Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Age Of Apocalypse » X-Men: Age Of Apocalypse #2

X-Men: Age Of Apocalypse #2

X-Men: Age Of Apocalypse #2

"Coming Up For Air"

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse został pokonany, a koniec świata powstrzymany. Ale na jak długo? Sinister jest w posiadaniu broni o niewyobrażalnej sile rażenia. Jedyną nadzieją Magneto i jego X-Men jest Weapon X. On jednak przeszedł na emeryturę i gdzieś się zaszył - zaczynamy więc od poszukiwania.

Cytat

Xorn po ataku Thornn: "Rahne! Barnell! My best friends are a bird and a dog, and I'm the one who gets attacked by a cat?"

Streszczenie

Wkraczając na czele swoich X-Men do kanałów pod Manhattanem, Magneto ogłasza mieszkającym tu uciekinierom z Zagród Hodowlanych, że nie ma już dla nich zagrożenia i są wolni. Proszą, by wyszli z nimi na powierzchnię i przestali się ukrywać, ale przywódczyni Morlocków - Marrow - podejrzewa, że nowi władcy będą chcieli wsadzić ich z powrotem do klatek i nie ma zamiaru przystać na propozycję. Natychmiast atakuje stojącego najbliżej Silver Samuraja, a gdy ten - mimo nalegań Magnusa - oddaje jej z nawiązką, rozpoczyna się regularna bitwa. Feral również rzuca się do ataku, ale zostaje powalona przez Dazzler. Teraz jej siostra próbuje wyrównać rachunki, ale gdy na drodze staje jej Samurai, przeskakuje jego i Dazzler, i atakuje stojącą z tyłu Xorn. Gdy przecina ją swoimi pazurami, Magneto rozkazuje Storm zakończyć tą bezsensowną potyczkę. Uderzające pioruny pozbawiają przytomności część Morlocków, ale pole siłowe Skids chroni małą grupkę, odbijając błyskawicę wprost w Magnusa. Leech blokuje zdolności Storm, a tymczasem, Dani Moonstar włamuje się do umysłu półprzytomnego Magneto, by wydobyć obraz jego największego lęku - Sinistera, dzierżącego w dłoni ognistego ptaka. Projekcja odwraca uwagę Morlocków, a X-Men wykorzystują ten moment, by odzyskać przewagę. Podczas gdy część mieszkańców kanałów ucieka, oni postanawiają zabrać Magneto i Xorn do lekarza, obawiając się o ich życie.


Gdzieś w Kanadzie, domniemana córka Logana, pod jego okiem, sieka drewno na opał swoimi pazurami. Weapon X jest nią szczerze zainteresowany, chociaż nie pamięta, żeby miał córkę, a ona sama ma ledwie szczątkowe wspomnienia z życia, zanim Magneto i jego X-Men odnaleźli ją w jednym ze zbiorników Sinistera. Pamięta tylko tyle, że wychowała się w Japonii, a gdy dowiedziała się z akt X-Men o istnieniu Logana, uznała, że musi być jej ojcem, skoro mają takie same zdolności. On chciałby tylko wiedzieć, skąd ma adamantowe pazury, więc dziewczyna wyjaśnia, że kiedyś były to kości, ale poprosiła Magneto, by pokrył je metalem, żeby upodobnić ją do Weapon X.


