Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #24

Wolverine vol. 3 #24

Wolverine vol. 3 #24

"Enemy of the State" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Wolverine po praniu mózgu kontynuuje swoją śmiercionośną misję dla Hydry i Hand. Jego kolejnym celem staje się Daredevil.

Streszczenie

W mieszkaniu Daredevila Wolverine szykuje się właśnie do wypatroszenia właściciela. Nie wie, że ktoś inny celuje w jego własną głowę. Na jednym z dachów Elektra obserwuje go przez lunetę snajperki. Towarzyszący kobiecie agenci mają zawiadomić Fury'ego, że Logan połknął przynętę. Zabójczyni pociąga za spust, jednak pocisk o milimetry mija Rosomaka i trafia w któregoś z towarzyszących mu zombie. Matt wykorzystuje odwrócenie uwagi i błyskawicznym ciosem nóg zrzuca z siebie Wolverine'a. Logan wpada na ścianę i przebija ją. Już wstając domyśla się, że strzelać mogła tylko jedna osoba - Elektra. Tymczasem zombie otaczają Daredevila. Murdock chowa się przed serią wypuszczonych z łuków strzał za przewróconą kanapą, po czym ciska nią w przeciwników, obalając kilku z nich. Zabiera jedemu z ninja miecz i zaczyna rzeź. W jego stronę biegnie już Wolverine.

 

Na dachu Elektra ze zdumieniem patrzy na lufę karabinu, która została odcięta. To dlatego nie trafiła. Dzierżący dwie katany Gorgon przedstawia jej się. Zabójczyni puszcza w jego stronę serię z kałasznikowa. Mutant unika pocisków, wykonując piękne salto i jednocześnie powalając trzech agentów SHIELD. Cała reszta otwiera do niego ogień. Gorgon odbija wszystkie pociski młyńcem miecza, po czym zdejmuje na chwilę ciemne okulary. Tylko Elektra odwraca na czas wzrok, reszta zostaje zmieniona w kamień. Gorgon z powrotem osłania oczy, po czym rzuca zabójczyni katanę. Wie o niej, że współpracuje z SHIELD dla zemsty na Hydrze i Hand. Proponuje wyrównać rachunki teraz, pojedynkiem.


W mieszkaniu Daredevil wykańcza po kolei wszystkich ninja. Wolverine trzyma się z tyłu. W końcu Murdock skacze na niego i razem staczają się na schody a potem do warsztatu. Matt próbuje przemówić Loganowi do rozsądku, uświadomić mu, że nim sterują. Wolverine myśli o nim jako zaślepionym prawem fanatyku. Celne kopnięcie rzuca Daredevila na szafki z narzędziami. Podbiega do niego dwójka zombie z wyciągniętymi mieczami. Matt unieszkodliwia obydwu, bezbłędnie rzucając śrubokrętami. Logan znów rzuca się na niego i ponownie ignoruje prośby o opamiętanie się. Głosy w jego głowie kłócą się ze sobą. Rosomak opanowuje się i kilka jego szybkich ciosów posyła Daredevila na ziemię, do kącika gdzie trzyma sprzęt gimnastyczny. Matt odruchowo chwyta metalowy hantel i uderza im Logana w głowę. Zamroczony Rosomak zatacza się i upada, prosto na ostrze miecza należącego do jednego z powalonych zombie.


Elektra zaciekle atakuje Gorgona, który jest pod wrażeniem jej umiejętności. W końcu jednak nudzi go ta zabawa. Chwyta jej miecz i po prostu przegryza ostrze. Dopiero teraz przystępuje do ataku. Zadając błyskawiczne ciosy mówi kobiecie, że żona Struckera obiecała mu miejsce Wolfganga, jeśli jego plan zawiedzie. Zamierzają też użyć wynalazku Richardsa by uczynić człowieka "takiego, jakim był przed swymi narodzinami" [nie pytajcie mnie co to znaczy - Christoff]. Ostatni z serii potężnych ciosów pozbawia Elektrę przytomności.


Daredevil z przerażeniem przygląda się nabitemu na miecz Loganowi. Rosomak żyje jednak i po raz pierwszy od dawna panuje nad swymi myślami. W swojej kwaterze Struckerowie już pracują nad odzyskaniem kontroli. Wolverine każe Murdockowi powtórzyć Fury'emu, że Hydra wykona ostateczny krok następnej nocy. Wyślą go, aby zgładził prezydenta. Każe też przeprosić Nicka. Robił wszystko, żeby nie zabrać ze sobą kolejnego bohatera. Wyjaśnia zdumionemu Murdockowi, że ten atak był tylko podstępem. W tym momencie Struckerowie odzyskują kontrolę i Wolverine zostaje teleportowany do bazy. Daredevil powoli wchodzi na strych, omijając ciała zombie. Podchodzi do przedziurawionej kulą szyby i cicho wymawia imię dawnej ukochanej. W innym miejscu Elektra leży nieruchomo na ołtarzu. Kapłani Hand właśnie zaczynają rytuał.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #24 Wolverine vol. 3 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.