Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #10

New X-Men vol. 2 #10

New X-Men vol. 2 #10

"Too much information" - part 1

Postacie
Zapowiedź

David Alleyne, znany jako Prodigy, potrafi zaabsorbować wiedzę i umiejętności osób znajdujących się w pobliżu. Co by się stało, gdyby mógł zachować te wszystkie informacje? Czy stałby się najmądrzejdzym człowiekiem świata? Hm... to chyba zbyt piękne by mogło być prawdziwe...

Cytat

Prodigy: "This school just doesn't have anything to offer me anymore"

Surge: "Sure, fine. If you wanna go, then go!"

Streszczenie

Na zajęciach ze strategii i taktyki prowadzonych przez Cyclopsa Keller wyraźnie mając na myśli Davida, stwierdza iż nawet jeśli lider grupy nie powinien być najpotęzniejszy, powinien być najmądrzejszy. Zaś wiedza Davida pochodzi od innych. Pomimo iż Cyclops każe mu zamilknąć, David zostaje urażony tymi słowami. Sofii, która przekonuje go aby nie przejmował się Kellerem oznajmia, iż tak naprawdę jest bezużyteczny, skoro potrafi jedynie tyle, co stojąca obok osoba. Nerwowo reaguje także na komentarz Josha, sugerującego iż David zaczął nosić okulary aby wyglądać mądrzej, a nie dlatego iż popsuł mu się wzrok. David udaje się do Emmy Frost, aby dowiedzieć się czemu niejest w stanie zapamiętać zdobytej wiedzy, ta zaś ucieszona jest faktem iż przyszedł do niej, a nie do Moonstar. White Queen odkrywa w głowie Davida naturalny blok psychiczny, będący zabezpieczeniem przed przyswojeniem zbyt wielkiej ilości wiedzy.

Kevin rozmawia z dr Seanem Garrisonem. Ten wydaje się z jakiegoś powodu zainteresowany Laurie Collins, zwłaszcza gdy słyszy iż jej mocą jest sterowanie feromonami. Kevin najwyraźniej zazdrosny jest o Josha, a Garrison pragnie dowiedzieć się więcej na temat sekretu łączącego Elixira i Wolfsbane.


Emma udaje się Dani informując ją, iż David poprosił ją o usunięcie bloku znajdującego się w jego głowie. Choć może to być dla niego niebezpieczne, jak stwierdza Dani decyzja należeć powinna do chłopca. David oznajmia, iż choć wciąż będzie korzystał z pożyczonej wiedzy, zacznie ją wreszcie przyswajać i wykorzystywać jako własną. Obiecuje iż wciąż pozostanie tą samą osobą, lecz wreszcie będzie mógł się uczyć. Emma w obecności Dani usuwa blokadę z głowy Davida.


Następnego dnia David wychodzi w środku zajęć Beasta na korytarz i okazuje się, iż pomimo oddalenia od Mc Coya posiadł i zapamiętał całą jego naukową wiedzę. Chwali się tym przechodzącej nieopodal Nori, ta jednak radzi mu wrócić do klasy i patrzy za nim z niepokojem. Na zajęciach z samoobrony David prosi Logana aby założył hełm, blokujący jego myśli. W ten sposób będzie mógł dowiedzieć się ile zapamiętał ze sztuk walki, bez wysysania zdolności Logana. Produgy niespodziewanie szybko kładzie Wolviego na matę. Przez cały dzień mijał na korytarzach członków X-Men przejmując ich zdolności walki. Teraz prosi aby Wolverine nauczył go pozostałych. Wkrótce Josh widzi jak David robi listę znanych osób i wielkich umysłów, do których zamierza zbliżyć się w ciągu nadchodzących dni. Zapytany o szkołę, oznajmia iż może opuścić ją na jakiś czas, bowiem przeczytał wszystkie lektury i przygotował wszelkie przyszłe prace. Sugeruje Joshowi, aby tak jak on rozwinął swe moce w pełni, a wówczas uda mu się na pewno wyeliminować wszelkie choroby na świecie. Josh stwierdza że wciąż uczy się z nich korzystać, a David obiecuje że gdy powróci pomoże mu w tym.


Wkrótce David powróciwszy do szkoły zaczyna korzystać ze zdobytej wiedzy. Podczas kolejnych zadań w sali ćwiczeń New Mutants zdobywają punkty. Prodigy zaczyna poświęcać swych przyjaciół, a podczas walki z Hulkiem pozwala na "śmierć" Nori, stwierdzając iż utrata członka drużyny nie ma wpływu na punktację. W ten sposób New Mutants powoli pną się w górę tabeli, aż wreszcie zdobywają przewagę nad Hellions. Większość zadań wykonuje David. Pod koniec roku Cyclops oznajmia, iż nagrodę najlepszej drużyny zdobyli New Mutants, zaś David otrzymuje specjalne wyróżnienie. W rozmowie ze swą grupą David oznajmia, iż odchodzi. Wszyscy są zaszokowani, lecz Prodigy wyjaśnia iż dla jego umysłu szkoła nie ma do zaoferowania już nic więcej. Najbardziej wzburzona tą decyzją jest Nori. Dani usiłuje go powstrzymać, mówiąc iż zdjęcie bloku nastąpiło kilka miesięcy temu i powinien dać czas aby zrozumiał jak jego moce działają w pełni. David stwierdza nieskromnie, iż nie może zostać, bowiem już w chwili obecnej jest mądrzejszy od swych nauczycieli. Prosi aby dała mu jakiś powód, a Dani stwierdza że dostał je, lecz tego nie widzi. Prodigy odchodzi, a Dani ma złe przeczucia. Podtrzymuje je Emma.


Trzy miesiące później New Mutants udają się na konferencję prasową Davida Alleyne. Tam oznajmia on, iż dokonał przełomu naukowego i znalazł lekarstwo na raka i AIDS. W ciągu miesiąca znajdzie leki na resztę chorób, a wszystkiego tego dokonał dzięki pomocy Josha Foleya. Grupa rozgląda się w poszukiwaniu Josha, a wówczas David oznajmia iż poświęcił się on dla nauki. Przełomy wymagają ofiar, tego Josh nie przeżył.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #10 New X-Men vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.