Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Age Of Apocalypse » X-Men: Age Of Apocalypse #3

X-Men: Age Of Apocalypse #3

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse został pokonany, a koniec świata powstrzymany. Ale na jak długo? Sinister jest w posiadaniu broni o niewyobrażalnej sile rażenia. Jedyną nadzieją Magneto i jego X-Men jest Weapon X. On jednak przeszedł na emeryturę i gdzieś się zaszył - zaczynamy więc od poszukiwania.

Cytat

Weapon X: "So the Guthrie family finally decided to come outta hidin', eh? What happened? Run outta moonshine?"

Streszczenie

W tej rzeczywistości, X-Men nie grają namiętnie w baseball, lecz w football amerykański. Właśnie trwa jeden z takich rodzinnych meczy, w którym prym wiedzie Silver Samurai, przedzierający się jak czołg przez linię obrony drużyny przeciwnej. Jednak tuż przed linią końcową, ktoś podcina go, a piłka wylatuje w powietrze i trafia w ręce córki Logana. Jest też sam Weapon x i to on właśnie przerwał błyskotliwy popis Kenuichio. Jego przybycie wydaje się być jednak sporym zaskoczeniem dla X-Men. Nightcrawler natychmiast teleportuje się do niego i przystawia nóż do gardła, sam zaś staje się celem jego córki. Napiętą sytuację rozładowują Rogue i Storm, przypominając, że Kirika sprowadziła Logana na prośbę Magnusa, więc jest on ich gościem. Silver Samurai nie przyjmuje tego jednak do wiadomości i wyciąga swój miecz, domagając się wyrównania dawnych rachunków. Weapon X próbuje go uspokoić, mówiąc, że to było dawno i nie są już w Japonii, więc mogą odłożyć rozgrywki honorowe, lecz Harada nie ustępuje i domaga się pojedynku. Między nich wskakuje Kirika, wysuwając pazury i każąc obu się uspokoić, jednak dopiero alarm Cerebro przerywa spór, chociaż obaj panowie obiecują sobie dokończyć innym razem.


Widząc na ekranie przekaz na żywo z Białego Domu, większość X-Men ma ochotę natychmiast ruszyć do walki i wyrównać rachunki z napastnikami. Część jednak zastanawia się, dlaczego członkowie dawnych Elite Force postanowili tak nagle ujawnić się i to w takich okolicznościach? Logan jednak twierdzi, że to zwykła głupota, która cechowała przeciwników jeszcze zanim zajął się nimi Sinister. Storm jednak ucina dyskusję, bo trzeba zająć się rozwiązaniem problemu.


Nieco później, X-Men docierają do Waszyngtonu, by stawić czoła trójce z rodzeństwa Guthriech. Tym razem starzy znajomi Cannonball i Amazon, przyprowadzili swojego brata Josha. Mieli ochotę na pojedynek z Magneto, więc są bardzo zawiedzeni, że trafiła im się kadra B. Takie stwierdzenie denerwuje Logana, który natychmiast rzuca się z pazurami na Cannonballa, ale ten używa swoich zdolności i unosi go w powietrze, zahaczając przy okazji o pomnik. Amazon powiększa swoje rozmiary i wstrząsa ziemią, rozrzucając bohaterów po gruzowisku, a następnie, strąca z nieba Storm. Nightcrawler wpada na pomysł, jak ją pokonać. Teleportuje Dazzler na wysokość jej oczu, a gdy zostaje oślepiona, wykonuje serię skoków razem z Kiriką, która rani Elisabeth w różnych miejscach, by na końcu zahaczyć także Josha. Uderzenie pioruna Storm, sprowadza Amazon do normalnych rozmiarów, a Silver Samurai ostatecznie pozbawia ją przytomności.


Tymczasem, obserwującą przebieg walki w Instytucie Rogue, zaskakuje pojawienie się Xorn, która pyta, jak idzie ich towarzyszą. Rogue ustępuje jej miejsca przy monitorze, by mogła sama zobaczyć porażkę Guthriech, lecz w tej chwili, koleżanka atakuje ją. Pora zrzucić maskę i dokonać zemsty. Rogue rozpoznaje ją, ale jest zdziwiona, gdyż sądziła, że przeciwniczka zginęła. Ona jednak podkreśla subtelną różnicę między śmiercią, a pozostawieniem na śmierć, za które zamierza się teraz odpłacić Magneto i jego rodzinie.


Logan kontynuuje pojedynek z Cannonballem, rzucając mu się na plecy. Sam śmieje się tylko, bo wie, że nie może zostać zraniony, kiedy używa swoich zdolności, ale Weapon X nie zamierza go zranić, a jedynie sprowadzić na ziemię i lekko podtopić. Walkę przerywa im jednak Josh, który oświadcza, że powinni się wycofać, bo Elisabeth została ranna. Guthrie biorą nogi za pas, co raczej dziwi Logana. Storm każe jednak wstrzymać pościg, bo przeciwnicy oddalają się zbyt szybko. Cała nadzieja w tym, że popełnią błąd i Cerebro znowu ich zlokalizuje, więc najlepiej będzie, jeśli X-Men wrócą do domu i będą obserwować.


W Instytucie zastają jednak spory bałagan, który od razu wzbudza ich niepokój. Całą grupę wita sprawczyni tego zamieszania - Paige Guthrie, która pokonała już Rogue i uwięziła małego Charlesa, a teraz czeka na ciąg dalszy swojej zemsty. Wszyscy są zaskoczeni jej obecnością, więc Paige wyjaśnia, że po tym, jak Magneto kazał zostawić jej grupę na pewną śmierć, poczuła potrzebę odnowienia więzi rodzinnych. Jak na zawołanie, ściana za nią zostaje rozbita, a z dziury wyłania się reszta rodzeństwa.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Age Of Apocalypse #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.