Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #11

Cable & Deadpool #11

Cable & Deadpool #11

"Thirty Pieces" - part 1: "Predator & Pray"

Postacie
Zapowiedź

Skutki wydarzeń z historii "The Burnt-Offering" okazały się tragiczne dla Cable'a, który jest... jakby to powiedzieć... w rozsypce. Teraz Deadpool ma na głowie ratowanie świata! Najpierw jednak będzie musiał przełamać swój lęk przed złoczyńcami o wielkich głowach i odnaleźć w dalekiej przyszłości kogoś, kto poradzi sobie z technowirusem. Kogoś, kto naprawia różne rzeczy najlepiej w Universum Marvela... Jeśli ten gość specjalny nie robi na Was wrażenia, poczekajcie, aż zobaczycie, kto spróbuje powstrzymać Wilsona!

Cytat

Weasel: "Uhm... Guys - The T-O embryo is moving!"
Deadpool: "It looks hungry. Anyone here lactating? Guys?"

Streszczenie

W tajnej bazie AIM gdzieś w Indiach, zrobiło się nagle gorąco, kiedy z wizytą wpadł Deadpool. Wade jednak nie przejmuje się oddziałami obrońców, oskarżających go o zabicie zbawiciela ludzkości, a gdy pojawia się Modok, tylko wyśmiewa się z jego wielkiej głowy niskiego głosu. Wyjaśnia w końcu, że przybył tu w interesach. Po krótkim skanie i usunięciu z jego pamięci lokalizacji tego miejsca, Modok okazuje się nadzwyczaj chętny do negocjacji. Wkrótce Wilson dostaje to, czego chciał - płód technoorganicznej istoty pozaziemskiego pochodzenia, który był tu przetrzymywany, odkąd X-Men pokonali jego rasę.


Po niefortunnej przygodzie z autobusem, dotarciu do domu i kilku godzinach leczenia, Wade kontaktuje się z Weaselem, żeby potwierdzić, że zdobył to, czego potrzebowali. Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda w porządku, ale Weasel chciałby się upewnić, więc prosi, żeby Deadpool przyjechał do niego, do Londynu.


Nick Fury ogląda Providance z tarasu, na którym zwykł przesiadywać Cable i nie może wyjść z podziwu, że nikt nie opuścił miasta i wciąż napływają nowi imigranci. Próbuje przekonać Irene, że nie chciał, aby tak to się skończyło, ale ponieważ ona nie daje mu wiary, zmienia temat. Pyta, co teraz stanie się z Providance, na co Irene odpowiada, że Nathan chciał uczynić z miasta miejsce, gdzie największe umysły ziemi będą mogły rozprawiać o jej lepszej przyszłości i pewnie chciałby, żeby coś z tym zrobili. Fury przypomina jej, że Cable nie umarł, a tylko został ukryty. Zresztą, wkrótce go odnajdą, bo już zajęli się tym właściwi ludzie.


Tymi ludźmi są członkowie Six Pack, którzy, po kilkunastu próbach, odnaleźli wreszcie Nathana w jego kryjówce w Szwajcarii. Cable unosi się na środku salonu, a zniszczona, technoorganiczna część ciała, wygląda paskudnie, jednak wciąż jest na tyle potężny, by zamknąć ich w swoim umyśle. Tutaj wszystko jest teraz uproszczone, jak w kreskówce i działa na podobnych zasadach. Wszyscy siedzą wkoło stołu i popijają herbatkę, próbując przypomnieć sobie, skąd się tu wzięli i gdzie są. Domino pierwsza orientuje się w sytuacji i atakuje Nathana, żądając uwolnienia wszystkich. To jednak nie jest takie proste, bo trafili tutaj, ponieważ taka była reakcja obronna jego organizmu i zostaną tu, dopóki mu się nie polepszy, albo nie umrze.


Ponieważ Wade dotarł już do Londynu i razem z Weaselem zabiera się do badania obcego organizmu, dochodzą obaj do wniosku, że to najlepsza chwila na retrospekcję. Płód pochodzi z tej samej rasy, co Warlock i wszystko wskazuje na to, że aby naprawić zniszczenia poczynione przez Silver Surfera, będą musieli połączyć go jakoś z organizmem Summersa. Grozi to komplikacjami, więc przydałoby się znaleźć kogoś, kto mógłby przypilnować procesu i naprawić Cable'a. Weasel wpada na pomysł, że najlepiej będzie skorzystać z usług kogoś, kto z definicji zajmuje się naprawianiem - Fixera. Rozprawiając tak beztrosko, obaj panowie nie zdają sobie sprawy, że są obserwowani i podsłuchiwani.


Znalezienie Fixera okazało się banalnie proste, trudniej jednak przekonać go do współpracy, bo po poprzednich doświadczeniach z Deadpoolem, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Wade został pochwycony i rozbrojony, a teraz Fixer po kolei wymienia wszystkie poprzednie spotkania i wpadki. Ponieważ odwołanie do poczucia honoru byłego Thunderbolta nie przyniosło skutku, Wilson detonuje ukryte w swojej broni ładunki i uwalnia się z uchwytu stalowych ramion. Zanim jednak zdąży się zorientować, kolejny cios wyrzuca go z domu, wprost do basenu. Nie dane mu jednak będzie nacieszyć się widokiem nagich Avengers wymalowanych na ścianach basenu, bo zaraz zostaje wywleczony z wody. Próbuje wytłumaczyć, po co przybył, ale Fixer wciąż atakuje. W końcu do porozumienia, kiedy Deadpool rzuca swoją cenę, a słysząc, że chodzi o Zbawiciela, Fixer oferuje się wykonać robotę nawet za pół ceny.


W ogrodowej kawiarence na Providance, Irene dowiaduje się właśnie, że jacyś ludzie próbuję odnaleźć Nathana. Nie dziwi jej to szczególnie, aż do chwili, gdy słyszy, że wynajęli kogoś, kto ma śledzić Deadpoola i podobno nie ma w tym sobie równych.


Szybko okazało się, że Fixer nigdy nie miał do czynienia z niczym podobnym do technoorganicznego płodu, ale nie zniechęca to ani jego, ani jego pracodawców. Domyślają się, że płód można przeprogramować, jak każdą maszynę, do pełnienia określonej funkcji. Zanim jednak zabiorą się do rzeczy, kula wystrzelona zza okna, trafia Fixera w mechaniczną dłoń. Nie on jednak był celem, ale obcy płód. Teraz, kiedy zbiornik został rozbity, zabójca może zająć się tymi, którzy go pilnują. Alex Hayden wpada przez okno, gotów do starcia z Deadpoolem.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #11 Cable & Deadpool #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.