Waszyngton. Podczas badania w swoim instytucie, Erik stwierdza nagle, że cały ten pomysł z pokojowym współżyciem ludzi i mutantów nie ma sensu. Rogue jest zdziwiona taką nagła odmianą poglądów i zrzuca winę na atak Moonstar, ale Magneto twierdzi, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Już wcześniej tak uważał, ale świat pod rządami Apocalypse'a skłonił go do rewizji poglądów, bo właśnie wtedy ludzie i mutanci byli najbliżej wspólnego działania. Jednak po obaleniu tyrana wszystko znowu zaczęło się sypać: Ludzie stracili zaufanie do mutantów i wzajemnie. Co więcej, rodzą się coraz to nowe konflikty wśród mutantów, więc jak X-Men mogą zjednoczyć oba gatunki, skoro mają wrogów wśród swoich. Rogue zapewnia go, że znajdzie jakieś rozwiązanie i nie powinien się poddawać - jest przecież człowiekiem, który samodzielnie ocalił świat od zagłady. On odpowiada, że dość ma już tego kłamstwa, ale nie zdąży wyjaśnić, co miał na myśli, gdyż zjawia się Quicksilver, z informacją, że wyśledzili jednego ze zbrodniarzy reżimu w Meksyku i potrzebują jego pomocy. Rogue prosi, by pozostał silny dla niej, dla małego Charlesa, dla nich wszystkich.


W innej sali na tym samym oddziale, Wolfsbane i Beak odwiedzają ranną Xorn. Niepotrzebnie zamartwiali się o nią, bo dziewczyna ma twardą skórę i rana okazała się niegroźna. Rahne mówi, że Morlockowie są trzymani w tym samym budynku i powinni sprawić im lanie za ten atak, ale Xorn przypomina, że i oni byli kiedyś więźniami Sinistera, więc nie powinni dziwić się zachowaniu uciekinierów, kiedy ktoś obcy przyszedł po nich. Przyjaciele przyznają jej rację. Xorn twierdzi jednak, że potrzebuje teraz spokoju i żegna ich, a kiedy wychodzą, spogląda na swoją ranę, która wygląda jakby pod skórą znajdował się metal.


Gdzieś w innym miejscu. W środku przemysłowego kompleksu znajduje się zbiornik, wokół którego kręcą się osobnicy w ochronnych kombinezonach. Jeden z nich całuje czule szybę zbiornika, zwracając się do kogoś, w nim umieszczonego. Gdy odchodzi, ze środka wydobywa się światło, jakby od ognia.


W Kanadzie, córka Logana kontynuuje swoją opowieść. Mówi, że w zamian za połączenie jej szkieletu z adamantium, obiecała Magneto, że sprowadzi swego ojca z powrotem. On jednak nie jest zainteresowany, bo dosyć ma już wykonywania brudnej roboty i zmęczyły go ciągłe zabawy ze śmiercią. W takim razie, ona pyta, dlaczego wciąż rozpamiętuje śmierć Jean Grey. Na jej wspomnienie, on wścieka się i rozwala stół. Ostrzega, żeby nigdy nie wspominała o niej, bo zginie i nieważne będzie, czy jest jego córką, czy nie. Nie podoba mu się, że Magneto chce wciągnąć go w swoją grę, a ona próbuje zabawiać się jego emocjami, zwłaszcza, że tych jest pozbawiony. Dziewczyna próbuje więc dotrzeć do niego w inny sposób. Obietnica możliwości zemsty na tych, którzy odebrali mu wszystko, zdaje się bardziej przemawiać do Logana.


Kilka dni później i kilkaset mil dalej, Weapon X wraz z córką, śledzą uciekających na północ Northstara i Aurorę, których ona wyśledziła po drodze. Bliźnięta Beaubier przygotowują się właśnie do ataku na ludzką osadę, by zdobyć zapasy na dalszą podróż. Zaskakuje ich nagłe pojawienie się Logana, a tym bardziej jego towarzyszki, która natychmiast atakuje Aurorę. Jean Paul rzuca się na Logana, a po chwili unosi go w powietrze i ciska na ziemię. Podczas szamotaniny, X-23 odcina Jeanne Marie dłoń, a potem przebija ją pazurami, ale wtedy Northstar wyrywa ją dziewczynie, a ta spada na ziemię. Gdy Jean Paul próbuje pomóc siostrze, za jego plecami pojawia się Weapon X. To już koniec. Po chwili, Logan i jego córka doprowadzają się do porządku. On dziękuje, że pozwoliła mu ponownie poczuć smak walki i uderzenie adrenaliny. Teraz gotów jest wrócić i poukładać inne sprawy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Age Of Apocalypse #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.