Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #10

Excalibur vol. 3 #10

Excalibur vol. 3 #10

"Saturday Night Fever" - part 3: "Casting Fate"

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja "Saturday Night Fever" oznacza początek nowej ery dla całego Uniwersum Marvela! Wszystkie wysiłki członków grupy mogą pójść na marne, kiedy mieszkańcy Genoshy dowiedzą się prawdy o jednym z członków Excalibur!

Streszczenie

Hammer Bay, Genosha. Ciężko ranny Dark Beast oznajmia ludziom Xaviera, że oni będą następni, po czym pada nieprzytomny. Callisto każe Sholi zablokować najbliższe wejścia do tuneli, w których coś zaatakowało McCoya. Hub zostaje wysłana do Magneto, by sprowadzić jego samego i apteczkę. W teleportowaniu się do samego domu przeszkadza jej pole siłowe. Wychodząc na próg, Magnus oznajmia jej że życzy sobie trochę prywatności. Niechętnie daje dziewczynie apteczkę, ale odmawia dalszej pomocy, dumnie oświadczając że ma ważniejsze sprawy. Żąda też, by natychmiast sprowadziła do niego Xaviera. Jego ton powoduje, że Hub nie waha się ani chwili.

 

Callisto każe Wicked przy pomocy duchów przeszukać katakumby. Nie ufa McCoyowi, a oprócz jego oprawców chce znaleźć zapasy, które obiecał dostarczyć. Jedno z widm dociera do miejca, gdzie leżą ciała zabitych Magistratów. Tam czyjaś pazurzasta ręka rozrwa je na strzępy. Wicked czuje cierpienie swego sługi i pada na ziemię. Callisto pomaga dziewczynie wstać i przeprasza za ból, na jaki ją naraziła. Wydaje rozkazy - ona z Karimą ruszają zbadać zagrożenie, Shola zostaje na powierzchni jako wsparcie. Trzeba też pozszywać McCoya. Ten słabym głosem oznajmia, że z pomocą bibliotekarki Book jakoś sobie poradzi.


Po chwili Cal i Karima przemierzają tunele, rozmawiając. Jednooka opowiada towarzyszce o tunelach Morlocków i masakrze, jaką zgotowali im Marauders. Karima pyta ją, czy naprawdę lubi swoje macki. Cal stwierdza, że są o wiele użyteczniejsze od ramion a zdanie innych mało ją obchodzi. Kobiety docierają do miejsca niedawnej bitwy. Faktycznie wszyscy Magistraci nie żyją. Obie wchodzą do pełnego zapasów bunkra, kiedy Callisto zauważa ruch za plecami Karimy. Błyskawicznie rzuca w tamtą stronę kilkoma sztyletami. Tymczasem coś ostrego wbija się w plecy Hinduski i przebija ją na wylot, rażąc przy okazji prądem. Dziewczyna pada bezwładnie. Callisto widzi przed sobą groteskową postać Sugar Mana. Z drugiej strony atakuje ją jego dwugłowy, kolczasty poplecznik Rastus, który przed chwilą wykończył jednego z zabłąkanych trolli. Jednooka walczy dzielnie, ale przeciwnik jest od niej dwa razy więszy i silniejszy i zyskuje przewagę. Tymczasem Sugar Man odrzuca na bok nieruchome ciało Karimy. Dziewczyna nagle odzyskuje przytomność. Przed oczami ma skan własnego ciała, w którym mikromechanizmy błyskawicznie zasklepiają śmiertelną ranę. Karima jest jednak przerażona, widząc że stała się badziej maszyną niż człowiekiem. Sugar Man strzela do Callisto z karabinu, ale ta przy pomocy noży odbija pociski. Stwór atakuje swoim językiem. Nie sięga jej, ale razi prądem. Chwiejącą się Jednooką chwyta Rastus i potężnym kłapnięciem odgryza macki z lewej strony ciała. Choć ranna, Cal nie poddaje się, ale potężny prosty Rastusa powala ją na ziemię. W tym momencie dwugłowego mutanta trafia laser Karimy. Stwór pada martwy. Sugar Man ponownie atakuje Hinduskę językiem, ale okazuje się, że jej ciało wykształciło już odporność na ten rodzaj ataku. Callisto wykorzystuje zaskoczenie przeciwnika i przebija go na wylot metalowym prętem. To koniec walki. One przeżyły a ich przeciwnicy nie.


Hub dostarcza profesora do miasta. Bariera nałożona przez Magneto na dom przepuszcza tylko jego. W środku Erik prosi go, by spróbował pomóc jego córce.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.