Avalon » Serie komiksowe » X-23 » X-23 #3

X-23 #3

X-23 #3

"Innocence Lost" - part 3

Postacie
  • * X-23
  • * dr Zander Rice, Martin, Rachel i Henry Sutter, dr Sarah Kinney, Kevin
    * Greg Johnson, jego żona i ochroniarze
Zapowiedź

Wiemy już, jak powstała i jak uczyniono z niej broń doskonałą. Teraz możemy się przyjrzeć, jak przebiegło jej pierwsze zadanie - zabójstwo kandydata na prezydenta... w biały dzień, wśród tłumu wyborców i ochroniarzy. A to dopiero początek!

Cytat

Sarah: "[...] You can't sell anything...without advertising."

Streszczenie

Trzy lata później. Ośrodek Weapon X. Gdy nadszedł czas na pierwsze zadanie dla X-23 w terenie, jego cel został wybrany poprzez rzut monetą. Los chciał, że trafiło akurat na Grega Johnsona - kandydata na prezydenta. Sutter chciał w ten sposób przekazać światu informację, że udało mu się wyprodukować idealnego zabójcę.


Los Angeles. Konwent wyborczy kandydata na prezydenta Grega Johnsona. Wewnątrz specjalnie na tę okazję wynajętej sali tłumy jego sympatyków, specjalne bramki, przez które każdy musi przejść i pracownicy ochrony wyposażeni w wykrywacze metalu.


Zabezpieczenia, których wydawałoby się nie można ominąć. Wyjątek stanowi jednak mała, niedowidząca dziewczynka, poruszająca się o kulach i w butach ortopedycznych na nogach. Jej cała ta procedura nie obejmuje i może spokojnie obejść naszpikowany elektroniką system zabezpieczeń. Dziewczynka podchodzi do jednego z prywatnych ochroniarzy kandydata na prezydenta z pytaniem, czy mogłaby się spotkać z Johnsonem. Bodyguard zmuszony jest odmówić tej prośbie. Dziewczynka zaczyna płakać i krzyczeć wniebogłosy, co wzbudza powszechne zainteresowanie. Sytuację stara się załagodzić żona kandydata. Prosi ochronę, by ta pozwoliła podejść dziecku do niej i do męża. Pani Johnson bierze dziewczynkę na ręce i wszyscy razem pozują do zdjęcia. Kandydat na prezydenta dyskretnie gratuluje żonie takiego rozwiązania. Rozbłyskuje flesz i staje się coś zupełnie nieprzewidzianego. Kaleka dziewczynka błyskawicznym ruchem wyzwala się z objęć pani Johnson. Z wszystkich jej kończyn wysuwają się pazury, które sieją prawdziwe spustoszenie wśród ochroniarzy, najbliższych współpracowników kandydata na prezydenta, jak i samego kandydata.


Za chwilę w pomieszczeniu pojawiają się pozostali pracownicy ochrony. Przybyli jednak za późno. Po zamachowcu nie ma śladu, a ziemię ścielą trupy kilkunastu osób, poskręcanych w nienaturalnych pozycjach z wyrazem przerażenia na twarzach.


Gdy Sarah zastanawiała się później nad przyczyną takiego posunięcia, Martin bez ogródek uświadomił ją, że by sprzedać produkt, trzeba go najpierw zareklamować, co też uczynił.

Zgodnie z przewidywaniami przedstawienie spełniło swoje zadanie i zainteresowani wręcz zabijają się teraz o Weapon X, a Martin może spokojnie czekać na koniec licytacji, która idzie w miliony dolarów.


Sarah oczekuje na Martina przed jego biurem. W międzyczasie pyta Rachel o jej synka. Spotkanie Martina się wydłuża i Sarah już ma zamiar odejść, gdy z pomieszczenia wychodzi Zander podekscytowany zaciętą licytacją. Sarah informuje go, że nie dopuści do transakcji. Zander odpowiada, że w tej sprawie jej zdanie jest nieistotne. Rachel woła za wychodzącym Zanderem. Ten jednak nawet się nie obejrzał. Rachel chciała porozmawiać z nim o ich synku Henrym.


Sarah odwiedza córkę w jej celi. Przyszła poczytać jej bajki. Nagle X-23 prostuje się i za chwilę pod drzwiami zostaje wsunięta koperta. X-23 otrzymała następne zadanie do wykonania.


Kolejne miesiące X-23 spędza na podróżowaniu po całym świecie i wypełnianiu kolejnych zleceń.


Ośrodek Weapon X. Rachel informuje Zandera, że już dłużej nie może ukrywać przed Martinem prawdy o Henrym. Rice łapie ją za gardło i zaczyna dusić. Po chwili puszcza dziewczynę, jednak ostrzega, by nie postępowała zbyt pochopnie.


Sarah w swym pokoju przegląda prywatne dokumenty. Nagle do pomieszczenia wpada zdyszany Kevin. X-23 rusza na kolejną akcję, jednak tym razem w towarzystwie Zandera.

Sarah wbiega na lądowisko dla helikopterów. Wszystko jest już przygotowane do następnej misji. Sarah próbuje dowiedzieć się o przyczyny uczestnictwa Rice'a w akcji, ten jednak uznaje, że to nie jej sprawa. W celu jakichś wyjaśnień powinna udać się do Martina.


Zander obserwuje z helikoptera X-23 w akcji. Wszyscy są pod wielkim wrażeniem jej skuteczności. Nagle Rice zarządza ewakuację. Zaskoczeni żołnierze zostają przez niego zastrzeleni. To samo przytrafi się pilotowi, jeżeli natychmiast nie wystartuje. Wbiegająca na miejsce spotkania X-23 obserwuje odlatujący śmigłowiec. Zander wychyla się z niego i zrzuca dziewczynie swój nieśmiertelnik.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.