Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #455

Uncanny X-Men #455

Uncanny X-Men #455

"World's End" - part 1: "Not Dead Yet?"

Postacie
Zapowiedź

X-Men dawno nie zaglądali do Savage Land, prawda? Pora więc to zmienić. Do grupy dołącza też ktoś nowy... nigdy nie zgadniecie kto! Alan Davis powraca jako regularny rysownik.

Cytat

Storm: "So you're sure you'll be allright?"
Wolverine: "If I'm not 'Ro you gonna come to my rescue?"
Storm: "Always"

Streszczenie

Tylko ona pozostała aby stawić czoła tajemniczemu przeciwnikowi, który poprzysiągł rzucić wyzwanie przeznaczeniu, a grupę Storm na kolana. Lecz nawet Elisabeth Braddock nie była w stanie pokonać Vargasa, który wbił w nią swój miecz [X-Treme X-Men #2 - Kumos]. Tak zginęła, a gdy później w zaświatach spotkała Bishopa przekazała mu swe ostatnie słowa [X-Treme X-Men #4 - Kumos]. Teraz otwiera oczy, nie wiedząc jeszcze, że właśnie się przebudziła, a z jej oblicza zniknął czerwony znak Crimson Dawn. Znajduje się w tym samym miejscu, w którym zabił ją Vargas, a hiszpanska Guardia Civil mierzy do niej z broni.


W Instytucie Xaviera Ororo i Logan walczą drewnianymi mieczami, gdyż jak stwierdza Storm nie moga polegać wyłącznie na swych mocach. Pojedynkowi przyglądają się Nightcrawler, Bishop i Marvel Girl. Przez oblicze Kurta przebiega nagły skurcz gdy widzi jak Logan całuje Ororo, podnosząc ją z ziemi. Pojedynek z sali kontrolnej obserwuje X-23. Nakrywa ją tam Cyclops, który w holograficznej postaci poleca jej opuścić pomieszczenie. X-23 warczy, nadal obserwując Logana, który pokazuje Storm kolejne ruchy. Ororo udaje się zaskoczyć Wolverine'a i powalić na ziemię. Nightcrawler i Marvel Girl wiwatują na jej cześć, zaś Bishop pogrąża się w skanowaniu sieci poprzez okulary XSE. Zastanawia się jakie cele przyświecają Sage, aktualnie doradczyni Roberto Da Costy z Hellfire Club. Z rozmyślań wyrywa go wyzwanie rzucone przez Wolviego. Obaj podchodzą do walki na poważnie, adrenalina rośnie a chwilę później walczą już na serio. Gdy miecze pękają pod wpływem siły ich ciosów, a Bishop rzuca Logana na ziemię, z pomieszczenia kontrolnego przez szybę do środka wskakuje X-23. Rzuca się na Bishopa z wyciągniętymi pazurami, lecz Kurtowi udaje się teleportować ją w inne miejsce. X-23 zadaje mu cios uwalniając się z uścisku, wówczas Rachel chwyta ją swą telekinezą. XSE ze zdumieniem spoglądają na rozbitą pancerną szybę,a wówczas pojawia się holograficzny obraz Emmy. Radzi ona aby Storm i jej grupa nauczyli nową mieszkankę szkoły kontroli, bądź też ona się tym zajmie. Tymczasem ma dla XSE zadanie, bowiem uzyskała informację bardzo istotną dla grupy Storm. Na stronie Logan odbiera telefon i chwilę później oznajmia, iż tym razem nie może udać się na misje, bowiem wzywają go pewne osobiste sprawy. Odrzuca ofertę pomocy ze strony grupy. Wkrótce Logan żegna się z Ororo, a blackbird startuje w stronę Valencii. Storm wyjaśnia nieobecnym podczas misji w tamtym mieście X-Men, co stało się gdy poszukiwali dzienników Destiny. Następnie milknie, skupiając się na pilotażu.


W Kanadzie Logan spogląda na zdjęcia sprzed 50 lat, pytając Mary McKenna czy istoty które dostały wtedy nauczkę zapomniały już o tym. Mary wyjaśnia, iż poczekały aż opuści tamto miejsce, nim wykonały swój ruch. Teraz, nie bacząc na swój podeszły wiek, zamierza udać się z powrotem na północ, by wraz z Loganem powstrzymać je nim dojdzie do kolejnych masakr. Całej rozmowie przysłuchuje się ukryta X-23.


W Valencii Diego Sandoval i Maria Pilar Cortes pokazują XSE, kto pojawił się w miejscu zabójstwa dokonanego przez Vargasa. Zdumieni X-Men widzą Betsy Braddock. Ta na widok Bishopa atakuje go telekinezą, której moc przekracza nawet zdolności Marvel Girl. Gdy uspokaja się, Cortes wyjaśnia, iż Psylocke pojawiła się znikąd w miejscu swej śmierci 24 godziny temu. Wykonane testy wskazują, iż jest Betsy Braddock, bądź jej identyczną kopią. Rachel dopytuje się Bishopa czy Betsy na pewno zginęła, czy też jak to jest w zwyczaju X-Men pogłoski o jej śmierci były znacznie przesadzone. Lucas wyjaśnia, iż była martwa, po tym jak Vargas przebił ją swym mieczem. Gdy Rachel sugeruje, że Psylocke może być klonem, ta wyraźnie się irytuje. Okazuje się, że Marvel Girl nie jest w stanie użyć swej telepatii na Betsy, sięga więc do umysłu Bishopa i odtwarza scenę z krainy snu, gdzie po przekazaniu Bishowi ostrzeżenia o wieży sięgającej gwiazd, Psylocke została wciągnięta w nicość przez coś, co uformowało się za nią i zniknęła, nie zdążywszy pożegnać Thunderbirda. Nikt, nawet ona sama, nie ma pojęcia w jaki sposób zmartwychstała. XSE decyduje się zabrać ją do Instytutu na dalszą obserwację. Jednocześnie rozlega się wezwanie pomocy z samolotu Logana.


Gdzieś pośród śniegów w Kanadzie ucieka spanikowana X-23. Wbiega do rozbitego samolotu, spoglądając na leżącą tam Mary, mając nadzieję że wezwana przez nią pomoc już nadeszła. Gdy słyszy na zewnątrz ruch wyskakuje gotowa do walki, na szczęście okazuje się iż właśnie przybyli XSE. Rachel usiłuje ją uspokoić, lecz furia dziewczyny zdaje się przekraczać jej telepatię. Storm usiłuje dowiedzieć się co się wydarzyło i gdzie jest Logan, nie mając pojęcia iż nieopodal czają się dziwne, karłowate istoty, mierząc ze swej broni w stronę XSE.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #455

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.