Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #23

Mystique #23

Mystique #23

"Quiet" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Czyżby Mystique popełniła błąd, decydując się zabić Charlesa Xaviera...? Na pewno zastanowi się nad tym, kiedy jej tropem zaczyną podążać X-Men.

Cytat

Mystiqe: "Rogue..."
Rogue: "Don't you dare speak to me"

Streszczenie

Genosha, dwie minuty wcześniej. Do Forge'a pracującego do późna w nocy nad urządzeniem, które pomoże zlokalizować Shortpacka podchodzi Callisto. Rozmawiają przez chwilę, a dopiero po jej odejściu Forge orientuje się, iż nie ma pojęcia jak udało się jej dostać do zamkniętego laboratorium. Chwilę później Callisto zmieniona w Prudence staje nad łóżkiem przebudzonego Xaviera unosząc do ciosu rękę z nożem. Xavier przytrzymywany silną ręką spogląda przerażony na spadające ostrze, gdy Prudence zostaje trafiona strzałem z energetycznej broni Forge'a. Uderza o ścianę odzyskując postać Mystique. Uskakuje przed kolejnym strzałem rzucając w Indianina nożem, ten jednak uchyla się i ponownie celuje w Raven. Ta zdążyła jednak już wyskoczyć przez dziurę w ścianie, powstałą wskutek poprzedniego strzału. Forge podnosi rannego w ramię Xaviera, zabierając go aby opatrzyć jego rany. Obserwujący wszystko w swej kuli Steibeck zionie z wściekłości ogniem, zaś Shepard usiłuje go uspokoić. Raven kontaktuje się z nimi prosząc o pomoc, gdyż ścigają ją Shola, Karima, Wicked i Freakshow. Steinbeck poleca wyciągnąć ją z opałów, gdyż wie o nich zbyt wiele, lecz Shepard nie może tego uczynić. Oznajmia zdumiony, iż Mystique przemieszcza się z szybkością ponaddźwiękową, po czym znika.


Raven powraca do swojego mieszkania w Brooklynie, a gdy zapala światło widzi, iż czekają już na nią Wolverine i Rogue. Nie zamierzają oni z nią rozmawiać, a Rogue przypomina, że poprzednim razem gdy się widziały, Mystique usiłowała ją zabić. Po tym jak próbowała zabić Xaviera, uważa ją za prawdziwego potwora. Oboje nie zamierzają oddawać jej w ręce Xaviera, ale, jak oznajmia Logan, przybyli tu by rozwiązać problem który stanowi i zamierzają uczynić to szybko. Raven oznajmia, iż nie zamierza tłumaczyć motywów swoich działań, lecz pragnie aby Rogue wiedziała jedno: że zawsze pragnęła dla niej jak najlepiej. Rogue ogarnia wściekłość i dotyka Logana, który usiłuje ją powstrzymać, a następnie wysunąwszy jego pazury rzuca się na przybraną matkę. Chwilę później przebija wraz z nią ściany, usiłując zadać podczas walki cios pazurami. Wściekła krzyczy, iż Raven nie jest jej matką. Mystique broni się, a furię Rogue usiłuje powstrzymać Logan, lecz ona zadaje mu cios w twarz. Dopiero wtedy przytomnieje i spogląda na jego zakrwawioną twarz, zaś Raven wykorzystuje ten moment aby wskoczyć na parapet. Tam spłaczcza swa postać i radzi Rogue aby złapała Logana, gdyż będą jej potrzebne jego moce. Do środka wrzuca zapaloną zapalniczkę, a ulatniający się z uszkodzonej podczas walki instalacji gaz robi swoje. Eksplozja wyrzuca spłaszczoną Mystique na zewnątrz, nie czyniąc jej w tej formie krzywdy. Mieszkanie płonie, wraz ze wszystkimi pamiątkami z przeszłości Mytique. Logan wynosi na zewnątrz Rogue, zaś w innym miejscu do zaułka wczołguje się Raven.


Shepard oznajmia, iż Mystique odnalazła się w szpitalu na Brooklynie. Steibeck poleca mu udać się do niej. Raven nie jest już im do niczego potrzebna. Shepard zabiera ze sobą broń.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #23 Mystique #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.