Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #9

New X-Men vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

Coś straszy w Instytucie Xaviera! I na pewno to coś nie ma dobrych intencji... Czy New Mutants zdołają pomóc tej umęczonej istocie, nim na własnej skórze odczują podobne męki?

Cytat

Laurie: "You didn't like the food?"
Josh: "I won't tell you if you don't"

Streszczenie

W błysku teleportacji New Mutants pojawiają się wysoko ponad cmentarzem i zaczynają spadać w dół. Jay łapie Kim, zaś David poleca Sofii by złapała Nori nim wpadnie wraz ze swą mocą do leżącej poniżej wody. Sam spada w stronę zbiornika, gdy nieoczekiwanie w ostatniej chwili zatrzymuje się w powietrzu. Telekinetycznie złapał go Keller, który oświadcza iż skoro jego posądza się o o robienie głupich kawałów, nie ma innego wyjścia niż pilnować aby New Mutants nic się nie stało.


Laurie i Josh znajdują się w tymczasie na kolacji w domu Laurie. Josh usiłuje wymigać się od odpowiedzi na pytanie, czy smakowało mu jedzenie przygotowane przez matkę Laurie. Rozmowa schodzi na jej ojca. Wallflower nie zna nawet jego imienia, gdyż matka nie chce o nim mówić. Dysponował on taką samą mocą jak Laurie i sprawił feromonami, iż jej matka go pokochała.


Na cmentarzu pojawiają się Shan i Dani, informując New Mutants, iż nie znajdą tu grobu którego szukają. Dani wyjaśnia, iż w chwili ataku na szkołę, przebywał w niej student imieniem Jeffrey Garret, którego rodzice zginęli, dlatego, że był mutantem. Dani poleciła mu odejść, gdyż usiłował powrócić do swego pokoju, zaś on teleportował się w nieznane. Później nikt nie znalazł jego ciała, Dani i Shan sądziły, że udało mu się uciec, jednak Cerebra wykryła w szkole jego sygnaturę. Jednocześnie dzięki swej mocy Mirage pewna jest, iż chłopiec jest martwy. Jutro postarają się nawiązać z nim kontakt.


Josh i Laurie powracają z randki, a na odchodne chłopak całuje ją w usta. Gdy kieruje się ku swemu pokojowi natrafia na Rahne. Ta oznajmia mu, iż to co ich łączy jest skończone. Mimo protestów Josha, Wolfsbane nie zamierza ciągnąć dalej ich związku i robic tego, co robi Laurie. Rozmowie przysłuchuje się ze swojego okna Kevin. Następnego dnia przybity Josh nie ma ochoty wstawać z łóżka, zaś David zdziwiony jest postawą Nori, która odrzuca jego zaproszenia. Surge wyjaśnia, iż Kim jej nie lubi, a było to dla niej ważne, bowiem jest siostrą Davida. Opowiada mu także o swym niefortunnym telefonie do domu. David zaprasza ją na śniadanie. Tymczasem Dani usiłuje porozmawiać z Joshem, sądząc iż za jego stan odpowiada randka z Laurie i starcie z Kevinem. Josh nie ma ochoty o tym rozmawiać. Tymczasem Emma zabiera Kevina do dr Seana Garrisona, który stwierdza iż może rozwiązać jego problemy.


New Mutants zbierają się w szkolnej stołówce, aby przeprowadzić seans na którym przywołają ducha Jeffreya. Icarus nie zamierza w tym uczestniczyć, mówiąc, że pozostawia takie rzeczy X-Men. Wychodzi mijając się w drzwiach z Kellerem. Całą grupę nakrywa Dani, lecz Sofia przekonuje ją, że pomysł z seansem jest dobry. Mirage może pomóc, z uwagi na fakt iż niegdyś była walkirią. Po chwili cała grupa siada do okoła stolika i zaczyna przywoływać Jeffreya Garreta. Wokół zaczynają dziać się dziwne rzeczy, począwszy od porywistego wichru na zewnątrz, poprzez latające meble i uderzające w stół noże w środku. Wreszcie na stole pojawia się w błysku teleportacji Jeffrey Garret. Wykrzykuje, aby odeszli, dopóki mogą. Kim usiłuje go przekonać żeby z nimi porozmawiał, bowiem jej mocą jest rozmowa z umarłymi, na co Jeffrey oświadcza iż nie jest mutantem, tylko człowiekiem. Nie powinna przebywać w tej szkole i powinna odejść. Nori zirytowana postawą Jeffa, mówi aby przestał ich straszyć, dorósł i porozmawiał z nimi. Ten wyjaśnia, iż nie może dorosnąć, bowiem jest martwy. Wyjaśnia, iż wrócił do swego pokoju po zdjęcie swej rodziny, a gdy szkoła eksplodowała usiłował się teleportować. Najwyraźniej utknął w połowie drogi między życiem a śmiercią. Dani prosi, aby nie kazał jej chronić uczniów szkoły przed nim, tak jak przed Magneto. Jeffrey przeprasza i się rozwiewa.


David pociesza Kim, która już wie że nie jest mutantką. Tymczasem Nori prowadzi do klasy Karmy Jeffreya. Z nieznanych powodów nie może on odejść, więc będzie kontynuował naukę w szkole.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #9 New X-Men vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.