Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #12

Cable & Deadpool #12

Cable & Deadpool #12

"Thirty Pieces" - part 2: "True Confessions"

Postacie
Zapowiedź

Czy Fixer z Thunderbolts potrafi pomóc Nathanowi? Czy Cable potrafi pomóc sam sobie, nie zabijając przy tym członków Six Pack? Czy Deadpool da radę dokopać Agentowi X i pomóc im wszystkim?! Tu uzyskacie odpowiedzi na wszystkie pytania! I pamiętajcie: tam, gdzie coś się kończy, coś się także zaczyna!

Cytat

Weasel: "What happened to Agent X... oh. Oh... you spelled out 'Hi, Weasel' with his intestines."
Deadpool: "I knew you'd peek."
Weasel: "That was kinda... nice, Wade."

Streszczenie

Pojedynek między Wilsonem a Haydenem zaczął się bombowo i szybko przeniósł się poza londyński apartament Weasela, kiedy obaj panowie wylecieli prze okno na poddaszu. Nawet spadając nie przestają walczyć i obrzucać się obelgami, albo wiem wzajemnie szczerze się nienawidzą [a źródeł owej niechęci doszukiwać się można w serii Agent X - Gil]. Chwilę zabiera im pozbieranie się do kupy, po lądowaniu na zaparkowanym poniżej Garbusie, ale zaraz wracają do poprzednich zajęć, które doprowadzają do tego, że równocześnie odstrzeliwują sobie głowy. Weasel obserwuje ich z politowaniem, ale teraz musi zająć się innym problemem, bo techno-organiczny płód zaczął oplatać mackami Fixera. Nie wiadomo, czy chce go zasymilować, czy tylko czuje się niedopieszczony, w każdym razie, nie chce puścić, a przy próbie oderwania, Ebersol wrzeszczy jak panienka. Poniżej, Wade pierwszy dochodzi do siebie i nie omieszka wykorzystać tej przewagi, by pozbyć się Haydena na dłużej. Aby tego dokonać, używa swoich ulubionych mieczy, żeby rozwlec jego wnętrzności po całej ulicy, formując z nich pozdrowienia dla kumpla. Potem szybciutko wraca na górę, żeby uwolnić Fixera od natrętnej istoty i chociaż uważa, że bobasek jest przesłodki, musi go lekko podziurawić. Na szczęście nie robi mu tym większej krzywdy, a ponieważ jest świadom, że Hayden też wkrótce się pozbiera, decyduje się szybko zabrać malca do Cable'a. Problem tylko w tym, że nie pamięta, gdzie go ukrył [na skutek hipnozy Modoka z poprzedniego numeru - Gil]. Weasel tymczasem próbuje pogodzić się ze z faktem, że jego apartament jest zrujnowany i tylko szwajcarski zegar wciąż działa. Szwajcarski? Nagle Wade wszystko sobie przypomina.


W chatce pośród szwajcarskich Alp, nadal wszyscy trwają w bezruchu, chociaż w umyśle Nathana herbaciane przyjęcie rozkręca się na dobre. Cable wyjaśnia, że zrobił to, bo nie chce z nimi walczyć, ale zaprzyjaźnić się. Przeprasza, za całe zło, jakie im uczynił i wyjaśnia, że tak naprawdę jest słodziutki, jak torcik, który wpycha do ust Hammerowi. Potem uwalnia ich z ciasnego pomieszczenia, tworząc rozległą, zieloną łąkę, po której biega radośnie, ogłaszając, że jego życie dobiega końca i bardzo się z tego cieszy. Domino pyta, czy naprawdę chce się poddać bez walki, na co on odpowiada, że dość już walk stoczył i jest zmęczony. Jego ostatnie posunięcia miały przekonać ludzkość, że walka nie jest rozwiązaniem, więc chciałby dowieść swoich racji. Niestety, jak Dom słusznie zauważyła, jeśli on umrze kiedy oni będą zamknięci w jego umyśle, Six Pack zginą razem z nim. Nate nie ma na to najmniejszego wpływu, więc jedyną ich nadzieją jest Deadpool. Sami zainteresowani nie są zachwyceni tą wiadomością.


Na szczęście, Wade i Fixer trafiają do chatki jeszcze tego samego wieczoru. Oczywiście, mogliby zająć się zmianą wystroju wnętrz lub porozbierać obecne panie, póki są nieprzytomne, ale postanawiają zająć się Cablem. Fixer podłącza go do pojemnika z techo-organizmem i rozpoczyna proces.


