Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #25

Wolverine vol. 3 #25

Wolverine vol. 3 #25

"Enemy of the State" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Zamieniony w bezmyślną maszynę do zabijania, Wolverine, trafia do Instytutu Xaviera, by dokończyć misję dla Hydry. Czy X-Men i Nick Fury są na to przygotowani? Historia szybko zmierza do zaskakującego finału!

Cytat

Rachel o agencie S.H.I.E.L.D., który jej się podobał - "Touched his hand when I brought him a coffee and he's got a girlfriend and a baby he didn't want me to know about. Why are all men such loathsome creeps?"

Streszczenie

Shadowcat obserwuje z góry strzeżony przez agentów S.H.I.E.L.D. dziedziniec Instytutu, po czym wraca do środka. Mówi oglądającej telewizję Rachel, że nigdzie nie ma ani śladu Wolverine'a. Marvel Girl tłumaczy przyjaciółce, że nie idzie spać, bo nie dają jej spokoju wypełnione strachem przed Loganem sny dzieci. Dziewczyny zastanawiają się, czy Rosomakowi uda się wypełnić groźbę i zabić prezydenta przed północą. Obie dochodzą do wniosku, że jest on zbyt dobrze chroniony. Bardziej prawdopodobne jest, że Wolverine zaatakuje Szkołę. Kitty postanawia iść spać i wychodzi z pokoju przez sufit. Rachel mówi Rosomakowi, że może wyłączyć pole maskujące. Logan pojawia się na kanapie obok niej. W rękach trzyma urządzenie Reeda Richardsa - Terra-Former. Mają piętnaście minut do jego uruchomienia. Jeśli Rachel będzie mu pomagać, wyłączy je. Brutalnie ciągnąc dziewczynę za sobą, Wolverine rusza w kierunku sali Cerebry. Tłumaczy jej, że Terra-Former miał służyć do zmieniania wyglądu Księżyca i innych planet, upodabniania ich do Ziemi. Włączony tutaj, prawdopodobnie zniszczy całe Westchester. Tłumaczy jej, że on nie boi się śmierci, która byłaby ulgą po tym, co przeżył. Otwiera drzwi do Cerebry dzięki interfejsowi Hydry i uaktywnia urządzenie dla Rachel. Jego wewnętrzne głosy spierają się ze sobą. Dziewczyna za bardzo przypomina mu Jean. Logan każe Rachel założyć hełm Cerebry. To ona będzie narzędziem mordu. Daje jej do wyboru - telepatycznie zgładzić prezydenta, lub pozwolić na śmierć trzech milionów mieszkańców Westchester.


Gabinet Owalny, sześć minut do północy. Sześć minut do wyłączenia prądu. Nick Fury i Kapitan Ameryka czuwają przy Bushu. Prezydent wątpi w realność ataku, ale Rogers jest pewny, że Logan się pojawi. Patrolujący niebo nad Białym Domem Iron Man nie ma na razie nic do zameldowania.


Rachel błaga Logana, by nie zmuszał jej do tego, ale on jest bezlitosny. Przypomina o Terra-Formerze i proponuje jej obwinić Cerebrę, jeśli myśl o zabójstwie naprawdę jest dla niej nie do wytrzymania. W końcu Cerebra zaczyna dawać oznaki działania. Wolverine z zadowoleniem poklepuje dziewczynę po ramieniu. Jego wewnętrzne głosy znów wpadają w spór. Rachel jest tak podobna do Jean, że wzbudza w nim pożądanie. Pożądanie, za którym głos Hydry radzi mu podążyć. Jego myśli przerywa głos dziewczyny, która oświadcza, że czuje już prezydenta. Logan każe jej go zabić i sam unosi dłoń, szykując się by zabić ją. Nagle Terra-Former rozpada się na kawałki. Rachel zamiast zabić prezydenta, dotarła do umysłu Reeda Richardsa i dowiedziała się, jak bezpiecznie rozbroić urządzenie. Logan wysuwa pazury, ale potężne uderzenie telekinezy wyrzuca go z pomieszczenia Cerebry. Rachel telepatycznie alarmuje innych X-Men. W kwaterze Hydry baron von Strucker każe teleportować Wolverine'a do bazy, ale urządzenie znów nie działa jak powinno. Mogą dać Loganowi kilka skoków, ale żaden nie dłuższy niż kilkanaście metrów. Rosomak zaczyna pojawiać się i znikać. Rachel wyczuwa go w bibliotece, kuchni, sypialniach, w końcu w hangarze. Emma domyśla się jego planu. Podłoga nad hangarem pęka i Wolverine wylatuje Blackbirdem, przebijając się przez ściany Szkoły. Wylatuje na zewnątrz przez mur i zaczyna lecieć przez las, ścinając przy tym drzewa. W końcu ląduje i rzuca się do ucieczki. Pogoń, zlożona z X-Men i agentów SHIELD jest tuż za nim. Ukryty za drzewem, Rosomak patroszy dwóch komandosów. Dopada go Havok, ale nie chcąc zabijać, strzela plazmą w drzewo przed nim. Wolverine nie ma skrupułów. Jego pazury rozorują pierś Alexa. Kolejny cios rani rzucającego się towarzyszowi na ratunek Beasta. Widząc nadbiegających Scotta i Emmę, Rosomak teleportuje się. Tymczasem nadlatują posiłki z Waszyngtonu.


Northstar sprzecza się z Shadowcat, dowodząc że Logan to morderca i nie jest już ich towarzyszem. Kitty broni go, twierdząc że nie działa z własnej woli. Nagle Rosomak pojawia się tuż za nią i skacze z wysuniętymi pazurami. Kitty fazuje i cios Wolverine'a przechodzi przez jej ciało, trafiając wprost w pierś Northstara. Shadowcat uderza zabójcę w głowę gałęzią a zaraz potem dosięga go potężny strzał Cyclopsa. Strucker teleportuje Logana po raz ostatni, ale zasięg jest śmiesznie mały. Ogłuszony przez Scotta Logan próbuje wstać, ale uderzenie tarczą Kapitana Ameryki pozbawia go przytomności. Nadchodzą meldunki z pola bitwy - ośmiu agentów S.H.I.E.L.D. zabitych, czterech rannych. Havok w ciężkim stanie, ale przeżyje. I jeden zabity X-Man - Northstar.


W kwaterze Hydry przegrany Wolfgang oddaje pierścień przywódcy żonie. Prosi ją, by pamiętała o jego zasługach dla organizacji. Ze smutkiem klęka, oczekując na cios miecza Gorgona.


Sterowiec S.H.I.E.L.D.. Nick Fury i Kapitan Ameryka obserwują podłączonego do aparatury Logana. Zastanawiali się nad zabiciem go, ale to wszystko rzeczywiście nie było jego winą. Może się im przydać jako ktoś wtajemniczony w plany Hydry. Ostatnie wydarzenia były dziełem umiarkowanych przywódców. Teraz na czele organizacji stanęli fanatycy, po których można się spodziewać wszystkiego. Rogers pyta Fury'ego, czy ma jakiś plan. Nick oznajmia, że mają coś lepszego - Wolverine'a.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #25 Wolverine vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.