Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #9

Excalibur vol. 3 #9

Excalibur vol. 3 #9

"Saturday Night Fever" - part 2: "What is the Life that Late I Led...?

Postacie
Zapowiedź

Magneto powrócił do Genoshy i nie jest sam... Jest z nim osoba, która może przynieść mieszkańcom wyspy sporo pożytku... lub sporo kłopotów. Skutki "Avengers: Dissambled" odczujemy właśnie tutaj.

Streszczenie

Magneto wspomina swoją przeszłość. Dorastał w obozie śmierci w Oświęcimiu, stamtąd też uciekł tuż przed wyzwoleniem, razem ze współwięzioną Magdą. Po wojnie pobrali się i osiedlili w radzieckim miasteczku Vinnitsa. Mimo przeżytych okropieństw zdołali odnaleźć miłość i dochowali się córki Anji, którą nazwali po zmarłej w obozie matce Magdy. Potem nastąpiła tragedia. W ich domu wybuchł pożar i Anja zginęła w płomieniach, ponieważ milicjanci przeszkodzili Erikowi w rzuceniu się jej na ratunek. Wtedy, powodowana szałem, ujawniła się jego moc. Potężny impuls zrównał z ziemią budynki i zabił wszystkich w promieniu kilku kilometrów. Wszystkich oprócz Magdy, która na widok tego co uczynił, uciekła nazywając go potworem. Nigdy więcej jej nie zobaczył. Przypomina sobie, jak wiele lat później uratował Pietra i Wandę - cygańskich bliźniaków, przed rozszalałym tłumem. Stali się członkami jego Bractwa, walczącego o dominację mutantów nad światem. Wkrótce jednak odeszli, wybierając żywot bohaterów. Dopiero później odkrył, że byli dziećmi jego i Magdy. Nie widział ich przez wiele lat. Dopiero po ostatnich wieściach o krwawej bitwie w siedzbie Avengers, udał się tam i wrócił z pogrążoną w śpiączce Wandą. Teraz robi to, co każdy dobry ojciec - czuwa przy łóżku chorej córki. Wstaje świt. Erik wychodzi na chwilę na taras, by stwierdzić że Shola i Freakshow robią postępy w rekultywacji wyspy. Wita go Karima, meldując że Xavier jeszcze nie powrócił, a McCoy ruszył razem z Magistratami po obiecane zapasy. Erik każe jej niezwłocznie sprowadzić Charlesa do miasta. Wraca do córki, zastanawiając się, czy ich moce są w jakiś sposób połączone? Siada w fotelu i zaczyna czytać jej "Władcę Pierścieni".

 

Dark Beast skacze wesoło po podziemnym korytarzu, prowadząc Magistratów ku tajnemu magazynowi. Nie może wyjść z podziwu dla Xaviera, który świetnie manipuluje nim i innymi zwolnionymi warunkowo więźniami. Profesor słusznie uważa go za pozbawionego skrupułów zdrajcę, ale trafnie przypuszcza, że większą frajdę przyniesie Henry'emu współpraca z nim niż walka. Przynajmniej na razie. Zatrzymuje się przy pancernych drzwiach do bunkra i odwraca do swoich towarzyszy. Większość patrzy na niego z pogardą, oprócz jednej z kobiet, która, ku niechęci innych, wesoło z nim flirtuje. McCoy otwiera drzwi i wprowadza oddział do środka. Magazyn jest pełny broni, zapasów i rozmaitych urządzeń. Nagle, tknięty jakimś przeczuciem Beast wybiega na zewnątrz. Wydaje mu się, że kogoś wyczuł. Za nim wychodzi flirtująca z nim Magistratka, ale Hank radzi jej wracać do reszty. Za późno. Czający się nad nią kształt skacze. Pazury przecinają ciało. Pozostali rzucają się na ratunek. Po chwili ich przywódca ląduje martwy obok McCoya. Słysząc złowieszczy śmiech, Dark Beast rzuca się do ucieczki.


W kwaterze Unusa, Karima prosi go o użyczenie teleportera. Hub nie ma zamiaru się zgodzić i znika. Unus ze śmiechem mówi Karimie, że teraz będzie musiała ją znaleźć. Gdzie indziej zadowolona z siebie Hub opowiada Hackowi i Purge jak uciekła "Robocopowi". Nagle pojawia się przed nią hologram Karimy. Shapandar oznajmia, że jest w stanie wszędzie wyśledzić jej bio-ślad. Podaje lokację Xaviera i Callisto i grzecznie prosi, by sprowadziła ich do miasta, albo przyjdzie poprosić o to osobiście.


Charles i Cal docierają do zawalonego tunelu kolejowego, przy którym leży rozbity pociąg. Profesor zaczyna sprawdzać glebę. Najwyraźniej Sentinele nie zniszczyły tej części wyspy, gdyż nie jest skażona a w pobliżu rosną drzewa. Co w takim razie zniszczyło pociąg, nie wiadomo. Callisto pokazuje mu swoje odkrycie - w jednym z wagonów ukrywa się trójka żywych dzieci. Dotarli do nich w samą porę, bo zapasy żywności były na wyczerpaniu. Nagle w wagonie pojawia się Hub, z wiadomością, że przysłała ją Karima. Wkrótce Callisto razem z dziećmi zostaje przeniesiona do Hammer Bay. Każe Sholi ulokować je w kwaterach profesora. Mężczyzna wyjaśnia, że Magneto zamknął się tam z Wandą i nie chce widzieć nikogo oprócz Charlesa, zbudowali jednak kilka prowizorycznych domów, w których można się schronić. Podczas gdy Hub wraca po Xaviera, Cal pyta gdzie jest Dark Beast i obiecane zapasy. W tym momencie dociera do nich McCoy. Jest ciężko ranny. Oznajmia, że wszyscy Magistraci nie żyją a to, co ich zabiło podąża za nim. Po czym pada nieprzytomny.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.