W tej samej chwili coś zaczyna się dziać w umyśle Nathana. Tworzy się wielki wir, który zaczyna go wciągać, a Six Pack nic nie mogą zrobić.


Rzeczywistym ciałem Summersa wstrząsa nagły spazm. Fixer zgaduje, że to reakcja na ponowne połączenie z technowirusem, jednak jego odczyty wskazują, że dzieje się coś jeszcze. Ponieważ techn-organiczny płód jest żywy i świadomy, próbuje opierać się Świadomości Nathana i zasymilować go. Wade jednak nie przejmuje się dramatyzmem sytuacji, obwiązując w najlepsze Constrictora jego własnymi zwojami. Oczywiste jest przecież, że ktoś taki jak Cable, nie da się pokonać świadomości embrionu.


To jednak nie jest takie pewne, bo w świecie umysłu, Nate został pochwycony przez techno-potwora i nawet nie próbuje z nim walczyć. Domino próbuje go przekonać, że tym razem nie musi postrzegać wirusa, jako potwora, który próbuje go zabić, ale jako istotę, która będzie współżyła z nim w symbiozie. On jednak jest pewien, że zakończył już swoją walkę, pokazując ludziom, że mogą żyć inaczej. Dom jednak twierdzi, że to, co zrobił, było dopiero początkiem.


Odczyty zaczynają się stabilizować, co wskazuje, że Nathan przejął kontrolę nad techo-organizmem. Zaczyna już nawet odtwarzać brakujące ramię. Ale kiedy wydaje się, że nic już nie może pójść źle, w drzwiach staje Alex Hayden, domagając się, by Wade oddał jego trzustkę. Fixer jest zaskoczony, więc Deadpool wyjaśnia, że skoro Hayden ma część jego świadomości, chciał sobie wziąć w zamian inną część jego ciała, więc skubnął trzustkę, kiedy go patroszył. Nie widzi w tym nic złego, bo wie, że czynnik regeneracyjny z pewnością już odtworzył brakujący organ. Alex jest jednak bardzo wrażliwy na punkcie swojej cielesnej spójności i gotów jest odstąpić od wykonania zlecenia w zamian za zwrot brakującego organu. Wcześniej jednak Wade chciałby wiedzieć, kto wynajął Haydena. Seria pytań ujawnia, że nie był to rząd USA, ani Chin, ani żadna z wielkich korporacji, lecz ktoś, komu bardzo zależy, żeby tak zwany Zbawiciel nie zmartwychwstał (i nie jest to Mel Gibson, jak sądzi Wade). Fixer każe im się zamknąć, by móc dokończyć pracę, ale w tej chwili oko Nathana zaczyna znowu świecić, a gdy światło wypełnia pomieszczenie, słychać głos, który prosi, by Wade nie przestawał mówić, bo to jego gadanie jest drogowskazem. Po chwili Cable staje przed nimi, jak nowy.


Ale skoro on wrócił, dlaczego członkowie Six Pack dalej wyglądają jak manekiny? Próba sondowania myśli Domino nie przynosi efektu, ale to raczej dlatego, że Nathan utracił większość swoich zdolności. Jednak pod jego dotykiem, Dom wraca do życia, tak jak i reszta grupy. Wbrew jej oczekiwaniom, Nate nie jest zły, że sprowadzono go z powrotem. Dziękuje Fixerowi za pomoc, a gdy słyszy, że duży czek pomógł go przekonać, dziękuje również Wilsonowi, że chciał zapłacić z własnej kieszeni. Ten jednak wypiera się wszystkiego, twierdząc, że zamierzał obrobić bank. Cable dziękuje również Alexowi, który naraził się swoim pracodawcom, a następnie pyta, co teraz Six Pack zamierzają z nim zrobić. Ponieważ do zależy od jego dalszych planów, postanawia udać się na zasłużone wakacje. Najlepiej na pewną nowopowstałą wysepką na Pacyfiku.


Tydzień później, na Providance. Nathan objął przywództwo nad wyspą i znowu zaczął przyjmować imigrantów, więc Nich Fury ostrzega go, że wyspa nie ma statusu państwa i jest nietykalna tylko dlatego, że nie ma przepisów, zgodnie z którymi ktokolwiek mógłby zrobić cokolwiek w tej sprawie. Na razie więc dadzą im spokój, pod warunkiem, że nie będą prowokować władz. Gdy pułkownik odchodzi, Irene pyta, czy Nate zamierza kontynuować dotychczasową działalność. Odpowiedź jest krótka: tak.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #12 Cable & Deadpool #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.