Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #56

Ultimate X-Men #56

Ultimate X-Men #56

"The Most Dangerous Game" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Angel został uwięziony i teraz rekin showbiznesu - Mojo - wykorzystuje jego życie jako kartę przetargową, by odzyskać Longshota. Tymczasem coś wyraĽnie zaiskrzyło między nim, a jedną z członkiń drużyny...

Cytat

Colossus: "Are you all right?"
Dazzler: "No worries, studly. I think I swallowed my tongue ring, but..."
Colossus: "I meant Longshot. He took the burnt of the blast."

Streszczenie

Spiral, stojąc nad ciałem nieprzytomnej Jean, ostrzega jej przyjaciół, aby nie próbowali żadnych sztuczek, jeśli przejmują się losem koleżanki. Sześcioręka kobieta wyjaśnia, iż gdy nieco wcześniej oczekiwała na samolot do U.S.A. gdzie miała dołączyć do swojej siostry, zauważyła na lotnisku grupę ludzi, w których rozpoznała X-Men. Podążyła wtedy za nimi w obawie, że mogą zniweczyć jej plany odnośnie Genoshy. Scott zaczyna się domyślać, iż to właśnie ona zamordowała Lorda Scheele i wrobiła w zabójstwo Arthura Centino. Spiral nie ma zamiaru wyjaśniać mu swoich motywów, gdyż uważa, że X-Men, którzy z powodu swojej popularności i reputacji należą w pewnym sensie do wybrańców wśród mutantów, i tak tego nie zrozumieją. W tym momencie spod ziemi wyłania się niespodziewanie Shadowcat. Dziewczyna obejmuje nieprzytomną pannę Grey, czyniąc ją tym samym nietykalną, a następnie na polecenie Summersa zabiera ją ze sobą pod powierzchnię. Tymczasem Iceman i Cyclops szykują się do ataku na Spiral.


W rezydencji wściekły Mojo próbuje dowiedzieć się od swojego lokaja, dlaczego transmisja programu została nagle przerwana. Major Domo wyjaśnia, iż nastąpiła awaria przekaźnika satelitarnego a tuż przed zerwaniem łączności z Arcade'm, myśliwy zdążył poinformować o kilku innych mutantach, na których natrafił na Krakoa. Ekipa naprawcza odmawia więc udania się na wyspę bez specjalnej eskorty. Adams nie chce jednak słyszeć o żadnych opóźnieniach i nakazuje Domo zająć się przywróceniem programu na antenę.


Dżungla. Podczas gdy Colossus obezwładnia nieprzytomnego Arcade'a, Longshot dziękuje X-Men za to, iż ryzykowali własne życie, aby przybyć mu z pomocą. Alison sugeruje, aby jak najszybciej dołączyli do Angela i udali się w drogę powrotną do Instytutu. Tymczasem Warren stojący samotnie nad brzegiem oceanu dochodzi do wniosku, że ich samowolne przybycie na Krakoę było złym pomysłem. Chłopak obawia się, że Profesor X może nawet całą czwórkę wyrzucić ze szkoły, gdy dowie się, że wbrew jego woli udali się na ratunek Centino. W pewnym momencie Angel słyszy szelest dochodzący spośród pobliskich drzew i obraca się niepewnie, mając nadzieję, że to tylko Kurt.


Cyclops atakuje Spiral optycznym promieniem, lecz ona przy użyciu miecza skierowuje jego atak w stronę Icemana. Następnie rzucone w kierunku Summersa gwiazdki niszczą jego rubinowo-kwarcowe okulary, zmuszając go do trzymania swoich oczu zamkniętych i tym samym eliminują lidera X-Men z dalszej walki. W tym momencie Bobby wytwarza ogromną lodową pięść, którą chwyta przeciwniczkę. Chłopak sam jest jednak zaskoczony faktem, iż jest zdolny do czegoś podobnego. Spiral uwalnia się mimo wszystko z jego uścisku, a chwilę później policyjną pałką pozbawia przytomności Shadowcat, która fazuje tuż przed nią spod ziemi. Gdy sześciorękiej napastniczce wydaje się, że triumfuje, za jej plecami pojawia się otoczona płomieniami, zdecydowanie wrogo nastawiona Jean.


Longshot i jego wybawcy przemierzają dżunglę z zamiarem dotarcia do X-Jeta. Centino nie jest jednak pewien, czy powinien opuszczać Genoshę, która jest jego domem i gdzie jako członek niewielkiego ruchu oporu walczył o prawa dla mutantów. Kurt próbuje go przekonać, iż może nadal prowadzić walkę w słusznej sprawie jako członek X-Men. W pewnej chwili obok Dazzler pojawia się małe latające urządzenie. Widząc to, Longshot rzuca się w kierunku Alison próbując odepchnąć ją jak najdalej, gdyż doskonale zna czające się w całej dżungli różne mechaniczne pułapki. Urządzenie wybucha, a Arthur i Dazzler lądują na ziemi w swoich ramionach. Colossus bardziej niż o swoją koleżankę, martwi się o Longshota, który przyjął na siebie siłę eksplozji, jednak chłopak zapewnia, iż nic mu się nie stało. [patrz - cytat numeru]


Marvel Girl znęca się nad bezbronną Spiral i sprawia to jej wielką przyjemność. Cyclops, który nie ma pojęcia, co się wokół niego dzieje, próbuje dowiedzieć się tego od Icemana. Wówczas Jean oznajmia mu, iż nie musi się niczego obawiać, gdyż ona ma wszystko pod kontrolą. Scott wyczuwa jednak w jej głosie coś niepokojącego i stwierdza z przerażeniem, że nie mają tu do czynienia z Jean, jaką znają. Spiral zaczyna błagać Marvel Girl o łaskę, ona natomiast jednym ruchem ręki ciska sześcioręką kobietą o pobliskie drzewo, pozbawiając ją tym samym przytomności. Dopiero wtedy panna Grey wydaje się odzyskiwać nad sobą kontrolę i ludzkim już głosem przeprasza wszystkich, tłumacząc, iż nie ma pojęcia, co ją naszło. Chwilę później Kitty dochodzi do siebie, natomiast Iceman wydaje się, dość nieoczekiwanie, o nią martwić. Tymczasem Jean proponuje Scottowi wejście do jego umysłu, aby być jego oczami na czas, dopóki nie będzie mógł ich ponownie otworzyć. Chłopak odmawia, obawiając się nieco swojej dziewczyny po tym, jak chwilę wcześniej straciła nad sobą panowanie. Marvel Girl postanawia jednak, na prośbę Cyclopsa, dowiedzieć się od Spiral kim jest i czego tak naprawdę od nich chciała.


Peter i Longshot ucinają sobie pogawędkę zbliżając się do miejsca, gdzie zostawili X-Winga. Tymczasem idąca kilkanaście metrów za nimi Dazzler w rozmowie z Kurtem stwierdza, że odniosła wrażenie, iż Colossus może być gejem. Nightcrawler jest bardzo zaskoczony sugestią Alison. Dziewczyna nie ma jednak zamiaru osądzać Petera i nie uważa homoseksualizmu za coś złego, tylko zwyczajnie mówi co myśli. Gdy czwórka mutantów dociera na miejsce, nie zastają tam jednak Angela. Longshot znajduje natomiast na plaży mały przekaźnik video, na którym Mojo zostawił dla X-Men wiadomość - mają mu zwrócić Centino, albo ich przyjaciel Warren Worthington zginie...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #56 Ultimate X-Men #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.