Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 4 » Gambit vol. 4 #7

Gambit vol. 4 #7

Gambit vol. 4 #7

"Voodoo Economics" - część 1 z 3

Postacie
  • * Gambit
  • * Tanaka/Noreen
    * Emery James Arcenaux i jego ciotka
Zapowiedź

Rodzinne miasto Gambita zostało opanowane przez zombie! Teraz Cajun będzie musiał się mocno postarać, żeby ocalić Big Easy ze szponów umarlaków!

Cytat

Oficer policji: "[...] how many cops can say they single-handedly brought down a mutant super-villain? [...] You're going to be a hero."

Streszczenie

Trzy tygodnie wcześniej, brzeg bieługa. Mała chatka malowniczo wkomponowana w bagienny krajobraz. Wewnątrz ciotka młodzieńca zwanego Emery James Arcenaux nie może doprosić się, by siostrzeniec pojawił się wreszcie na kolacji. Ten zamknięty w swym pokoju stara się coś skrzętnie ukryć przed opiekunką. Ciotka zrezygnowana bezskutecznością swych ponagleń wchodzi do zamknietego pokoju i ku swemu zaskoczeniu widzi człopaka ubranego w obcisły kostium z walizką pełną pieniędzy. Wściekła wymierza mu policzek z otwartej dłoni. Informuje go, że jakoś udało jej się przeżyć bez pieniędzy całe swoje życie i na starość nie zamierza tego zmieniać. Do Emery'ego nie trafia jednak ta argumentacja. Odkrzykuje, że ma już dość życia w biedzie i nędzy i ma zamiar to zmienić, po czym ucieka z domu. Stojąc w progu ciotka ostrzega go, że popełnia straszliwy błąd.

Dzień dzisiejszy. Siedzący w celi Remy zostaje wezwany do pokoju przesłuchań. Tam oficer prowadzący śledztwo przypomina Gambitowi wydarzenia ostatnich dni, a które miały miejsce w pierwszych sześciu numerach serii i czyni z LeBeau głównego oskarżonego w sprawie. Gambit spokojnie odpowiada, że nie ma przeciwko niemu żadnych dowodów. Oficer jest rozwścieczony beztroskim tonem Remy'ego, który stwierdza, że tak naprawdę to dzięki niemu mają teraz mniej roboty. Najniebezpieczniejszy gangster w mieście zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach wraz ze swoimi ciemnymi interesami. Policjanta stara się uspokoić znajdujący się w pokoju drugi oficer Tanaka, dla przyjaciół Noreen. Wyprowadza partnera, po czym kontynuuje śledztwo w dużo przyjaźniejszej atmosferze. Stwierdza, że żadne poszlaki nie wskazują na Gambita, jako winnego ostatnich zbrodni, i że odpowiedzialny jest za ktoś trzeci. Samo śledztwo natomiast nie znajduje się na ich priorytetowej liście. Ku swemu zaskoczneniu Remy zostaje uwolniony. Tanaka proponuje mu, że odwiezie go do domu.

Po drodze opowiada mu o pewnym chłopcu z mutacyjnymi zdolnościami, który w ciągu ostatnich kilku tygodni zdemolował parę sklepów. Sugeruje, że powinno się go powstrzymać, póki jeszcze nie zdołał w pełni opanować swych mocy. Zajeżdżając pod budynek miejscowego banku otoczonego przez kordon policji informuje go, że właśnie dzisiaj pojawiła się ku temu okazja.

Wewnątrz budynku Emery przebrany w obcisły kostium z peleryną i w masce na twarzy terroryzuje zebranych wewnątrz klientów i pracowników placówki. Otoczony jest polem siłowym, które bezskutecznie stara się sforsować strzałem z pistoletu strażnik zatrduniony w banku. Nagle pojawia się Gambit i atakuje Emery'ego za pomocą swych kart. Następuje wymiana ciosów, w wyniku której obaj nie odnoszą żadnych obrażeń, czego nie można powiedzieć o cywilach. Mając to na uwadze Remy zmienia taktykę. Odkłada karty i stara się namówić chłopaka do złożenia broni. Proponuje mu pomoc ze strony X-men, gdzie mógłby doskonalić umiejętność posługiwania się swymi mocami. Szkoła byłaby idealnym miejscem dla takiego młodego, zbuntowanego i sfrustrowanego człowieka. Wymiana zdań przynosi spodziewany efekt i chłopak poddaje się. Niespodziewanie jednak ginie od kuli, wystrzelonej przez Noreen, które to właśnie pojawiła się wewnątrz budynku.

Chwilę później przerażona swym czynem Tanaka tłumaczy oficerowi śledczemu, że widząc pojedynek Gambita i Jamesa myślała, że ten chce zabić LeBeau i sama postanowiła powstrzymać Emery'ego. Pomimo odczuwanego strachu nie rezygnuje z propozycji odwiezienia Remy'ego do jego domu.

W samochodzie Noreen przeżywa prawdziwą metamorfozę. Teraz jest pewna siebie i zdecydowana i nie bardzo przejmuje się tym, co zrobiła. Cynicznie stwierdza, że czyn Gambita nie pozostanie bez pozytywnego wpływu na jej karierę i w związku z tym postanawia się zrewanżować. Swą wdzięczność wyraża niszcząc teczkę Gambita na jego oczach. Cała przestępcza przeszłość LeBeau zostaje w jednej chwili wymazana.

Ceremonia pogrzebowa Dana niemalże się skończyła, gdy Remy pojawił się na cmentarzu. Przy wejściu mija się jeszcze z Madame Camille. Bedąc już całkiem sam przeprasza Dana, że nie był w stanie go uratować.

Tymczasem w swym domku na bagnach ciotka Arcenaux odprawia mistyczny rytuał, wieszcząc upadek i sąd ostateczny. Całe pomieszczenie zastawione jest przez płonące świece. Gdy kończy, jej martwy siostrzeniec, a także wszyscy mieszkańcy cmentarza z Danem na czele powstają z grobów. Ciotka siedząc na fotelu i pykając spokojnie fajkę stwierdza, że teraz Emery będzie jej już bezgranicznie posłuszny. Zresztą nie tylko on.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Gambit vol. 4 #7 Gambit vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.