Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #456

Uncanny X-Men #456

Uncanny X-Men #456

"World's End" - part 2: "On Ice!"

Postacie
Zapowiedź

X-Men dawno nie zaglądali do Savage Land, prawda? Pora więc to zmienić. Do grupy dołącza też ktoś nowy... nigdy nie zgadniecie kto! Alan Davis powraca jako regularny rysownik.

Cytat

X-23: "Trickster!"
Nightcrawler: ""I've got you X! Why you keep calling me that? I have names you know!"
X-23: "It suits you best"

Streszczenie

Stworzenia obserwujące XSE ruszają do ataku, gdy zrywa się gwałtowna śnieżna zadymka. Gdy docierają do miejsca, w którym przed chwilą znajdowali się mutanci nie widzą już nikogo. Korzystając ze swej telepatii Rachel ukryła X-Men przed wzrokiem istot pod osłoną zadymki Storm. Odczytuje z ich mózgów, iż stwory nazywają się Hauk'ka i są potomkami dinozaurów. W ich wspomnieniach widzi także obraz walczącego z nimi Logana, a X-23 wyjaśnia iż zostali rozdzieleni podczas walki z tymi dziwnymi stworami. Marvel Girl nie jest w stanie wykryć telepatycznie jego obecności. Hauk'ka wzywają wsparcie, pewni że mutanci wciąż są gdzieś w pobliżu.


W znajdującym się w lesie blackbirdzie oczekuje unieruchomiona do czasu potwierdzenia tożsamości Psylocke. W swym mózgu szuka odpowiedzi na pytanie kim jest i w jaki sposób znalazła się w Hiszpanii po swej śmierci. Spogląda na dziwną wieżę, w której dostrzega swe zmienione odbicie, po czym biegnie po dziwnym zamku, będącym połączeniem angielskiej konstrukcji z bydynkami Azji. Podłoga zapada się pod nią, a ona widzi zdjęcie z dzieciństwa, gdy była jeszcze blondynką, na którym stoi obok swych braci - Briana i Jamiego. Wówczas jej włosy na zdjęciu stają się fioletowe, a szalony Jamie Braddock ożywa, mówiąc iż nie będzie żałować tego, czego nie pamięta. Nadeszła pora na ponowne uruchomienie wszystkiego. Psylocke orientuje się, że nadal siedzi unieruchomiona na krześle, zastanawiając się czemu pomyślała o Jamiem, którego moc przewyższa jej i Braina, pozwalając na manipulowanie rzeczywistością.


Z lasu wynurza się Hauk'ka Kaidan jadąca na wielkim tyranozaurze. Jako telepatka niszczy iluzję Rachel, a Hauk'ka Raina rzuca się na Marvel Girl wiedząc że jest ona najgroźniejsza z przybyłych. Zaczyna się walka, a Storm poleca X-Men się cofnąć bowiem ma plan. Chwyta ogłuszoną Rachel i wzlatuje z nią w górę, podczas gdy Nightcrawler teleportuje się z drogi ataku Bishopa. Energia Lucasa razi T-Rexa, lecz zostaje ogłuszony przez napastnika imieniem Vikram. Storm orientuje się, iż najgroźniejsi z Hauk'ka są ci, którzy noszą kostiumy, po czym sama zostaje zaatakowana. Odzyskująca przytomność Rachel leżąc na śniegu gotuje się do ataku, gdy do jej umysłu sięga Kaidan. Rachel czuje iż zachodzi w niej dziwna przemiana, a w swym wyobrażeniu staje się jedną z Hauk'ka. Sądząc iż stała się jednym z napastników atakuje Storm. Ororo generuje burzą śnieżną, która przewraca wszystkich walczących i unosi samolot którym przyleciał Logan. Kaidan trzyma Marvel Girl, polecając jej nie zwalniać telepatycznego chwytu Ororo, która generuje huragan nie zamierzając się poddać. Kurt łapie lecącą na wietrze X-23, polecając jej udać się po pomoc do Betsy. Sam teleportuje się do wściekłej Storm, która wpadła w furię i nie zamierza się uspokoić, bowiem gniew bardzo się jej podoba. Nightcrawler ogłusza ją, nim zniszczy całą okolicę i teleportuje wraz z nią na ziemię. Tam dopada go Hauk'ka Masado. Istoty stoją nad schwytanymi X-Men, brak jedynie X-23, której nie jest w stanie wykryć telepatia Rachel. Kaidan oznaczyła ją bioznacznikiem i poleca swym ludziom udać się jej śladem i schwytać. Sama wycofuje się wraz z jeńcami i służącą jej Rachel w wir światła, w którym znika. Hauk'ka docierają do blackbirda, z którego wychodzi właśnie X-23 i uwolniona przez nią Psylocke. X-23 zostaje trafiona szybkim strzałem, a Hauk'ka pewne są że to już koniec. Psylocke uśmiecha się złowieszczo. Chwilę później generuje psycho-katanę i rzuca się na Hauk'ka.


Gdy X-23 odzyskuje przytomność w pobliżu nie ma napastników. Psylocke żartuje, ze ich zjadła, po czym wyjaśnia że umieściła ich w stazie w blackbirdzie. Korzystając z urządzeń Hauk'ka otwiera świetlny wir i wkracza w niego wraz z X-23. Obie ruszają na polowanie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #456 Uncanny X-Men #456

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.