Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #24

Mystique #24

Mystique #24

"Quiet" - finale

Postacie
Zapowiedź

Wstrząsający finał serii! Okazuje się, że wszystkie wydarzenia ostatnich miesięcy zbiegają się w tym jednym numerze, a rezultatem tego będą wielkie zmiany w życiu Mystique!

Cytat

Mystique do Sheparda: "Beloved? You guys're sick!"

Streszczenie

Steinbeck jęczy spoglądając w swą kulę, pragnąc aby Shepard zabił Mystique. Shortpack z niepokojem spogląda na rosnące szaleństwo Cichego Człowieka, z którego ust zaczynają dobywać się smugi dymu, a głos mówi o rosnącym głodzie.


Brooklyn. Shepard wkracza do szpitala i widząc siedzącego na łóżku Fantomexa celuje weń z pistoletu, pytając czemu Raven udaje martwego. Fantomex oznajmia, iż nikt nie udaje nikogo i pokazuje Shepardowi naszyjnik Mystique, dzięki któremu Shepard go zlokalizował. Zdumiony mężczyzna zostaje powalony na ziemię przez Raven, która pojawia się za jego plecami. Fantomex łapie go, a Raven uprzedza aby nie pozwolił Shepardowi dotknąć swego zegarka, dzięki któremu otwiera on portale. Fantomex trzymając Sheparda mówi Raven, iż zgodnie z jej prośbą zebrał informacje na temat ich przeciwnika. Shepard naprawdę nazywa się Francis Leighton, jest byłym agentem CIA zwolnionym z pracy z powodu choroby umysłowej. Lecz co najważniejsze jest on także bratem Prudence, zamordowanej przez Steinbecka agentki Xaviera [Mystique #1]. Raven spogląda z niedowierzaniem na jeńca, woląc nie zastanawiać się czemu określał on Cichego Człowieka mianem "ukochany". Chwyta szarpiącego się z Fantomexem Sheparda i łapie go za rękę ciągnąc ją i uruchamiając zegarek.


Po chwili Shepard pojawia się po drugiej stronie portalu, gdzie Steibeck postanowił najwyraźniej właśnie upiec Shortpacka. Shepard prosi aby przerwał na chwilę, bowiem potrzebuje zakłócacza transmisji dla Raven. Steinbeck podając go i mówiąc, że i tak nie działa, dopiero po chwili orientuje się, że coś jest nie tak. Widzi jak Raven ujawnia swą prawdziwą naturę, pokazując mu odciętą przez zamykający się portal rękę Sheparda. Steibeck upuszcza Shortpacka i zionie ogniem w stronę Raven. Telepata wykrzykuje do Steibecka, aby... Prudence uspokoiła się, bowiem na pewno Xavier będzie jej mógł pomóc. Prudence oznajmia, iż to przez niego utknęła w ciele Steinbecka. Zaczyna walczyć wręcz z Raven, podczas gdy Shortpack usiłuje do niej przemówić. Przekonuje ją, że myli się, sądząc iż to Xavier odpowiedzialny jest za to co się stało. Po spopieleniu przez Steinbecka jej umysł połączył się z jego umysłem, który także znajduje się wewnątrz Cichego Człowieka. Mały telepata prosi aby Prudence udała się wraz z nimi, a Xavier znajdzie sposób by jej pomóc. Raven pada na ziemię, a Prudence skacze na Shortpacka. Oznajmia, iż Xavier nie zwróci jej ciała, ani życia po czym kieruje swój ogień na telepatę. Mystique ocala go w ostatniej chwili łapiąc ją za głowę i wbijając w pierś nóż. Ciało Steinbecka eksploduje światłem, a chrapliwy głos oznajmia iż wreszcie mogą umrzeć razem. Raven chwyta Shortpacka zastanawiając się, gdzie może znajdować się wyjście.


Shepard leży w szpitalu, pod kroplówką, w szoku po stracie ręki, zaś Fantomex wyjaśnia mu iż Raven z Genoshy uciekła dzięki niemu, a Shepard nie mógł jej zlokalizować wskutek maskowania EVY. Fantomex stwierdza, iż Shepard będzie musiał odpowiedzieć na jeszcze kilka pytań Xaviera, lecz niespodziewanie ten wystrzeliwuje z oka czarną substancję która wyrzuca Fantomexa przez ścianę. Shepard wstaje z łóżka, a ręka najwyraźniej mu odrosła.


Mystique i Shortpack uciekają przed ścigającą ich Prudence. Świecąca postać zbliża się, a oboje nie mają już dokąd uciekać. Następuje ekplozja. Kryjówka Cichego Człowieka mieściła się pod wodą, która teraz zostaje wyrzucona wysoko w górę. Wraz z nią wysoko w górę, ponad bar znajdujący się tuż przy Wodospadzie Niagara gdzie ma miejsce eksplozja, zostaje wyrzucona Raven. Shortpack upada w trawę na brzegu. Odzyskuje przytomność, a gdy orientuje się co właśnie zaszło ukrywa twarz w dłoniach.


Kilka dni później w mieszkaniu Forge'a w Baltimore Indianin celuje z pistoletu do osoby, którą zastał wewnątrz. Zgodnie z jego przewidywaniami jest to Mystique, która przybyła aby ukraść zakłócacz, dzięki któremu Kitano i DHS nie będą jej w stanie namierzyć. Forge zastanawia się czy ma wydać Raven, czy też zabić ją na miejscu. Jak stwierdza, w Genoshy powstrzymał ją jedynie dzięki temu, iż w ostatniej chwili nadeszło ostrzeżenie od Fantomexa. Raven twierdzi, że nic o tym fakcie nie wie. Forge rzuca zakłócacz na ziemię niszcząc go i oznajmia, iż od tej pory Raven jest zdana tylko na właśne siły. Mystique całuje go na pożegnanie i wychodzi, a Indianin dopiero po chwili orientuje się iż został nabrany. Zniszczył zakłócacz będący imitacją, który Raven zabrała uprzednio Steibeckowi, podmieniając na prawdziwy. Raven znika w tłumie, niewidoczna dla urządzeń, ludzi i mutantów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #24 Mystique #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.