Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 2 » X-Men: The End vol. 2 #1

X-Men: The End vol. 2 #1

X-Men: The End vol. 2 #1

"Heroes & Martyrs" - part 1: "Blown Away!"

Zapowiedź

Na miejscu Instytutu Xaviera pozostał dymiący krater, ofiary liczy się w setkach... Cyclops musi zebrać ocalałych, by odnaleĽć tego, kto stoi za atakiem na X-Men, a tym samym wszystkich mutantów na ziemi.

Cytat

Cytat numeru
Feral: "You're not Wolverine!"
Logan/Skrull: "Neither are you little girl, despite your claw"

Streszczenie

W miejscu Salem Center widnieje olbrzymi krater, a eksplozja nuklearna zniszczyła okolicę. Manoli Wetherell nadaje na żywo z miejsca katastrofy informując, iż zagładzie uległa szkoła dla mutantów, wraz z uczniami i personelem. Trudno stwierdzić czy ktoś ocalał, lecz wśród ofiar było wiele dzieci. Manoli przypomina, iż szkoła była także bazą grupy znanej jako X-Men. Neal Conan donosi z Waszyngtonu, iż Prezydent zwołał specjalne posiedzenie rady bezpieczeństwa. Na spotkanie spływają raporty o atakach na X-Men i ich sojuszników na całym świecie. Prezydent chce wiedzieć, czy ktoś zaatakował mutantów, czy też ich kraj. Żąda odpowiedzi od XSE i Vargasa, którego holograficzny obraz właśnie pojawił się na zebraniu. Ten jednak przekazać może mu jedynie smutną wieść, iż w jednym z ataków na X-Men zginęła także Sekretarz Val Cooper. Prezydent uprzedza Vargasa, aby dopilnował żeby X-Men nie rozpoczęli prywatnej wojny destabilizując sytuację. Na świecie grupy rasistowskie triumfują, a Alice Tremayne i jej Purity osiągają szczyty popularności. Prezydent poleca uruchomić specjalny program, obawiając się wybuchu wojny rasowej i tego co może się wydarzyć, gdy X-Men wyruszą na poszukiwania napastników. Sentinele klasy Nimrod zostają postawione w stan gotowości.


Hub teleportuje pojazd Mutant sans frontiers do Salem i pada nieprzytomna z wysiłku. Z pojazdu wysiada Beast, który tym samym złamał swą obietnicę że nie powróci, po tym jak Vargas, zabójca Psylocke dołączył do XSE. Wita go Bishop, który zdążył już przybyć, a po chwili pojawia się Archangel. Zza lini drzew widać promień optyczny Cyclopsa, którego mutanci odnajdują z ciałem Northstara.


W Afganistanie Domino, Feral i Rictor wycofują się do lądującego pojazdu, nie mogąc uwierzyć iż Cable nie żyje. Z samolotu wysiada Wolverine, a Dom poleca zabrać mu ich do Genoshy, aby mogli ostrzec Xaviera. Wówczas Logan przebija ją pazurami. Rictora ogłusza rozciągając ręką, a gdy Feral skacze na niego z wyciągniętymi pazurami, po chwili tryska jej krew. Domino zaczyna strzelać, lecz po chwili w samolocie rozlega się krzyk.


W Valle Soleada White Queen rozpacza po porwaniu dzieci. Rogue nie znajduje słów aby ją pocieszyć, stara się usprawieliwić jej i Susnpotowi zdradę Gambita, mówiąc iż jego duszę dawno temu zatruł Sinister. Emma dostrzega w telewizorze przekaz Manoli z Salem i wpada w panikę. Nie może nawiązać łączności telepatycznej ze Scottem, który jest w szoku, a inni telepaci nie odpowiadają. Rogue poleca jej przyoblec diamentową formę, po czym łapie ją i unosi się do lotu. Tymczasem w nieznanym miejscu porwane dzieci usiłują dowiedzieć się gdzie są, gdy pojawia się Dark Beast. Kpi z więźniów, lecz Gambit powstrzymuje go swym kijem. Dzieci nazywają go zdrajcą, lecz Sinister oznajmia że na końcu nazwą go swym zbawcą. Jak oznajmia era X-Men dobiegła końca, a ich przyszłością jest pył.


W Salem Northstar umiera, szepcząc do Scotta ostatnie słowa, widząc światło w którym czeka na niego Aurora oraz reszta martwych od dawna Alpha Flight. Do Scotta podchodzi otrzepując pył Dust i podaje mu kawę. Scott ma dość, mówiąc iż gdy myśli o tym iż będzie musiał zadzwonić do rodziców wszystkich martwych dzieci, żałuje iż dawno temu odnalazł go Charles Xavier. Na razie nie jest w stanie oszacować nawet strat. W innym miejscu Rachel informuje Kitty iż Lockheed odnalazł Shan, której udała się teleportacja wraz z nimi. Karma pogrążona jest w rozpaczy po śmierci Wolfsbane, a do niej dołącza Shadowcat. Nadlatuje pojazd z którego wysiadają Storm i Wolverine. Ororo opuściła swój moduł podtrzymujący życie, oświadczając iż skoro zostali zaatakowani, ona na ten atak odpowie. Logan stwierdza, iż Storm jak zwykle jest uparta. Nadbiegają Cyclops i Dust, a Logan oznajmia iż zostali zaatakowani przez Warskrulle. Scott obawia się, iż może to oznaczać iż za atakiem stoi Shi'ar.


Trwa telepatyczna rozmowa przez pół galaktyki. Phoenix skontaktowała się z Xavierem, informując go iż Aliyah jest spadkobierczynią tronu Shi'ar. Podobnie jego syn z Lilandrą Xavi, o którego istnieniu Profesor właśnie się dowiedział. Jean informuje go, iż Imperium podniosło się z ruiny po ataku Cassandry Novy a Kree przegrywają wojnę, w której ich ostateczną bronią miała być Jean. Xavier informuje ją o sytuacji na Ziemi, mówiąc iż oczekuje Domino, która przywozi mu wieści o Cable'u. Z jakichś powodów Xavier nie jest w stanie połączyć się telepatycznie z X-Men na Ziemi, nawet Rachel. Oboje rozmawiają o Brood, którzy powinni być martwi i Warskrullach, zastanawiając się jaki jest ich w tym udział i jaki jest ich plan. Xavier przerywa rozmowę bowiem pojawia się Domino, którą natychmiast atakuje Callisto. Po drugiej stronie galaktyki Phoenix oznajmia, iż Xavier został zaatakowany, a oni nic nie mogą uczynić. Callisto uderza o ścianę, a Xavier broniąc się przed Domino używa swej telepatii. Ta jest jednak nieskuteczna, bowiem jak oświadcza Warskrull, lata temu gdy skopiowali jego genom poznali telepatię i są na nią odporni. Staje przed Xavierem pragnąc zabijać.Uwagi:

Jeśli ktoś nie łapie się w natłoku nawiązań oto krótki przypis:

- Vargas zabił Psylocke w X-Treme X-Men #2, zapraszamy do streszczeń tego i następnych numerów gdzie możecie dowiedzieć się co go spotkało

- Aliyah jest córką Bishopa i Deathbird, najprawdopodobniej spłodzoną podczas ich wspólnej włóczęgi w kosmosie [Uncanny X-Men #358]

- uzależnienie Gambita od Sinistera datuje się czasów Masakry Mutantów [Uncanny X-Men #350]

- Warskrulle byli przeciwnikami X-Men, którzy przejęli kontrolę nad Shi'ar [Uncanny X-Men #275-77]

Autor: The Last Kumos

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 2 #1 X-Men: The End vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.