Avalon » Serie komiksowe » Rogue vol. 3 » Rogue vol. 3 #8

Rogue vol. 3 #8

Rogue vol. 3 #8

"Forget Me Not" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Rogue udaje się do Japonii, gdzie spotyka Shiro Yashidę, znanego jako Sunfire - wiecznie niezdecydowany sojusznik lub przeciwnik X-Men. Którym z tych dwóch okaże się tym razem?

Cytat

Sunfire do Rogue: "Stupid, uncultured, gaijin cow! To have desecrated my mind!"

Streszczenie

Shiro próbuje dodzwonić się do swojego kuzyna, Kenuichio, lecz ten nie podnosi słuchawki. W tym czasie, z budynku naprzeciko, ktoś mierzy do niego ze snajperki, a gdy odwraca się tyłem do okna, by odłożyć telefon, strzela w plecy strzałką. Gdy Yoshida próbuje dosięgnąć strzałki, powoli opadając z sił, napastniczka przedostaje się na dach jego wieżowca i opuszcza na linie do apatramentu. Gdy Rogue dociera na miejsce, Sunfire jest już pół-przytomny. Anna szybko blukuje drzwi i zaczyna wypytywać, dlaczego wysłał Lady Deathstrike, by ją zabiła. Nie zważając na jego mamrotanie, opowiada, że musiała podczas lotu kilka razy dotykać pilota, żeby przejąć jego umiejętności, a przez to wszystkie jego brudne myśli biegają jej po głowie. To jeszcze nie wszystko, bo po dotarciu na miejsce, musiała się jeszcze zatroszczyć o swoje rany i odpowiedni sprzęt, a przez to ma w sobie myśli kilku osób i trudo jej utrzymać świadomość. Na szczęście, udało jej się zdobyć środek usypiający, dzięki któremu będzie mogła teraz skraść wspomnienia Shiro i dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi. Pierwszy kontakt i dostęp do powierzchownych myśli, zdradza, że on nic o tym nie wiedział, ale Rogue podejrzewa, że próbuje to ukryć, więc sięga głębiej, chociaż Sunfire protestuje, że narusza jego prywatne wspomnienia.


Tym razem jednak Rogue dotarła głębiej, niż zamierzała, bo aż do dzieciństwa Shiro. Tak jak on, doświadcza ciężkiego treninkgu pod okiem wuja Tomo, który wmawiał mu, że Ameryka winna jest klęsce Japonii w wojnie i musi zostać za to ukarana. Wuj wykorzystał fakt, że matka Shiro zmarła na raka, wywołanego chorobą popromienną, po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroshimę oraz to, że jego ojciec był dyplomatą i - jak twierdził - został uwięziony w USA. Gdy ujawniły się atomowe zdolności chłopaka, wyszkolił go, ubrał w barwy narodowe i kazał zaatakować Capitol w imieniu imperium. Tam jednak Shiro napotkał opór ze strony X-Men, ale też swojego ojca, który przemówił mu do rozsądku. Wtedy jednak, wuj Tomo zaatakował brata, jako zdrajcę i Sunfire zmuszony był go zabić.


Po chwili, Rogue wraca do rzeczywistości, odkrywając, że ma wiele wspólnego z Shiro, bo Mystique również wykorzystywała ją w podobny sposób, jak wuj Tomo jego. Upewnia się też, że to nie Yoshida wysłał Deathstrike i próbuje przepraszać, jednak on odzyskał już siły na tyle, by oddać jej z nawiązką za to pogwałcenie prywatności. Potężny cios rzuca ją na ścianę i zdaje się, że żadne tłumaczenia nie powstrzymają Sunfire przed potraktowaniem jej ogniem. Jednak nagle dociera do niego to, co mówiła o Deathstrike. Nikt, poza nim i Kenuichio, nie wiedział o tym samolocie, więc tylko Silver Samurai mógł nasłać na nią Lady Deathstrike. Anna jeszcze raz przeprasza za pomyłkę, ale Shiro ignoruje ją, próbując ponownie dodzwonić się do kuzyna. Nie chce uwierzyć, że po tym wszystkim, co zrobił, by oczyścić swoje imię, znowu mógłby wplątać się w jakąś zbrodniczą aferę, więc podejrzewa, że sam padł ofiarą Yuriko. Rogue jednak wyprowadza go z błędu, mówiąc, że Lady wyraźnie chciała ją sprowadzić do Japonii dla kogoś. Wydaje się więc oczywiste, że Samurai jest w to zamieszany, ale w jakim celu.


W dystrykcie Sangacho trwa właśnie zebranie szefów Yakuzy. Pan Honjo zwołał je, by dowiedzieć się, kto ujawnił prasie powiązania organizacji z klanem Yashida i co chciał w ten sposób osiągnąć. Nikt nie przyznaje się do winy, ale padają sugestie, że ktoś próbuje ich skłócić. Nagle na stół spada Silver Samurai. Unikając strzałów, błyskawicznie likwiduje ochroniarzy, aż zostaje sam na sam z głowami Yakuzy. Szefowie przypominają mu, że wychowywał się wśród nich, więc zachowuje się nielojalnie, atakując w ten sposób. Kenuichio nie przyszedł jednak rozmawiać - interesują go tylko ich głowy.


Niecałe pół godziny później, Samurai wraca do swojej kwatery, z workiem pełnym głów. Zamknięta w celi kobieta domyśla się, że cały plan się powiódł i Honjo nie pamiętał nic z nocy, kiedy został to przywleczony, a ona umieśliła w jego głowie ideę spotkania z reszczą przywódców, potem zaś wymazała część wspomnień. Teraz obiecuje mu numery kont, któe poznała, jeśli wypuści ją z celi, jednak Samurai zna jej możliwości i nie zamierza tego uczynić. Wtedy ona przypomina, że uwolniła go od efektów prania mózgu, które zafundował mu jego kuzyn i ludzie Xaviera, a potem pomogła w przekazaniu informacji do prasy, więc jest jej coś winiem. Kenuichio ulega w końcu sugestii i otwiera pancerne drzwi. W tej chwili do kwatery wpada wściekła Deathstrike, od progu krzycząc, że nie powinna zostawiać go samego. Natychmiast rzuca się na uwolnionę kobietę i przyciska ją do ściany, przypominając, że jej zdolności nie podziałają na cyborga. Tamta nie próbuje nawet walczyć, ale proponuje, by zostali partnerami w tej rozgrywce.


Tymczasem, Rogue i Sunfire doszli do porozumienia i zdołali połaczyć ostatnie wydarzenia z osobą Silver Samuraja. Nic jednak nie tłumaczy, skąd wzięło się ich wspólne zdjęcie z Mystique, którego oboje nie pamiętają. Mają jednak nadzieję zapytać o to Samuraja, kiedy już go odnajdą, bo właśnie wyruszają.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Rogue vol. 3 #8 Rogue vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.