żeby dotarła do Japonii, bo zamierza załatwić to osobiście.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Rogue vol. 3 #7 Rogue vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.