Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Age Of Apocalypse » X-Men: Age Of Apocalypse #4

X-Men: Age Of Apocalypse #4

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse został pokonany, a koniec świata powstrzymany. Ale na jak długo? Sinister jest w posiadaniu broni o niewyobrażalnej sile rażenia. Jedyną nadzieją Magneto i jego X-Men jest Weapon X. On jednak przeszedł na emeryturę i gdzieś się zaszył - zaczynamy więc od poszukiwania.

Cytat

Magneto: "It's all my fault... I made a deal with the devil and brought his evil into our home."

Streszczenie

Storm próbuje przekonać Paige, żeby wypuściła małego Charlesa, bo nie ma z tym nic wspólnego. Ona jednak ma na ten temat inne zdanie: wiedząc, że chłopiec stał się sercem rodziny, jaką są X-Men, zamierza odebrać im go, by cierpieli, tak jak sama cierpiała, gdy pozostawiono ją na śmierć. Nie pomagają tłumaczenia, że o niczym nie wiedzieli - dziewczyna wciąż pała żądzą zemsty.


Opowiada o wydarzeniach w Portland: Wysłano ich do tamtejszego Rdzenia, by odnaleźć i uratować Ilianę. Udało się to, lecz gdy już się wycofywali, zostali zaatakowani przez przeważające siły wroga. Rasputin, widząc ich zmagania, zdecydował się porzucić swoich uczniów, by uratować siostrę. Część z nich zginęła w tej walce, ale niektórzy przetrwali, chociaż pozostali na łasce i niełasce strażników. Paige została uwięziona i patrzyła, jak jej towarzysze umierają na torturach. Kiedy rozeszła się wieść o śmierci Apocalypse'a, strażnicy uciekli z Rdzenia, a ci więźniowie, którzy mogli, poszli ich śladem. Lecz ona została - po raz drugi porzucona na pewną, głodową śmierć. Pomoc nadeszła z najmniej oczekiwanej strony - od rodziny, do której odwróciła się plecami. Sam i Liz odnaleźli ją, konającą na podłodze celi i zabrali do domu. Teraz zaś, wspólnie przybyli, by zemścić się na Magneto i odebrać mu to, co ma najcenniejszego.


Storm po raz kolejny próbuje do niej przemówić, tłumacząc, że Colossus powiadomił ich o śmierci całej grupy, jednak Paige zarzuca jej, że ruszyli na ratunek Bishopowi, chociaż nie mieli pewności, że żyje. Logan zamierza załatwić sprawę po swojemu, ale powstrzymuje go Silver Samurai. Mówiąc po japońsku, zwraca jego uwagę na osobę, ukrywającą się w cieniu i każe się skupić. Nagle coś dzieje się z resztą rodzeństwa, a gdy Paige odwraca się, Logan przecina łańcuch i zabiera małego Charlesa. Z cienia wyłania się Psylocke, która obezwładniła Sama i Elisabeth swoimi psycho-ostrzami, a teraz żartuje, że znowu musi sprzątać bałagan po Weapon X. Logan oddaje dzieciaka Kurtowi i każe zabrać go w bezpieczne miejsce, a sam prowadzi X-Men do ataku. Guthrie już zdążyli dojść do siebie i są gotowi do walki, lecz niespodziewanie, dach Instytutu otwiera się, a na niebie nad nimi, zawisa Magneto w towarzystwie Sunfire. [gdzie się podziewali? Patrz: Exiles #61 - Gil] Magnus oświadcza, że nie będzie miał litości dla tych, którzy grożą jego rodzinie, a gdy Amazon rośnie i próbuje go zaatakować, rozkazuje Shiro spalić ją. Cannonball próbuje wydawać rozkazy, ale zostaje zamknięty w metalowej kuli. Przez chwilę próbuje walczyć, rozszerzając swoje pole ochronne, ale w końcu poddaje się, a wtedy Magneto miażdży go we wnętrzu kuli. Taki sam los spotyka jego brata. Quicksilver i Gambit atakują Paige, ale gdy Pietro zamierza zadać jej ostateczny cios, powstrzymuje go Rogue. Jasno i wyraźnie przedstawia sytuację: powiedziano im, ża Paige zginęła, więc zajęli się innymi sprawami. W normalnych warunkach współczułaby jej, ale po tym, co tu zrobiła może tylko splunąć jej w twarz i obiecać, że tym razem z pewnością umrze samotnie - w celi. Gdy odwraca się do niej plecami, wściekła Husk tworzy ostrze i rusza do ataku, ale Kirika przebija ją swoimi pazurami.


To jednak nie koniec, bo konająca Paige zwraca się do Magneto, mówiąc, że zemsta była tylko pretekstem. Przybyli tu, by przekazać wiadomość od Sinistera, który żąda, by Magnus wywiązał się z umowy. X-Men domagają się wyjaśnień, więc Erik ulega w końcu. Zdejmuje swój hełm i ze łzami w oczach przyznaje, że zawarł pakt z diabłem, dla dobra całego świata. Wiedział, że może zjednoczyć ludzi i mutantów, tylko jeśli uznają go za wybawiciela, więc pozwolił wszystkim myśleć, że to on zatrzymał atomową zagładę. W takiej sytuacji, oczywistym wydaje się, że dokonał tego Sinister, chociaż nie wiadomo, dlaczego. Magneto wyprowadza jednak z błędu swoich X-Men - to nie Sinister ocalił świat, ale Jean Grey, która teraz znajduje się w jego rękach.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Age Of Apocalypse #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.